Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt látjátok...

Mennyi idő alatt látjátok reálisnak hogy 90 ill.100 kg-ra gyúrjam ki magam testépítéssel?

Figyelt kérdés
Jelenleg 80 kg (188 cm) körül vagyok, és azt tervezem, hogy heti 3-szor szeretnék tömegnövelő kondizást végezni.

2012. máj. 6. 21:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nem bízom el magam, de én nem a bringázásról beszéltem, hanem a súlyzósról. Az nem változik szálkásításnál, tehát ugyanaz, mint tömegelésnél. Ha meg nincs különbség, akkor nem beszélhetünk tömegnövelő edzésről, mert nem az ad különbséget a tömegnövelés és szálkásítás között, hanem az étrend és a mellé végzett kardió edzés. Ennyi, nem kell túlmisztifikálni, de ha nekem nem hiszel, szúrok be én is pár cikket komolyabb oldalakról Egyébként nem csak én írtam ezt, hanem itt jó páran, akik nem most kezdtük, de majd egy kezdő ezt biztos jobban tudja. Ne haragudj meg, de én segíteni szerettem volna, ha te mint kérdező leírsz egy kérdést, akkor gondolom nem vagy biztos a dolgodban és azért kérdezel. Akkor el kellene hinned a válasz amit többen is írunk. Ha meg biztos vagy magadban, akkor nem kell megkérdezni, mert jobban tudod nálunk.

Na itt vannak a cikkek: ne értsd félre a cím ironikusan van, mert később leírja, hogy nincs szálkásító edzés

[link]

[link]

2012. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom jobban nálad, csak teljesen egyértelmű, hogy félreérted amit írtam. Akitől én linkeltem, az is leírja, hogy NINCS KÜLÖNBSÉG a szálkásító és a tömegnövelő edzés között. Láttad valahol, hogy én ezzel vitatkoztam? Egyedül te hoztad szóba a szálkásító edzést, én pedig nem ezzel hasonlítottam össze a tömegnövelő edzést. A vita tehát nem azon van, hogy van-e különbség szálkásító és tömegnövelő edzés között, hanem azon, hogy egyáltalán létezik-e tömegnövelő edzés. És azt nem értem, hogy miért mondod azt, hogy nincs. Miért nem írod inkább azt, hogy csak olyan létezik? Mert sztem bármennyire is nem értek a témához, azt biztosan tudom, hogy a kigyúrt embereknek sokkal nagyobb izomtömegük van az átlagembereknél. Miért? Mert a kondizás tömegnövelést végez, ilyen egyszerű.


Amúgy pedig a nő is leírja, hogy a szálkásítás annyit tesz, hogy nagyon kevés zsírt fogyasztasz, és akkor jobban meglátszanak az izmaid, tehát valóban a kettő között étrendbeli különbség van, s nem edzésbeli. De még egyszer hangsúlyozom, egyedül te hoztad szóba a szálkásítást, én nem. És mivel általában nagyobb az izomtömegük a gyúrós emberkéknek, ezért biztos h van tömegnövelős edzés, sztem ez olyan világos, mint a nap. A lényeg, hogy nem csak ilyen létezik. Érted már h mit írok? Hol van a probléma a levezetésemben?

2012. máj. 7. 15:57
 13/27 anonim ***** válasza:

Ott a probléma, hogy ha nincs szálkásító edzés, márpedig nincs, akkor értelmetlen tömegnövelő edzést megkülönböztetni. Abban is tévedsz (meg a nő is), hogy szerinted szálkásításnál nem eszünk annyi zsírt és ez az étrendben a különbség. Nem így van, hanem teljesen fordul az arány. Tömegnövelésnél napi 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és 5-6g*testtömegkg a szénhidrát. Szálkásításnál pedig a fehérje 3g*testtömegkg és a ch pedig 1,5-2g*testtömegkg. A zsír nem változik, mivel mindkét étrendnél minimális van, illetve napi két kanál lenolaj megoldja. De ez marad szálkásításnál is.

Tehát láthatod, hogy csupán az étrend változtatásával lesz tömegnövelésből szálkásítás, tehát a súlyós edzés ugyanaz. Ha pedig ugyanaz, akkor nem lehet egyszer tömegnövelő, utána meg szálkásító.

De szerintem valahol érted ezt, csak fogalombeli zavar van köztünk. Peace.:)

2012. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Sztem is vmilyen szinten csak elbeszélünk egymás mellett, de azért nem teljesen. :) Ott vannak pl. a nők, közülük legtöbben nagyon kis súlyokkal edzenek. Miért? Nem azért mert nem bírnának el nagyobbat, hanem mert nyilvánvalóan más céllal edzenek, mint a férfiak. Amit leírtál, ez a 8-12 ismétlésszámú edzés, pont erről ír a nő is, ezt nevezi tömegnövelő edzésnek, mert azt írja ugyanis, hogy ilyen edzésnél olyan nagyságú súlyt kell kiválasztani, amit tényleg ennyiszer tudsz kinyomni, többször nem. Ha olyan súlyt választasz, amit pl. 30 db ismétlésszámmal végzed, az NEM tömegnövelő edzés. Nem tudom, hogy annak mi a speciális neve, de lényeg, hogy ott másra van fektetve a hangsúly, és nem az izomépítésre (ÉS NEM IS AZ ÚN. SZÁLKÁSÍTÁSRA). Sztem leginkább nők végzik azt a fajta edzésmódszert, ezért lehet ismeretlen számodra.
2012. máj. 7. 16:18
 15/27 anonim ***** válasza:
Nőknél ez eléggé félreértett dolog. Ők azt hiszik, hogy egy kicsit nagyobb súlynál már rettentő izmosak lennének, de persze az 1/25-öd tesztoszterontermelésükkel ez lehetetlen. Félnek nagyobb súllyal edzeni, így tényleg kijelenthető, hogy az nem nevezhető tömegnövelő edzésnek az 1-2kg-os barbi-súllyal edzés. Hú most majd ezést meg a nőktől fogok kapni:)
2012. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Sztem egyszerűen csak erőnlétfentartó edzésnek lehet azt nevezni, és uabba a kategóriába sorolható a biciklizés és futás is. Ezért különböztettem meg ezektől az ún. tömegnövelő edzést, de sztem akkor már mindketten értjük miről van szó. :)


A kérdésem az akkor, hogy ezek szerint leginkább az étrendemen múlik az izomzatom növekedése? Ez azért elég nagy csalódásként hatna rám. Akk inkább el se megyek gyúrni, csak ésszel eszek, oszt csókolom. :)

2012. máj. 7. 16:35
 17/27 anonim ***** válasza:

Ez már megint erős sarkítás pedig azt hittem, hogy értjük egymást.

A súlyzós edzés az étrendtől lesz tömegnövelő, tehát ezen múlik a nagy része.

2012. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tudom, h sarkítás, azért kérném h magyarázd ezt el, hogyan működik. Búcsút mondhatok az izomzatnak az étrendem megváltoztatása nélkül?


A másik meg hogy honnan tudom lemérni, h mennyi fehérjét és szénhidrátot viszek be?

2012. máj. 7. 17:42
 19/27 anonim ***** válasza:

Jó étrend nélkül nem fogsz tudni rendesen fejlődni.

Az arányokat fentebb leírtam.

Itt van a tápanyagtáblázat, amivel tudsz számolni, mindig nyersen számoljuk az értékeket. Alatta pedig vannak mintaétrendek.:)

[link]

2012. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

"2-2,5g*testtömegkg a fehérje és 5-6g*testtömegkg"


Sajnos nem értem mit jelent ez a g*tettömegkg mértékegység. Légyszi írj erre egy példát, hogy lássam, hogyan számoljam ki.


A linkelt táblázatban meg szabadon választhatom ki, hogy melyik kell nekem, vagy mitől függ?

2012. máj. 7. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!