Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehet "jobb" a 6-8...

Mitől lehet "jobb" a 6-8 ismétlés a 12-20 helyett naturálon? Miben más?

Figyelt kérdés
jún. 10. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bukás közeli intenzitás felelős a hipertrófiáért. Minél magasabb ismétlésszámmal dolgozol, annál nehezebb objektíven megállapítani, mennyire vagy közel a bukáshoz. Egy 6-8 ismétléses sorozatnál egy középhaladónak/haladónak könnyű megállapítani, még 10-12 ismétlésnél is egészen, de 15-20 ismétlésnél már öreg motorosként is rohadt nehéz. Tegyük fel, hogy múlt héten tudtam guggolni 100 kilóval 18 ismétlést. Ma ugyanúgy 100 kilóval tudtam guggolni 20 ismétlést. Akkor ez progresszió, fejlődés, erősödés, izmosodás? Vagy ma szimplán csak jobban bírtam kardióval? Fene tudja. Ez alacsonyabb ismétléstartományban egyértelmű lenne, de ilyen magas ismétléstartományban megállapíthatatlan.

Ezért nem célravezető magas ismétlésszámra alapozni az edzésed. Néha abszolút van értelme a magas ismétlésszámnak, de a komplett edzésprogramot 15-20 isméléses sorozatokra alapozni gain killer.

jún. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

mindíg a sorozat utolsó ismétlései épitik az izmot

tehát azok az ismétlések amiket el viszel bukasig vagy legalább a közelébe


na most miért csinálnál annyi fölösleges ismétlést amikor 20 ismétlésnél is az utsó 3 fog számítani meg 6 ismétlésnél is??

jún. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is azt érzem, hogy a magasabb ismétléseknél sok a felesleges ismétlés, plusz az alacsonynál hiába nagyobb a súly, nem fáraszt le annyira idegrendszerileg.

jún. 11. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy fass@g, hogy az utolsó 3 számít. Ez nem olyan egyértelmű és egyszerű képlet.

Mert akkor logikailag elég lenne pldául 3,vagy 4xnégyet csinálni, hisz megspórolok ismétléseket. Minek csináljak 8 ismétléses vagy tiz ismétléses sorozatokat, mivel úgyis csak az

utolsó három számít!!

Mostanában 8-9 alá nem megyek és max 15 ig megyek fel.Semmi gondom a hipertrófiával.

Nem azt állítom hogy ez a szent grál,de nem mindenki egyformán reagál ezekre.Nekem kifejezetten jó,ha több ismétlést teszek bele.

Ha neked nem jó,akkor csinálj kevesebbet.Viszont nem árt megjegyezni,hogy nincs egy konkrét szám,ami kőbe van vésve,hanem tartományok vannak,amiket variálni érdemes időnként.

jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"logikailag elég lenne pldául 3,vagy 4xnégyet csinálni"

Tévedsz, ugyanis az intenzitás mellett a feszülési idő (TUT) is számít, ezért nem ideálisak izomépítés szempontjából a tipikus erőemelős 1-3 ismétléses sorozatok, és ezért sokkal ideálisabbak az 5-12 ismétléses sorozatok. Ettől függetlenül nem tévedsz hatalmasat, ugyanis vannak arra vonatkozó vizsgálatok, miszerint ha elég nagy a munkasúly, akkor már a sorozat első ismétlései is eredményezhetnek hipertrófiás ingert, hisz már a sorozat elején kellően magas az intenzitás, de ebbe ne menjünk bele.

"nincs egy konkrét szám,ami kőbe van vésve"

Mintha írta volna bárki, hogy van kőbe vésett szám. Mondtam, hogy időnként (ha van célja) nyugodtan lehet magas ismétlésszámú sorozatot csinálni, csak a komplett edzésprogramot nem érdemes 15-20 ismétléses sorozatokra alapozni, mert se az erőd, se az izomtömeged nem fogja megköszönni.

jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!