Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan érdemes megközelítenem...

Hogyan érdemes megközelítenem a tömegnövelést?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok, két méter magas és 85 kiló. Otthoni edzést csinálok már egy ideje, de úgy érzem, hogy a tápanyagbevitelem miatt megütöttem egy határt az izomfejlődésben.


Most vegán protein turmixot szedek, abból is a csomagoláson feltüntetett mennyiség felét. Időnként kicsit meg szokta dolgozni a hasamat a turmix, úgyhogy nem is tudom, hogy érdemes-e folytatnom vele. A sima tejsavóstól pattanásos leszek.


Így ennek tudatában nem tudom mennyire lenne szerencsés tömegnövelő kiegészítőkkel próbálkoznom. Kicsit tartok a kreatinoktól is, hogy hajhullást vagy más kárt okoz hosszú távon.


Viszont jelenleg úgy érzem, hogy kicsit ropi vagyok, és rámférne még egy kis súly. Próbálkozom, hogy nagyobb adag ételeket eszem, viszont abban is úgy érzem, hogy kezdem elérni a maximumot ami lemegy.


Mit tudtok javasolni?



aug. 6. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A leírásod alapján nem sokat tudsz a kalóriaszámolásról márpedig a tömegnövelés semmi mást nem jelent, mint a kalóriatöbbleten alapuló étrend és a progresszív edzés együttesét.

https://www.youtube.com/watch?v=U6dE3D7TqA4

aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyél többet. Ennyi a titok. Lehet porozni meg tnövelőzni de anélkül is lehet fejlődni.

Proteinpor helyett egyél 10 grammal több fehérjét minden étkezésedhez. Több túró, több hús stb


Amúgy a fejlodes valszeg nem emiatt állt meg hanem mert kimaxoltad az otthoni lehetosegeket amit komolyabb uganajaras es edzeste4v nelkul el lehet erni

aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van otthon a hosszútávú progresszióhoz elegendő súlykészlet, és megfelelő felszerelés? Ha nincs, akkor valószínűleg emiatt ütötted meg a határt, bár a mondataid alapján brutálisan el vagy tájolva táplálkozás és tápkiegészítők terén is, úgyhogy ne csodálkozz a fejlődés hiányán, hisz a legalapabb tudás sincs meg.
aug. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hogyan érdemes megközelítenem a tömegnövelést"


Nem érdemes.


"23 éves srác vagyok, két méter magas és 85 kiló. Most vegán protein turmixot szedek"


Jó, de mit/mennyit eszel?


"Otthoni edzést csinálok már egy ideje, de úgy érzem, hogy a tápanyagbevitelem miatt megütöttem egy határt"


Mi is ez pontosan? És mióta csinálod?


"Így ennek tudatában nem tudom mennyire lenne szerencsés tömegnövelő kiegészítőkkel próbálkoznom"


Semennyire. Agyoncukrozott fehérjepor.


"Kicsit tartok a kreatinoktól is, hogy hajhullást vagy más kárt okoz hosszú távon"


Nem okoz, de nincs is rá szükséged. Plusz a hajhullás férfi átok, amúgy is normális, ha a 20-as években megindul.


"Viszont jelenleg úgy érzem, hogy kicsit ropi vagyok"


2 méteresen 85 kilóval balószínű, jól érzed.


"Próbálkozom, hogy nagyobb adag ételeket eszem, viszont abban is úgy érzem, hogy kezdem elérni a maximumot ami lemegy."


A sok ételhez is hozzá kell szokni. Addig is egyél olyasmit, aminek nagyobb az energiasűrűsége. Szóval visszakanyarodunk oda, hogy:

Jó, de mit/mennyit eszel?


"Mit tudtok javasolni?"


Ossz meg több információt.

aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugye előttem írták hogy csak a kalóriák számítanak. Nekem iszonyat könnyű tömegelni, mert imádok enni, és napi szinten 3000 kcal felett eszek. Nekem nincs rá szükségem de mondok pár ,,csalást": zsíros kenyér jó vastagon megkenve zsírral, reggeli zabkására 2-3 evőkanál méz, bő olajban sült dolgok, péksütemények. Mellette persze az étkezésed 80 %-a legyen tiszta, ne ilyen hulladékokból vidd be a kalóriaigényed nagyrészét, de kis kiegészítésnek ezek sem ördögtől való dolgok.
aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!