Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt látjátok...

Mennyi idő alatt látjátok reálisnak hogy 90 ill.100 kg-ra gyúrjam ki magam testépítéssel?

Figyelt kérdés
Jelenleg 80 kg (188 cm) körül vagyok, és azt tervezem, hogy heti 3-szor szeretnék tömegnövelő kondizást végezni.

2012. máj. 6. 21:50
1 2 3
 1/27 dirtboy ***** válasza:
100%

milyen az a tömegnövelő kondizás?

pár éve már edzek de nem tudom milyen az sajnos,elárulhatnád.

2012. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Hát igen, tömegnövelő étrend van.:)

Amúgy genetikától függ, hogy mikor leszel 100kg szálkásan, pár év is lehet vagy ha rossz a genetika, akkor naturálban soha.

2012. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő kondizás nincs, vagy én nem hallottam róla, bár igen meglepődnék ha így lenne.

Tömegnövelő étrend kell, nem tömegnövelő edzés:)

Amúgy függ a kajádtól, hogy mennyire van rendben, mit eszel, edzéstől és főképp genetikától függ. Van akinek 2 év alatt megvan, van aki naturálban soha nem éri el, olyan rossz a genetikája. Mindkettőre láttam már élő példát.

2012. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
sok függ a kaján v inkább csak a kaján hiszen ha nem is edzel akkor is fogysz v hízol az ételtől az edzés az még plussz ráadás erőltesd az alapgyakorlatokat alacsonyabb ismétlésszámmal és valszeg meglesz gyorsan
2012. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 clint ***** válasza:

sztem akár több év is lehet, mível a magasságod és súlyod alapján vékonyabb testalkatu vagy, azaz gyors anyagcseréjü.

De hogy tovább bonyolitsam, hormonszint, vércsoport, genetika is közrejátszik, azaz most rájöhettél, hogy a kérdésedre nem fogsz választ kapni, mível nem lehet, max egy hülyétől hülyeséget.

2012. máj. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Most nem mondjátok komolyan h nem hallottatok tömegnövelő edzésről?! Enélkül milyen elv alapján kondiztok?

Tessék, olvassátok:

[link]

2012. máj. 6. 23:20
 7/27 A kérdező kommentje:
A tömegnövelés az izomépítést jelenti ebben az esetben. Tehát az izomzat által akarom a tömegemet növelni, s nem zsír (kajálás) által.
2012. máj. 6. 23:21
 8/27 anonim ***** válasza:
Években mérhető, de erre így nem lehet komoly választ adni, hiszen nem tudni a genetikádat, nem tudni mit és mikor eszel, nem tudni, az életviteledet, és sorolhatnám, ami közvetve, közvetlenül, de befolyasásolhat abban, hogy elérd a célkitűzésedet.
2012. máj. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: hidd el nem vagyunk hülyék. NINCS tömegnövelő edzés, mert szálkásításkor is UGYANAZ a súlyzós edzés, mindkét esetben nagy súlyokkal edzünk 8-12-es tartományban az ismétléseknél. Szálkásításkor sem a kis súly a megoldás, tehát még egyszer: nincs különbség a súlyzós edzésben, tehát ezért hülyeség kijelenteni ,hogy tömegnövelő edzés. Nincs ilyen akkor sem, ha te találsz valaki által így elnevezett cikket.

Hagy tudjam már jól 26 év edzés után.:)

2012. máj. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Tudod, akit találtam, az is már évek óta tapasztalt a témában. Én mint kis ember, inkább nem szólok bele a vitába, csak azt mondanám el, hogy a cikk írója a tömegnövelő edzés és a kondíció fenntartása között tesz különbséget. Előbbinél minden egyes alkalommal növelni kell a súlyt, hogy az izomzat minél gyorsabban növekedjen, és kis ismétlésszámmal kell intenzíven enzeni. Utóbbinál talán a kitartást lehet fejleszteni, vagyis hogy meddig bírod csilnálni az adott gyakorlatot. Az utóbbi időigényesebb, kisebb súlyokkal dolgozik, és más a célja, mint az izomépítésnek. Ha tapasztalt vagy, érdemes elolvasnod a nő cikkeit, mert elég részletesen kivesézte, h mit is ért tömegnövelő edzés alatt. A lényeg h nem csak tömegnövelő edzés létezik (pl. ha rendszeresen futsz vagy bringázol husszú távakra, az fejleszti az erőnlétedet, de nem fog tömeget növelni). Elhiszem h sok éve edzel, de sokan vannak, akik hosszú ideje csinálják, és lehet hogy akár jól is csinálják, de nem teljesen tudatosan, vagy nem tudnak mindent a témáról. Soha ne bízd el magad, az a lényeg.
2012. máj. 7. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!