Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrenddel kapcsolatos kérdések...

Étrenddel kapcsolatos kérdések (lent)?

Figyelt kérdés

1. diéta alatt miért kell 3 ts./kg-ra felemelni a fehérjét? Azt értem h a szénhidrátot lecsökkentjük, de a fehérjét miért kell felemelni?


2. Ha például egy elsődlegesen szénhidrátforrás(pl rizs,vagy zab) is tartalmaz valamennyi fehérjét, akkor azt bele számoljátok a napi fehérjébe vagy nem? Tehát hogy mindenből csak az elsődleges forrásból származó mennyiség van?


3. Ez egy elég béna kérdés még 16 vagyok csak és egyáltalán nem tudok főzni, még egy teát sem, szóval h az egyes kajákat milyen módon készítitek e? Gondolok itt a zabra, rizsre, csirkére, túróra, zöldségre. Azt tudom h úgy logikus h reggel megcsináltok mindent, de hogy?


4. Azt olvastam tesztoszteron.hu-n h a testzsírt ki kell vonni a testtömegből, és így kell meghatározni a mennyiségeket, mivel a zsír az nem használ fel energiát? Ez hogy van?



2012. aug. 24. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

diéta alatt azért hogy fogyás miatt izomveszteség ne legyen csak a zsírt add le

2:elsődleges

3:megvesezm a boltban

4.ezt nem vagom

2012. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

1 izom védelem

2 bele számoltam de az nem teljes értékű

3 szüleimnél lakok,anyám meg csinálta reggel /rizs főzve,hús sütve,zöldség főzve,gyorsan meg volt/

4 végül is igaz de mivel nem tudod pontosan menyi zsír van rajtad ezért használd a szokásos g/tskg értékeket.

ezek az értékek tapasztalatok alapján lettek,azaz írhat bárki bármit bárhol ezek a menyiségek kellenek nem a britt tudós ajánlott menyisége amit egeken tesztelt.

2012. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

olyan mérlegünk van itthon amin van testzsír mérő, innen tudom hogy 16% testzsírom van.

72 kg vagyok tehát ez szerint 11,5 kg zsír van rajtam szóval számolhatok 60kg-val is?

2012. aug. 24. 15:28
 4/8 A kérdező kommentje:
2. kérdés: ha nem teljes értékű akkor az mekkora gázt jelent?
2012. aug. 24. 15:29
 5/8 dirtboy ***** válasza:

attól hogy 16% testzsírod még nem jelenti azt hogy a kiszámolod a testsúlyod 16%át és akkor annyi kiló a zsír mennyiség.

fizikából csak tanultál olyat hogy fajsúly.

2012. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most mondanám az hogy tanultam, csak nem tudom de nálunk 9-ikbe nem is volt fizika... Megígérem utánanézek!

Akkor hagyjam ezt az egészet francba?

2012. aug. 24. 15:43
 7/8 dirtboy ***** válasza:

számold a teljes testsúlyodhoz.

2-2,5g/tskg protein

4-6g/tskg ch

1g/tskg telítetlen zsír

2012. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz! Igen ezt tudom.
2012. aug. 24. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!