Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Helyes étrend nélkül nem...

Csombor kérdése:

Helyes étrend nélkül nem lehet egyáltalán fejlődni testépítésben?

Figyelt kérdés
elkezdtem test építeni de sajnos napi fél kiló húsokra nincsen pénzem ,meg úgy másra se nagyon ,1 liter tejet meg szoktam inni egy nap de kb annyi az ami fehérje, így felesleges csinálni ,vagy fogok így is fejlődni?

2012. aug. 24. 21:28
1 2 3
 21/27 Sznofru ***** válasza:

11:

Nezz utana mit jelent a sportolas szo (annyit megsugok, hogy az izommukodessel kapcsolatos). De lehet nalad a sakk a sport.


Elmondanam, hogy a focistak, uszok, kerekparosok, stb. is szednek taplalekkiegeszitoket. Erdekes mi? Csak rajtuk nem latszik, mert ok mast sportolnak. Mit gondolsz nekik nem kell kulon feherje? :-) Fennyel taplalkoznak?


Ha tisztaban lennel a legalapabb dolgokkal kapcsolatban, akkor tudhatnad, hogy ha az etrend megfelelo, akkor csak edzes utan kell kiegeszito.


Attol, hogy valakinek hatalmas izma van az nem jelenti a kondicio hianyat. En bokszolok a testepites mellett, csinalj vegig ott egy edzest ugy, hogy ne kopd ki a tudodet. Meg uszni, kerekparozni is szoktam, tehat az en kondiciom azt hiszem rendben van.


Vagyunk itt paran akik a gyuras melle ajanlani szoktuk a kardiozast. Nem veletlenul.


Ennyit a hosszabb tavu futasrol, uszasrol...

2012. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Nem írtam baromságot , tényeket írtam , ami tükrözi a közfelfogást is a testépítőkkel szemben."


Közfelfogás = ostoba sztereotipikus tévhitek hozzánemértőktől. Köszönjük. Szóval mielőtt elkezded mondani a "tényeid", előbb merülj bele a témába legalább egy kicsit.

2012. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A "kötözködős" válaszolónak szeretném mondani, hogy ha a protein por "mumus", akkor a béres csepp miért nem? Abban is koncentráltan találhatóak meg azok a dolgok, amiket egyébként szilárd kajából csak nagy mennyiség elfogyasztásával tudnál bevinni (vagy azzal sem). De ugyan úgy ott vannak a levesporok, amik köztudottan nem egészségesek a sok tartósítószertől meg ízfokozótól, mégis teljesen elfogadott, holott technikailag ugyan az a "lényege", mint egy fehérjekoncentrátumnak. Sajnos tényleg a protein (és a többi tápkieg is) így vonult be a köztudatba, hogy kox, de ez csak a félinformációknak, "urban legend"-eknek köszönhető.
2012. aug. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem akartam többet írni , de utoljára még hozzászólok. Nem azt írtam,hogy a protein por mumus , hanem azt jegyeztem meg , hogy mindenki úgy tesz , mintha az is a legtermészetesebb dolog lenne , ha valaki szedi , ugyanúgy mint mondjuk egy pohár víz. "A fehérjével nincs is semmi baj , csak akkor ne mondja , hogy nem szed semmit , nem kell paradoxonokat gyártani." Miért nem nézhet ki így egy ilyen dialógus : -Szedsz vmit? -Igen fehérjét (meg még stb.) azért nem is értem , hogy akikkel eddig találkoztam sokan közülük miért nem vállalták, de mindegy. Végezetül még a kérdezőnek és a szigorú étrenddel edzőknek linkelnék egyet, anélkül , hogy favorizálnám az illetőt , csupán róla találtam cikket : [link]
2012. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk a fehérje tápkiegre, hogy nem szedünk semmit, mert az nem gyógyszer, amit szedni kell. Mi tápkieget használunk, nem pedig szedünk. És igen ez természetes, mivel nincs mesterséges fehérje, ez csak sima kaja, pl tejsavóból van kiszűrve, elválasztva a tejcukortól. Tehát nem kémiai beavatkozás történik, csak sima fizikai ultraszűrés. Ettől még ez sima kaja marad, élelmiszer, amit az OÉTI-nek is be kell jelenteni. Tehát sima élelmiszerhatóságnál kell engedélyeztetni, nem az OGYI,nál mint a gyógyszereket. Így okés?:)
2012. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Igen,értem és elfogadom.
2012. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Sznofru ***** válasza:

Gondolod Phelps ezt eszi nap, mint nap?


Már az, hogy azt írják több liter energiaitalt iszik meg hiteltelen a cikk. Ennyitől - ha tényleg naponta iszik - már rég baja kéne, hogy legyen, köztudott hogy miket tartalmaz.


Meg amiket ott leír, olyan cukros szarokat eszik, hogy már visszatérő vendég lehetne az inzulinosok klubjában.


Nem kell mindent elhinni, sok cikk csak kipattan vki hülye fejéből, a többi meg komolyan veszi.

2012. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!