Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A chin up inkább bicepsz-,...

A chin up inkább bicepsz-, mint hátgyakorlat?

Figyelt kérdés

tegnap 01:23
 1/8 Zizizabalo ***** válasza:
51%

Tanuljunk már meg magyarul. Legbénább dolog, hogy 21 évesen eddig szinte csak angolul hallottam a gyakorlatok nevét nálam még fiatallabaktól a "gym"-ben.

Ettől függetlenül kell tudni angolul. Én is többnyire angol videókat nézek, de ettől még illik tudni magyarul legalább a kicseszett gyakorlatok nevét.


Amúgy a kerdesrer a válasz:

Valószínűleg kimérhető orvosi eszközökkel, hogy pár százalékkal jobban aktiválódik kint széles fogásnál. Viszont ugyanannyira dolgozik a hát is, főleg, ha nagyobb a mozgás tartomány.


Az első dolog a hátazásnál, ami leghasznosabb tanács volt kezdőként, hogy vissza kell venni a súlyokból. Újra tanulni a technikát, majd növelni a súlyokat.

tegnap 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én bicepszhez teszem és szinte csak bicepszből is húzok, de nyílván a hát is bedolgozik.

Nekem sokat hozott.

tegnap 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
nem
tegnap 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az összetett gyakorlatoknál az "inkább" szó nehezen értelmezhető. Az összetett gyakorlatok (pl. chin up, pull up, fekvenyomás, guggolás, stb.) pont azért összetettek, mert több izomcsoport végez hipertrófiás munkát, nem csak izoláltan egy.

A chin upnál dolgozik a bicepsz, a széles hátizom, a trapéz, a hátsó váll, az alkar (stb.). Hogy ezek közül melyik hány százalékban dolgozik, azt tényleg maximum laboratóriumi körülmények között lehetne lemérni elektróda vizsgálatokkal, de ennek gyúrás tekintetében semmi jelentősége.

tegnap 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akarod mondani húzódzkodás.
tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#1 magyarul nem tudom hogy mondanák, tudtommal nincs rá magyar kifejezés. A húzódzkodás az, amikor a tenyered kifelé néz, a chin up, meg amikor fordítva fogod a rudat és ilyen bicepszesen húzod fel magad. A húzódzkodás meg ez két külön gyakorlat.
tegnap 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Kenese&Szentendre
tegnap 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem vágom miért lettem lepontozva :D

az alsó madárfogással végzett húzódzkodás pontosan annyira bicepszgyakorlat, mint amennyire a fekvenyomás tricepszgyakorlat.

a fő terhelést a széles hátizom kapja, de mellette dolgozik a bicepsz, a trapéz és a váll hátsó feje is...

ezért ezt a gyakorlatot hát edzésénél szokás alkalmazni...

tegnap 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!