Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes súllyal nehezített...

Érdemes súllyal nehezített saját testsúlyos gyakorkatokat végezni?

Figyelt kérdés
Pl súllyal tolódzkodás, húzódzkodás. Azt vettem észre, hogy akik ilyeneket csinálnak, azok nagyon izmosak és erősek. Pl Andrey Smaev

2023. febr. 27. 03:28
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes súllyal nehezített saját testsúlyos gyakorlatokat végezni.
2023. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ha ez a kérdés felmérés, akkor érdemes magad Saevhez hasonlítani. Akiamúgy biztosan nem csak ilyen gyakorlatokat csinál, hanem mindent is, plusz kox.


Mindenesetre a testépítés szó szerint építkezés. Az ember edzésről edzésre növeli a terhelést, mindig egy hajszállal túlmegy a komfortoson. De addig is el kell egyáltalán jutni, hogy csinálni tudj egy húzódzkodást. Ha az már megy, akkor lehet továbbmenni és súlyokkal operálni.

2023. febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csinálhatod de ha ilyen kokszos figurákhoz hasonlítgatod magad akkor sok örömöd nem lesz benne.
2023. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ezek a gyakorlatok többet is érnek, mint a hagyományos kiegészítők? Pl egy lehúzás vagy evezés
2023. febr. 27. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg tudod őket csinálni?
2023. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen
2023. febr. 27. 14:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Kételkedem, de az mindegy. Ha megy, csináld.
2023. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy 10 kilót magamra kötök, csinálok vele 8-akat
2023. febr. 27. 15:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, elsődleges kieg gyakorlatnak tolódzkodást csináltam, 20 kilót magamra kötöttem és 4x5-öt. Kifejezetten jól esett
2023. febr. 28. 00:48
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon is érdemes, de csak akkor, ha pl. a többedik sorozatnyi húzódzkodásnál, tehát fáradtan is simán megy a tíz. Akkor pl. egy 10-15 kg-os kézisulyzót a lábfejeid között tartva vagy súlyövön tárcsával/kettlebellel sokkolhatod az izmaidat, mivel jóval nehezebb lesz.


Tolódzkodásnál ugyanez, én valaha nagyon jó fekvenyomás-tolódzkodás szuperszetteket tartottam, ahol plusz 15-20 kg-mal tolódzkodtam 6-8-at. Mára visztont kissé meghíztam így épp elég kihívást jelent "csak" saját testsúllyal tolódzkodnom.

2023. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!