Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 13 éves vagyok, izmosodni, és...

13 éves vagyok, izmosodni, és hízni szeretnék (mivel elég soványka vagyok). Hogyan tudnám ezeket elérni?

Figyelt kérdés
Itthon van: 2kg-os súlyzó meg rúd amin felhúzhatom magam, ha mondotok mást arról is megmondom h van-e v nincs, mert most csak ennyi jutott hirtelen eszembe.

2012. nov. 27. 20:45
1 2
 1/13 Sznofru ***** válasza:
13 évesen elég ha saját testsúlyos edzést csinálsz.
2012. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2kg-os súlyzót dobhatod is ki a kukába:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDistenem:D:Dtömegnövlő étrend kel hoáz és sok sok veszélyes intenziv edzés
2012. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyelőre saját testsúlyos edzés+ tömegnövelő étrend.

2kilós súlyzócska jó lesz az ajtót kitámasztani.

2012. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tudsz egy kicsit bohóckodni otthon ezekkel, de hamar ki fogod nőni. 2kg-al vállazni még tudsz azért egy ideig, de 1 hónap és kevés lesz az is. Egyébként tömegnövelő étrend kell:

2-2,5g testtömeg kg fehérje és 5-6g testtömeg kg szénhidrát.

A fehérjéd forrása legyen: szárnyasok, hal, marha, tojás, túró, táplálékkiegészítő fehérjeturmix

Szénhidrátforrások: zabpehely, rizs, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér.

2012. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Hagymásbab@ válasza:
A sok lángész istenem! :) 13 éves gyereknek ajánlgattok itt súlyzós edzést meg tömegnövelő étrendet? Hisz még csak egy gyerek. Ráér még ezzel bőven. Majd úgy 17-18 vagy 20 éves kordban is ráérsz súlyzókkal edzeni, addig meg inkább menj el kajakozni, vagy kenuzni, úszni, triathlon-ozni, ilyesmi.
2012. nov. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem mondjuk el neki, hogy hogyan éri el a kívánt eredményt, azzal szerinted segítjük azt, hogy a továbbiakban szeresse a sportot? Elárulom: nem. Az ő korában nekem sem volt halvány lila gőzöm sem ezekről a dolgokról (nem volt még internet) és csak nyomtam a fekvőket, bohóckodtam apám súlyzókészletével meg az expanderrel és kb 2-3 hónap után meguntam, mert semmit sem változott a kinézetem. Ha nincs sikerélmény, akkor az ember rohadt gyorsan megunja ezeket a dolgokat. Én a magam részéről szintén lemondtam arról, hogy valaha is izmos legyek és maradtam cingár focista. 7-8 év telt el, mire idén nyáron belebotlottam a neten pár cikkbe ami kicsit felnyitotta a szemem, hogy mire nem figyeltem anno, nem igazán voltam képben azzal, hogy a testépítés 70%-a a kaján múlik.

Nem mi akarjuk, hogy izmos legyen, Ő szeretné. Mi segíteni próbáltunk.

2012. nov. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hagymásbab, szerinted ki ajánlott itt súlyzós edzést??

Pont, hogy saját testsúlyos edzést írtunk. Ha nem tudsz különbséget tenni, akkor ne gyere ide okoskodni!

Na meg a tömegnövelő étrend az aztán tényleg hűde veszélyes dolog, ugye? Nem koxot írtunk te nagyon hulye, hanem sovány húsokat, zöldséget, rizst, stb, tehát normális egészséges kajákat. De neked muszáj volt belekötnöd, igaz? Tényleg, biztos mi vagyunk az ostobák, hogy nem csokit és cukorkát írtunk. Szóval kötekedj máshol, nagyon mellélőttél itt a rosszindulatú okoskodó kommenteddel!

2012. nov. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hagymásbab@ válasza:
Tudom, hogy mi az a saját testsúlyos edzés, jómagam is egy TRX-el edzek, ezenkívül több mint 10 év súlyzós edzés van a hátam mögött. Azon akadtam ki, hogy egy 13 éves gyereknek már a tömegnövelő étrendet ajánljátok, meg hogy dobja el a 2 kilós súlyzót. Sikerélmény nem csak abban lehet, hogy hízol, meg izmosodsz. Az is sikerélmény, ha egyre nagyobb távokat tudsz pl lefutni, vagy úszni stb. 13 éves gyereknek még se az ízületei, se a csontozata nincs kifejlődve. Ha most elkezdi a súlyzós edzést, nagy esélye van rá, hogy mire igazán belekezdhetne 20 éves kora körül, már szarok lesznek az ízületei. A növésben is megállhat idő előtt. Ha igazán atletikus fizikumot akarsz, akkor 18-20 éves korig úszás, kerékpározás, illetve a saját súlyos edzések, de azt sem kell túlzásba vinni. Majd úgy 18-19 éves korban elkezdeni súlyzózni, akkor már lehet az étrendre komolyabban odafigyelni. 13 évesen egyen sok gyümölcsöt, meg minden finomat amit az anyukája főz. 13 éves gyerek szervezete még fiatal egy speciális étrendhez. Neki még sokkal vegyesebb étrendre van szüksége a fejlődéshez. Jó hogy már nem egyből valami tömegnövelő táplálékkiegészítőt, meg Advanced PCT-t ajánlotok neki. Nem rosszindulatúságból írtam amit írtam, hanem jó tanácsként.
2012. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Már megint jössz a súlyzós edzéssel. Hányszor írjam le, hogy NEM SÚLYZÓS edzést ajánlottunk. És nem vagy rosszindulatú?? Ahhoz képest elég nagy arccal osztottál itt minket!

És szerinted mi az a tápanyag ami egy tömegnövelő étrendből hiányzik? Meséd már el?

Ja 10 éve súlyzózol. Mindjárt hanyatt esek. Én meg pont 27 éve edzem már, 15 éves koromtól és köszi teljesen egészséges vagyok. Kicsit több a tapasztalatom nálad, szóval nem kellene itt okoskodni!

Én alapvetően szelíd gyerek vagyok és itt mindenkivel kijövök, de ha idejössz leoltani minket, akkor ne csodálkozz, ha én is így válaszolok vissza. :)

2012. nov. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hagymásbab@ válasza:
Oké igazad van, bocsánat, hogy szóltam. :)
2012. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!