Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 13 éves vagyok, izmosodni, és...

13 éves vagyok, izmosodni, és hízni szeretnék (mivel elég soványka vagyok). Hogyan tudnám ezeket elérni?

Figyelt kérdés
Itthon van: 2kg-os súlyzó meg rúd amin felhúzhatom magam, ha mondotok mást arról is megmondom h van-e v nincs, mert most csak ennyi jutott hirtelen eszembe.

2012. nov. 27. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Drága Hagymásbab@!

Reagálva a következőkre:


"Sikerélmény nem csak abban lehet, hogy hízol, meg izmosodsz. Az is sikerélmény, ha egyre nagyobb távokat tudsz pl lefutni, vagy úszni stb"


- De ő izmosodni szeretne! Ebben van szüksége sikerélményre, mi pedig segíteni akarunk neki. Ne Te döntsd el, hogy Ő miben akar sikert elérni.


"13 évesen egyen sok gyümölcsöt, meg minden finomat amit az anyukája főz. 13 éves gyerek szervezete még fiatal egy speciális étrendhez. Neki még sokkal vegyesebb étrendre van szüksége a fejlődéshez"


- Áruld már el, hogy a tömegnövelő étrend mitől speciális? Ugyan azok a tápanyagok alkotják, mint egy hétköznapi étrendet, csak lényegesen kevesebb telített zsírt tartalmaz, és jobb arányban van fehérje/szénhidrát benne, mint ha csak anyuka főztjét eszi. Nem tudom hányszor néztél végig a mai fiatalságon. A nagy részük elhízott. Ne tévesszen meg a látszat, rengeteg fiatal vékony, 50-55kg, mégis olyan testzsír százalékkal rendelkezik, hogy meglepődnél. Ez a modern kor betegsége, rengeteg külföldi fórumon találkozhatsz a "skinny-fat" kifejezéssel. Ennyit arról, hogy egye anyuka főztjét. Persze, tök jó meg aranyos, ha a gyerknek jó cukros tejbegrízt adunk vacsorára meg ilyenek, de egész biztos azok a tápanyagok szolgálják legjobban a szervezetének a fejlődését? Félre ne érts, nem azt mondom, hogy spártai módszerekkel kell egy gyereket nevelni, de igazán nem gond, ha kicsit odafigyelnek arra, hogy mit eszik a csemetéjük.

2012. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Hagymásbab@ válasza:

Értem, kedves acm1899!

"De ő izmosodni szeretne! Ebben van szüksége sikerélményre, mi pedig segíteni akarunk neki. Ne Te döntsd el, hogy Ő miben akar sikert elérni."


Én csak tanácsoltam valamit, eldönteni nyilván nem én fogom, vagy megfogadja a tanácsot vagy nem. Hosszútávon többet profitál az úszásból, futásból, kerékpározásból, evezésből stb mint ha a már most az izmosodásra koncentrál. Eljön annak is az ideje majd kb 5 év múlva.


"Áruld már el, hogy a tömegnövelő étrend mitől speciális? Ugyan azok a tápanyagok alkotják, mint egy hétköznapi étrendet, csak lényegesen kevesebb telített zsírt tartalmaz, és jobb arányban van fehérje/szénhidrát benne, mint ha csak anyuka főztjét eszi. Nem tudom hányszor néztél végig a mai fiatalságon. A nagy részük elhízott. Ne tévesszen meg a látszat, rengeteg fiatal vékony, 50-55kg, mégis olyan testzsír százalékkal rendelkezik, hogy meglepődnél. Ez a modern kor betegsége, rengeteg külföldi fórumon találkozhatsz a "skinny-fat" kifejezéssel. Ennyit arról, hogy egye anyuka főztjét. Persze, tök jó meg aranyos, ha a gyerknek jó cukros tejbegrízt adunk vacsorára meg ilyenek, de egész biztos azok a tápanyagok szolgálják legjobban a szervezetének a fejlődését? Félre ne érts, nem azt mondom, hogy spártai módszerekkel kell egy gyereket nevelni, de igazán nem gond, ha kicsit odafigyelnek arra, hogy mit eszik a csemetéjük."


A mai fiatalságról jobb nem beszélni, az egy külön fejezet. :) Szerintem az elhízásuk vagy soványságuk, vagy mindkettő, inkább a semmittevés miatt van. Persze vannak nagyon lassú anyagcserével rendelkező fiatalok is, de többnyire ilyenkor még nagyon gyors minden, ha sportolnának nem így néznének ki, szóval itt inkább a sport hiányában kell keresni az okokat nem az étrendbe.

A tömegnővelő étrenddel nincs baj, de ez is olyan dolog, hogy testalkat függő, nem lehet mindenkinek általánosan javasolni egy étrendet. Ezenkívül meglehetősen drága is és mint mondtam, szerintem egy gyereknek még nem kell a fehérjéket grammra számolgatni. Az a szülei felelőssége, hogy ne tömje édességgel meg minden szeméttel a gyerekét, egy normális családban, ahol az anya tud főzni ez nem gond. Tehát továbbra is azt mondom, nem kell ezzel még 13 évesen ilyen szigorúan foglalkozni. Az nyilván nem baj ha érdekli a téma és nem eszik meg minden szart, de ráér még ezzel komolyabban foglalkozni.

2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szia!


AKkor mondanám a VALÓSÁGOT. számtalan oldalon olvashatsz erről,és számtalan képeket is fogsz találni...én NEM fogok neked hazudni. 13 évesen én leginkább azt mondanám,hogy TILOS gyúrni...ugyanis ennke köszönhetően totál felborul a még fejlődésben levő szervezeted,és örülhetsz,ha egyáltaálán leszel 165-170 magas. és ez csak a magasság...totál visszamaradott leszel...viszont tudok egy igen jó modszert arra,hogy TE símán legyél 180 magas és egészséges,jó kondiban levő emberke aki nyugodt szívvel elkezdhet gyúrni 17-18 éves korában de akkor már rendszeresen: TÁPLÁLKOZZ MINIMUM ELEGET,MOZOGJ MINIMUM ELEGET ÉS ALUDJ RENGETEGET. persze iskolából ne késs el,de a 8 óra alvás MINIMUM legyen meg. gyógyszer nincs arra még,hogy valakinek mennyire jó az alakja,miért olyan fitt amilyen,és miért 175-180 magas ,viszont válaszokat már találtak ezekre és én ezeket írtam le...mert szerintem nem mind1,hogy 165cm-el vagy izmos,vagy 177-el.....:)


24/F

2012. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!