Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha stagnálok azzal mit tudok...

Habianonim kérdése:

Ha stagnálok azzal mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Sok gyakorlatban volt progresszióm, nem is kevés 3 hónap alatt, viszont párba örülök ha pár ismétléssel többet tudok (vagy ugyan annyit). Pl ugyan annyival evezek 3-4 hónapja, az ismétlésszám is nagyjából megegyezik. Lat pulldown, benchpress szintén. Álljak rá jobban ezekre a gyakorlatokra? Mit tanácsoltok hogy (nagyobb) legyen (a) progresszió?

Ugyan itt keresek az edzések naplózásához könnyen átlátható ingyenes appot :)


szept. 7. 15:25
 1/1 LakatosAlandelon ***** válasza:

Millió oka lehet igazából, de nézzünk egyet.


Milyen szinten vagy? Egy idő után, már nem tudsz egyszerre mindenben progressziót felmutatni. Ilyenkor előtérbe helyezed azokat az izmokat/gyakorlatokat, amikben le vagy maradva, és hatterbe/szintentarto volumen azt, ami nincsenek lemaradva.

Én pl, most a combomat raktam hatterbe, 7 sorozat megy rá, ez kB szinten tartja, de itt is a lehető legkevesebb idegrendszeri fáradságot okozva, tehát nem ba..zom szét magam Felhúzással és guggolassal. Felsőtest pedig nem változik, max egy nagyon picit megy rá több volumen, Viszont több energia jut edzés, regenerálódás tekintetében, így rá, hogy a lábra nem kell annyira fókuszálni, így jobban fejlődik a felsőtest. De ha viszonylag az elején vagy, ezzel nem kell foglalkozni, amit leírtam.

szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!