Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem vagyok kalóriatöbletben...

Norbiwok kérdése:

Ha nem vagyok kalóriatöbletben de eszek napi 2g/testtömeg proteint akkor fogok erősödni (izmosodni)?

Figyelt kérdés
szept. 5. 13:07
 1/7 A kérdező kommentje:
És bukasig nyomom az edzést (ezt elfelejtettem leírni)
szept. 5. 13:09
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Az erősödés nem mindig egyenlő az izmosodással.

Az erősödés ezer tényező függvénye, melyek közül a táplálkozás csak egy, úgyhogy erősödhetsz, ha a szintentartó kalóriabevitel megvan, akkor pedig izmosodhatsz is. Kalóriatöbblet csak azért célszerű, mert garantálja a kalóriadeficit elkerülését.

szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Fogsz csak lassan.

Annyi fehérje meg tök felesleges. 1.6gr/kg akit egy átlag (nem elsportolo) ember hasznositani tud. Szóval a 2vel annyit érsz el hogy terheled a veséket és a túl sok feh miatt alul fogod fogyasztani a cht neg a zsírt ami nem tul jo

szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

"1.6gr/kg akit egy átlag (nem elsportolo) ember hasznositani tud"

Idén jött ki egy metaanalízis, ami rengeteg vizsgálati anyagból levezette, hogy még 2.5 g/tskg fehérje is képes hasznosulni naturál szervezetben egészségkárosító hatás nélkül. Ettől függetlenül tényleg indokolatlan túltolni, de 2.0 g/tskg nem drasztikus, ha jól esik.

"2vel annyit érsz el hogy terheled a veséket"

A különböző fiziológiás negatívumok (pl. veseterhelés) 3.0 g/tskg fölötti TARTÓS fehérjebevitelnél figyelhetők meg.

szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Ez baromság.

Tanulmány ide, vagy oda, az 1.6g max hobbistáknak elég, minimum 2g, fogyáskor pedig 2,5g is simán mehet.


Kérdező:

Bukásig edzel, gondolom én heti szinten 14-16 szettel, mint mindenki más. Ezért nem fejlődsz. Ha bukásig edzel 6-8 szett / izomcsoport / hét elég.

szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdező hobbista. Hisz azt se tudja mitől és hogy nő az izom
szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2x-es neked sok lesz
szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!