Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A heti 8-10 sorozatból mennyi...

A heti 8-10 sorozatból mennyi mehet bukásig? A többi pedig olyan RPE 8 intenzitású.

Figyelt kérdés

Heti 2 max 3 részre osztanám el.

Naturálon. Heti 10 bukásig vitt sorozatot én soknak érzem.


2023. szept. 18. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Amennyi neked optimális. Ez teljesen egyéni, hogy mi működik.
2023. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
napi bukó
2023. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Mindent bukásig, nem lehet henyélni!
2023. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Szintén heti 8-10 sorozatot csinálok / hét, 2 részre elosztva.


Anno amikor kezdtem (2 éve), akkor simán megcsináltam 16-20 sorozatot, no pain no gain, bukásig minden (meg is sérültem jobb oldalt a csípőmnél.. :D), aztán csodálkoztam, hogy valami miatt nem fejlődök..


Aztán az utóbbi fél évben kicsit jobban beleástam magam az edzésprogramozásba és nagyon sokan még a 12 sorozatot is túlzásnak tartják naturálon abban az esetben, ha valóban bukásig edzel.


Jött az ötlet, hogy akkor 8-10 sorozatot megpróbálok. Nem csinálom régóta, nem tudok nyilatkozni még, viszont a science valahol azt mondja, hogy bukástól 1 ismétlésre érdemes megállni a sorozatoknál.

A teljes bukás, RPE 10 az mindig jobb lesz izomépítést tekintve, mint az RPE 9, viszont a regenerálódásba nagyon belekavar (tehát ha azt nézzük, mégsem jobb). RPE 10 és RPE 9-hez képest akár +1 nappal is megtolhatja a regenerációra szükséges idődet, pedig csak +1 ismétlésről van szó.


Minél kevesebb sorozat, annál közelebb a bukáshoz, de nem érdemes mindig RPE 10-zel edzeni, mert előbb, vagy utóbb sérülés lesz a vége és nem is lehet mindig bukásig edzeni, mert az idegrendszered is beadja a derekát egy idő után.


Én azt mondanám, hogy ha tapasztalt vagy és megtudod jól állapítani már a bukást, és tudod, hogy mennyivel vagy alatta, akkor RPE 9 a legjobb, de ez gyakorlat függő is. Egy nehéz súlyos guggolásnál soha nem mennék el bukásig, mert balesetveszélyes, ellenben egy sima combfeszítő, lábhajlító, vagy valamilyen izolált kar / váll gyakorlatnál gyakran még bukáson túl is megyek.

2023. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Az utolsó miért lett lepontozva?
2023. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Bukásig? Azt a kezdő tinik csinálják! Aki igazán kemény az ájulásig nyomja az összes sorozatot, végtelenről vetkőztetve.
2023. szept. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

5#

Itt ne keress logikát, a legtöbben csak random rányomnak a lepontozásra, mert ettől jobban érzik magukat. :D Ezen a topikon nem szabad a pontozásra hagyatkozni, mert az itteni emberek többsége le van ragadva 30 évvel elméletben, issza a narancsos bcaat remegő kézzel edzés után és hallani sem akar arról, hogy 2023-ban a science által széleskörűbb lett a tudás (pl az általam leírt 8-10 sorozatot a legtöbb régi motoros hallani sem akarja, mert az szerintük nem edzés). Na ezért vannak általában lepontozva ezek a típusú válaszok. (köztük valószínűleg ez is le lesz. :D )

2023. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Kinek mennyi.. Egy gyakorlatnal 5 sorozatbol nalam kb 2-3, de megy eroltetett ismetles meg vetkozo is. At kell lepni a hatarokat kulonben minek none az izom.. ha igy is el tudja latni a feladatat. Az emberi test nagyon nem akar tobb izmot fenntartani mint ami szukseges.
2023. szept. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezt a heti összvolument.. az izmok nem tudják hogy milyen hét/napok vannak.


Kap egy adott terhelést (3-5 sorozatot optimálisan) majd utána regenerálódik pár nap alatt. Ezt heti kétszer végezve ki is jön az összvolumen. Naturálon az a lényeg, hogy gyakrabban kell megedzeni az izmokat a fehérjeszintézés végett. Az egy volumen, másik intenzitás nap sem hülyeség. A lényeg hogy erősödj!

2023. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!