Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 10 feletti ismétlés tényleg...

10 feletti ismétlés tényleg felesleges naturálon?

Figyelt kérdés
A felesleges fáradás miatt, idegrendszeri megterhelés, kortizol, stb.
dec. 12. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A tanulmányok és a tapasztalatok szerint még 25-30 ismétléses sorozatokkal is tökéletesen lehet izmot építeni naturálon és koxosan is, de valóban minél magasabb az ismétlésszám, annál nehezebben értelmezhető a bukás, annál több a felesleges rep, annál nagyobb felesleges fáradtság generálódik (stb.).

Ezért nem célszerű 10-12 ismétlés fölötti sorozatokra alapozni az edzésprogramot, de valaki meg soha nem végez ennél alacsonyabb ismétlésszámú szériákat, mégis rohadt izmos NATURÁLON, úgyhogy a testépítés még mindig nem fekete-fehér.

dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Összetett

Például mit értesz idegrendszeri megterhelésnek?

Ugyanis pont a magasabb vagy moderáltabb ismétlésszámokkal szemben az alacsony ismétlésszámú,szubmaximális terhelések nyírják jobban ki a központi idegrendszert.


Aztán ott is zavar van a rendszerben mikor a volument okolják ,vagy pont az intenzitást

Ezt így azért felesleges kijelenteni,mert nem tudjuk a kettő közti arányt

Például ha több volumen van ,de nem csapod szét magadat sok bukáson túli sorozattal,akkor jó lesz.

Vagy nehéz súlyokat emelsz,de csak 2-3 sorozatban és nem 6-7 sorozatot tolsz le ,akkor szintén jó lehet.

Meg kell találni az arányokat.

Intenzitás,volumen,frekvencia között.

És tisztában kell lenni hogy naturalon nem fog menni a sok bukáson túli sorozat.

Ami kokszospistinek működhet,neked nem fog.


Bukásig edzel?Jó!

Csak ilyenkor mindig az legyen előtted,hogy amennyit kiveszel,annyit vissza is kell tenni és akkor még csak ugyanott vagy,mint amikor kivetted.Tehát még +ba bele kell tenni valamit.

Gondolj egy pohárra ha mindig kiiszod fenékig,akkor több kell belev visszatölteni,mintha csak félig ittad volna ki.

Ha mindig bukásig mész,mindig kitolod a regenerációdat.Ha nem mész bukásig,lehet 2/3 egységnyit fejlődtél,de előbb regenerálódsz


Tényleg megéri?

dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Lényegében igen, felesleges, mivel a bukás előtti kb. 4-5 ismétlés lesz az, ami izomnövekedés szempontjából számít. Akkor meg, mi a francért csinálnál meg 10+ ismétlést? Ezért is a legjobb az 5-8-as ismétlésszám, itt tudod a legjobban belőni, hogy milyen közel vagy bukástól. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy 10-12 ismétlést csinálni, az rossz, csak ha az 5-8-at csinálsz, azzal valamivel nagyobb izomnövekedést fogsz elérni.
dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hú ez ennél kicsit összetettebb

röviden nem

bővebben

10-12 ismétlés nem hoz magával brutál idegrendszeri fáradtságot és túl magas kortizolszintet.

illetve bizonyos gyakorlatoknál igen, pl egy 12 ismétléses bukás közeli felhúzás szettbe belepusztul az ember, de egy 12ismétléses karhajlítás vagy akár fekvenyomás nem fog problémákat okozni

de egyébként van olyan szituáció mikor kifejezetten jobb ha moderáltan magas ismétlésszámokkal dolgozik az ember... pl ha valaki belenyom a 140-be 5-6ismétléseket gond nélkül, az lehet hogy jobban jár ha 120-ba nyom inkább 10-et, a válla, könyöke, csuklója meg fogja köszönni.


20 feletti ismétlés az már esetleg okozhat felesleges fáradtságot, de az se minden esetben...

pl egy 20ismétléses oldalemeléstől vagy letolástól vagy bármilyen izolációs gyakorlattól nem lesz semmi bajod


összefoglalva

az összetett gyakorlatoknál érdemes alacsonyabb (5-12), az izolációs gyakorlatoknál pedig magasabb (8-20) ismétlésszámokkal dolgozni


én személy szerint guggolásnál 6ismétlés fölé nem megyek, a többi összetett gyakorlatnál 10 a plafon, izolációs gyakorlatoknál 10-15 között mozog

dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Baromság. Sőt, akkor már inkább a nagyobb súlyok (így a kevesebb ismétlés) használata bajos, mivel ez jobban leterheli az idegrendszert, az ízületeket, stb.
dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem felesleges, csak nem feltétlenül optimális. Egyébként rengeteg tényező befolyásolja, hogy érdemes-e egy gyakorlatban magas ismétlésszámmal dolgozni. Pl. befolyásoló tényező lehet az életkor, ízületek állapota, állóképesség (vagy annak hiánya), korábban alkalmazott edzésmódszerek, célok. Ezeken kívül persze mindig vannak egyedi tényezők is, én pl. tudok fejlődni 20 ismétléses guggolásokkal, de fekvenyomásban hasonló módszerek nálam nem működnek olyan jól. Valószínűleg valakinek ez teljesen másképp van.
dec. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!