Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a teendő ha stagnálok jó...

Mi a teendő ha stagnálok jó ideje testsulyban?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 184cm 80kg

2 éve kondizok kb.

Amikor kezdtem 61kg voltam és nagyon szépen jott a tömeg (bezsírosodas nélkül), kb 7-8 hónap alatt eljutottam 72kg-ra. Utána viszont már lassan jött a tömeg. 2019szeptemberben voltam 72, a 75-öt 2019decemberre sikerült 'csak' elérni . Aztán Decembertol májusig csak 1,5 kg +, tehát 2020 május 76,5 kg voltam. Jelenleg 79,5 vagyok,azaz közel 10 hónap alatt 3 kilót tudtam csak felszedni. Szerencsére zsír az tényleg minimális ami feljott, száraznak mondható vagyok. Viszont eléggé idegesít hogy ilyen lassan növekszik a testsúlyom. Az erőszint az növekszik ugyan, pl amikor tavaly májusban 76,5kg voltam akkor a fekvenyomasnal 80-ba 6-ot tudtam belenyomni, mostmar ugyanez megy 90kg-ba is, sőt 7-8 is. Karom akkor 37,5-es volt hidegen, most 39,5es. 140-et 2-szer tudtam felhuzni, most már 185-be hármazok(szumo deadlift)

Tehát a karom, lábam mindenem nagyobb lett, formásabb, illetve az erőszintem is fejlődik viszont a tömeg nagyon lassan jön pedig nem eszek kevesebbet mint az elején mikor kezdtem, sőt.. 3000-3200kcal környékén vagyok egy átlagos nap, 130-140 gramm fehérje /nap.

Napi 8 óra alvás megvan, 4-5 liter víz is, multivitamin,minden.

Az az egyetlen megoldás hogy megemelem a kalóriát még jobban? Vagy máshol van a hiba esetleg?

Köszi a segítséget előre is



2021. febr. 27. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olyan lassú fejlődés ez, főleg ha tényleg nem jön mellé zsír. Fekvenyomásnál az a több mint 10kg, felhúzásnál 50kg 10 hónap alatt teljesen jó.

"nem eszek kevesebbet mint az elején mikor kezdtem, sőt.."

Oké írtad, hogy "sőt", de azért azt itt meg kell jegyeznem, hogy mivel jelentősen növekedett az izomtömeged, ezért többet kellene enned mindenképpen, mint az elején. Kicsit több kalóriával (és fehérjével) lehet valamivel jobban fejlődnél, csak ugye akkor zsír is jönne.

De szerintem nincs itt semmi gond, ahogy fejlődsz egyre lassabban fogsz a továbbiakban fejlődni. 2 év után teljesen jó eredmények ezek. Ne hasonlítsd magad a koxos instagram/youtube testépítőkhöz. Nagyobb vagy, jelentősen erősebb vagy, szerintem nincs ok panaszra.

2021. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az össznővekedés teljesen jo.Ahogy az előző is irta.

Nem aggódnék.

Viszont azt nem mondom,hogy ezzel meg lettél nyugtatva.

Helyes,hogy piszkálja a csőröd

.Keresed a szent grált.Én is.Ez visz előre.

Amin viszont elméláztam egy kicsit az a megjegyzesed,hogy erősödsz,de nem nősz.

Ez két okból szokott lenni.

1.Vagy mert oda jutottál már,amikor az erőszint emelkedik,és csak lassan jön a tömeg.Ezt a haladók szokták emlegetni,nehezményezni.

Sajnos a vége ide fut ki.Lassul,majd megáll a növés.

(Tavalyelőtt sikerült 2 kg ot nőnöm.Tavaj 3 at.Es idén most ugy érzem beindultam megint.)


2.Vagy kevés már a volumen.

Az erő növekszik mert az intenzitást növelted hónapról hónapra pakolgattad a rudat.(Sajnos egy idő után az erő bizony nem fügvénye az izomméretnek,vagy fordítva.Ezek lassan szetválnak.Specifikus edzésre van szükség,hogy valamelyikben jelentős fejlődés legyen.)Ha eddig működött,hogy guggoltál 4×10 oszt csá,most beintenek az izmok:bmeg ez megint ugyanazt akarja?Ok toljuk le neki,had örüljön!


De mi van a sorozatszámokkal?

Mi van a változatos edzéssel?

Mindig ugyanazokat csinálod ugyanannyival,sorban?


Érdemes átnyálazni az edzéstervedet.

Nyilván a táplálkozást is fontos ujragondolni.Csak szerintem ha van egy rutin,és odafigyelsz,erősödsz is,akkor nem tartom valószínűnek,hogy ott a hiba,ezért nem is nagyon részleteztem.

De ki tudja?

2021. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!