Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha sok súlyzós edzést csinálok...

Ha sok súlyzós edzést csinálok akkor a saját testsúlyos gyakorlatok is menni fognak?

Figyelt kérdés
szept. 5. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Sokan hiába végeznek nagy súllyal lehúzást vagy evezést, mégse tudnak szabályosan, értékelhető mozgástartományban húzódzkodni 3-4 ismétlést se. Sokan hiába haladó street workoutosok, a konditeremben az óvodás súlyokat is alig bírják.

Ezek különböző mozgásformák, amiknek csak limitált transzferhatásuk van egymásra. Ha eljársz futni, javul az állóképességed, ami előny lehet fociban, de önmagában a futástól nem fogsz jobban focizni.

Ettől függetlenül magamon megfigyeltem, hogy ha fekvenyomásban erősödök, akkor általában tolódzkodásban is valamennyire, de fordítva is tapasztaltam már, viszont nem szignifikáns mértékben.

szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szeretnék felhúzásokat megtanulni viszont egyáltalán nem bírom el magam pedig a súlyom már nem sok hozzá csak izom nincs rajtam elég
szept. 5. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Felhúzás alatt húzódzkodásra gondolsz?

Összekevertél két főgyakorlatot, ami bizonyítja, hogy az alaptudás is hiányzik. Tanulj, és szerezz tapasztalatot edzésben és diétázásban, aztán jönni fog az erő és az izom. Addig nem.

szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!