Tanuljunk már meg magyarul. Legbénább dolog, hogy 21 évesen eddig szinte csak angolul hallottam a gyakorlatok nevét nálam még fiatallabaktól a "gym"-ben.
Ettől függetlenül kell tudni angolul. Én is többnyire angol videókat nézek, de ettől még illik tudni magyarul legalább a kicseszett gyakorlatok nevét.
Amúgy a kerdesrer a válasz:
Valószínűleg kimérhető orvosi eszközökkel, hogy pár százalékkal jobban aktiválódik kint széles fogásnál. Viszont ugyanannyira dolgozik a hát is, főleg, ha nagyobb a mozgás tartomány.
Az első dolog a hátazásnál, ami leghasznosabb tanács volt kezdőként, hogy vissza kell venni a súlyokból. Újra tanulni a technikát, majd növelni a súlyokat.
Én bicepszhez teszem és szinte csak bicepszből is húzok, de nyílván a hát is bedolgozik.
Nekem sokat hozott.
Az összetett gyakorlatoknál az "inkább" szó nehezen értelmezhető. Az összetett gyakorlatok (pl. chin up, pull up, fekvenyomás, guggolás, stb.) pont azért összetettek, mert több izomcsoport végez hipertrófiás munkát, nem csak izoláltan egy.
A chin upnál dolgozik a bicepsz, a széles hátizom, a trapéz, a hátsó váll, az alkar (stb.). Hogy ezek közül melyik hány százalékban dolgozik, azt tényleg maximum laboratóriumi körülmények között lehetne lemérni elektróda vizsgálatokkal, de ennek gyúrás tekintetében semmi jelentősége.
nem vágom miért lettem lepontozva :D
az alsó madárfogással végzett húzódzkodás pontosan annyira bicepszgyakorlat, mint amennyire a fekvenyomás tricepszgyakorlat.
a fő terhelést a széles hátizom kapja, de mellette dolgozik a bicepsz, a trapéz és a váll hátsó feje is...
ezért ezt a gyakorlatot hát edzésénél szokás alkalmazni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!