Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy nagyobb (fél év) kihagyás...

Egy nagyobb (fél év) kihagyás után kezdtem újra edzeni. Most 1 órát kardiózom majd azt követően 1-1,5 órás súlyzós edzést csinálok, mindezt heti háromszor. Szerintetek ez sok?

Figyelt kérdés
A heti 3 edzésből egy nagy láb, egy nap hát és has, egy nap bicepsz, tricepsz, váll mellozom, csukja. Ezt megelőzően csak otthon edzettem súlyzókkal. A konditermes edzés nekem alapvetően új.
ma 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sok. Eleve kardio után súlyzós edzést csinálni sok. És nem is ideális.


Ha már nagyon egyszerrr akarod akkor súlyzós edzés után 30-40 perc kardió. Ennek egyetlen célja ha gyorsan akarsz szálkásítani. Egyébként felesleges is és hátráltatja az izomregeneraciót.


Nem tudom mik a célok de kezdésnek lehetne 2 sulyzos edzes es 1 kardio.


És egyszerre boven eleg masfel ora

ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Sérülés lesz a vége
ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Én a kardiót külön napra tenném.
ma 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csináld, és ha soknak érzed, akkor sok, ha meg tudsz regenerálódni, akkor nem sok. Valakinek sok, valakinek nem sok.

Az biztos, hogy mindig azzal kezdj, ami nagyobb prioritást élvez nálad. Ha a súlyzós edzés nagyobb prioritás, akkor ne a kardióval kezd.

ma 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az elsődleges célom alapvetően egy egészségesebb élet, mivel ülő munkát végzek, így kell az edzés, de az arányok még nincsennek meg.

A másodlagos cél egy ki izom felszedése és a zsírleadás, azaz szálkásítás.

ma 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!