Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez mennyire számít erős...

Ez mennyire számít erős edzésnek? 18L

Figyelt kérdés

Igazából 3 hete edzek súllyal. Előtte otthoni edzéseket csináltam, de most elkezdtem a helyi gymbe járni. 172 centihez kb 59 kg vagyok. Nem szeretnék sokat fogyni, max úgy 56-57kgra lemenni, de meg vagyok elégedve a mostani alakommal is. Heti 1x futni járok (alakul, egyelőre fél óra lassu kocogás megy, de mindig is démonom volt..) és heti 1x pedig lábra (=fenékre) edzek a kondiban.


A héten ezeket csináltam meg:


Leg press


80 kg 15db 15db

90kg 15db 12db

110 kg 9db 6db

115kg 6db 5db



Squat


Rúddal 12db

+10kg 12db

+20kg 10db

+30kg 5db 5db


Bulgerian split squat

Rúddal 5-5db



Abductor

1es fok

35kg 10db

40kg 6db 6db

45 kg 3db


5ös fok

30kg 10db

35kg 5 db



Ez 3 hét után cikinek számít? Vagy nem annyira vészes..?

Ezelőtti alkalommal hip thrustot is csináltam rúd +40 és rúd +60kgmal.


Ezenkívül minden nap sétálok, egészségesen étkezek (csak a heti egy súlyzós edzés után 1 csokis croissant, semmi más édesség) és heti 4 tesink is van.


Szerintetek lesz látványos eredménye? Igyekszek ezt a progressive overload dolgot csinálni, nem teljesen világos még, de ahogy látjátok edzés közben is növelem a súlyt, és minden edzésen kicsit nehezebbekkel kezdem.


2022. febr. 19. 00:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

AAAAAAAAAAAAAAA

Ezt írtam... hogy túlzásba viszik a felső testet. Csak kibújt a szög a zsákból és igazam lett. Én voltam a lepontozott.:)

2022. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Elején csak 1 felsőtest, utána már elkezdünk vállazni és stb...
2022. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha ennyire durva izomlázad van, akkor lehet érdemesebb lenne kevesebb gyakorlatot/kisebb súllyal/kevesebb ismétlésszámmal dolgozni. Hidd el, többet érsz el 2 lightosabb, de jól felépített láb edzéssel.

Heti 1 felsőtesttel meg nem leszel férfias, ahhoz elég durván kéne edzeni. :) szerintem ez egy must, ha erős akarsz lenni lábgyakorlatoknál.

2022. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Mi? Nem fogok elkezdeni ferfiként kinézni, nem is értem miből tudott ez lejönni. Azért szeretnék kicsit edzeni felsőtestre, mert elég gáz hogy 3 fekvőt tudok lenyomni max.

Az a baj, hogy diákként nem mindegy, heti hányszor fizetem ki a kondijegyet, és hányszor töltök ott időt.

2022. febr. 20. 13:12
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Akkor csinálj heti egyszer egész testes edzést, jobb mint a semmi. :) Ha nem akarsz/nem tudsz többet költeni kondira, ne tedd.
2022. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem is kell fekvőzni neked. Hasazni, törzsezni otthon is lehet. Sőt mindent.
2022. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Persze, eddig is mindent otthon edzettem... De azért nem mindegy hogy 30kgval guggolsz vagy saját súllyal... Köszi a válaszokat! Nem mondom hogy nagyon hasznosak voltak, de legalább megtudtam milyen rosszindulatú az emberek nagy része xd
2022. febr. 20. 23:10
 18/18 anonim ***** válasza:
Jolesz az. En merevlabast meg egy kis vadlit meg betennek. Felsotestre meg par oszetett gyakorlatot pl fekvo meg huzockodas v lehuzas, hasra labemeles, haskerek. Plusz a kardiok. Sztem ez kb eleg is egy csajnak jo kaja melle.
2022. febr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!