Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzésnél elég edzős...

Miss Endzsi kérdése:

Súlyzós edzésnél elég edzős napokon extraként fehérjeport inni? Testtömegszer 1,0-1,2-szeres mennyiséget viszek be táplálékkal. Van ahol azt olvasom elég ennyi, máshol az ellentétét.

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Ide is beírom azt a kommentet, amit a másik kérdésed alá írtam.

Nem vagy tisztában a fehérje por tulajdonságával, használatával és lényegével. Egyáltalán a fehérjével, mint makrotápanyaggal nem vagy tisztában. Nem úgy működik a fehérje, hogy edzés után iszol egy adagot és az majd jól beépül az izmaidba, és ezáltal jobban nőnek. 16 évesen még valid ilyen szinten lenni tudásban, de ez egy-két év múlva már ciki lesz (pláne, hogy fejlődni sem fogsz, ha nem jó helyről szerzel információkat).

A protein por arra van, hogy ha te egy adott napon szilárd ételből nem tudtál bevinni elég fehérjét, akkor iszol egy adaggal, és megnyugszol. Ez fügetlenül edzéstől, edzésnaptól. Durva, hogy ezt 2022-ben még magyarázni kell, de ez van, nem te tehetsz róla.

Viszont mivel ma már tudjuk, hogy a fehérjebevitel egy erősen túlgondolt, a fejlődést valójában nem olyan nagy mértékben befolyásoló tényező, ezért szilárd ételből te 45 kilós lányként BŐVEN be tudsz vinni annyi fehérjét, amennyi a fejlődésedhez szükséges. Szabályosan koplalnod kéne ahhoz, hogy ez ne így legyen. Ha pedig te 45 kilós lányként valami isteni csoda folytán nem tudod fedezni szilárd ételből a makrotápanyagokat, akkor nem az impact whey isolate (vagy mi a szar) fog segíteni a fejlődésedben, az tuti. Én ezen a szinten nem a fehérje poron aggódnék, hanem a nulla használható tudáson, ami a fejedben van. Persze működhet, hogy a szar, hamis, idejétmúlt információk alapján csinálgatod a dolgokat, aztán hónapok/évek múlva sem fejlődsz semmit, de ha szeretnél eredményeket is elérni, ha már időt, pénzt és energiát ölsz a dologba, akkor legyen már haszna, nem?

45 kilós lányként, kezdő hobbi szinteni még az 1,2 g/tskg fehérjével is lehet simán fejlődni. De inkább próbálj meg csak egy kicsivel jobban odafigyelni, egy kicsivel többet enni, és már azt fogod látni, hogy hoppá, felugrott a fehérjebeviteled 1,6-ra, az meg már teljesen jó. Nem akartál soha igénybe venni edzői segítséget?

2022. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azt akarta kérdezni, hogy edzőnapokon több fehérjét kell-e enni.
2022. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen azt akarom. Eddig minden nap a kétszerest vittem be 90 grammot, most az alap inkább 1,2-szeres általában vagy több, edzős napokon erre iszok még fehérjét, azt kérdezem tartható-e így, vagy legyen újra minden nap 90 gramm körül a fehérje? 47 kiló vagyok.
2022. márc. 6. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Leírtam, hogy nem kell, mert nem azon múlik, hogy edzésnapon van-e plusz fehérje. Vihetsz be aznap többet, de nem lesz semmi kézzelfogható haszna. A napi (sőt, egyébként főleg a heti) összfehérje-bevitel számít, nem az, hogy edzés után iszol-e myprotein isolate wheyt vagy sem.
2022. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

jaj istenem. megint ez a túlgondolás. leírtuk már a többiek százezerszer. az 1. kommentelő is jól leírta. más kérdések alatt is jól le lett írva.

jó lesz az az 1,2 ha számodra olyan nagy nehézséget okoz több fehérje bevitele. nem ezen fog múlni hogy jól fogsz-e kinézni vagy nem. majd ha tökéletes lesz az edzésed az étrended és a regenerációd akkor rettegj amiatt hogy 1,2 vagy 1,5 vagy 1,9 fehérje kell-e.

2022. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem kéne lekezelőnek lenni, annyiból vonod le, hogy sötétség van a fejemben, hogy megkérdeztem muszáj-e mindig 2x mennyiségű fehérje, pont azért, mert olvastam, hogy nem muszáj, és kíváncsi vagyok mások véleményére. Biztos benne van a szúrkálódásban az is, hogy azt hiszed, én vagyok a másik kérdező, de ha úgy is lenne, miért kell lekezelőnek lenni. Nekem volt edző segítsége, te meg kérj másoktól, hogy kiadhasd a frusztrációdat.
2022. márc. 6. 10:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Jó edzésterv, jó edzéstechnika, jó táplálkozás, jó regeneráció. És akkor most hagyjuk az alapos bemelegítést, a sok nyújtást, a kielégítő mobilizációt, a hengerezést és az egyéb fontos tényezőket.

Ha ezek ki vannak pipálva, akkor mindegy, hogy iszol-e fehérje turmixot, és ha igen, akkor mennyit. Ha pedig nincsenek kipipálva, akkor meg azért mindegy.

2022. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az izmod az edzés után 24-48 órában regenerálódik ekkor kell neki a fehérje amit a tested ve fog építeni.

Szval magas fehérjebevitel nem csak az edzés napján szükséges

2022. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De itt ne az extrém magas fehérjebevitelre gondolj. Teljesen jó leszel te az 1,2 g/tskg fehérjével.

Lehetsz te magas fehérjén, ha az edzésprogressziód, az étrended és a regenerációd szar, akkor nem fogsz fejlődni.

2022. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó a progresszió, legalábbis nekem tökéletes a fejlődés üteme, pihenni 2-3 napot szoktam egy testrészre.
2022. márc. 22. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!