Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mégis mi számít kis súllyal...

Mégis mi számít kis súllyal való edzésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elnézést, ha kicsit bugyuta a kérdés.

Össze-vissza ettem az elmúlt fél évben, így feljött + 7 cm derékra, popsira, súlyban 8 kiló.

Az alkatom olyan, hogy főleg derékra, hasra hízok, hiába nőtt kifele a fenekem, mégis hátulról nézve lapos, plötty. Ha nem veszem elő a centit, fel sem tűnt volna, hogy ide is híztam, csípőm nem szélesedett.


Változtattam az étrendemen, 2g fehérje* tstsúly, 2g ch*tsúly , kb 1400 kalória.


A célom, hogy lepucoljam a hasi/deréktáji zsírt, és esztétikus alakom legyen, a fenekem kerekedjen.

Az eddigi, napi 2000 kalóriabevitelemhez képest ez az 1400 nagy deficit, ettől beindul a fogyás?!

E mellé csak súlyzózom, heti 3x edzek alsótestre, heti 2x felsőtestre.

Fél éve nem edzettem.

Ilyenkor mennyire számít "kis súlynak" az edzésem ?


Pl. Guggolókeret - csak a rúdat bírom el, 10 kilós van a keretben, ebből tudok 4x 12 csinálni. Bár ezt soha nem a fenekemben érzem, akkor oda nem hat? Csak a combom fáj, hiába guggolok mélyebbre.

* 14 kilós kézisúlyzóval szumó guggolás, 4x12, de szintén megdöglök a végére.

* Lábtolóval pedig megy a 20 kiló, 4x 12-vel.

* Lábemelgetés térdelőtámaszban 8 kilós kézisúllyal (hajlatomhoz tesztem és úgy)


Illetve, minden egyes edzés után kell növelnem az ismétlésszámot avagy a súlyt, hogy fejlődjek?

Egyáltalán fogok valamit izmosodni is kalóriadeficitben, ha megvan a megfelelő fehérje?! Vagy csak abban segít, hogy ne úgy fogyjak le, mint egy telesz*rt zsák, ami a sok kardiónak köszönhető.


Ha este 10-kor fejezem be az edzésem, éjfél körül alszom el, akkor az edzés utáni fehérjeturmix után mehet még a 100g túró?


Az edzéseket ki kell egészíteni plusz kardióval ?

Vagy az utolsó kilóknál elég ez a rásegítés?

Bemelegítéskor szoktam 15 percet, illetve felsőtest napokon a végén 20-30 percet.


Köszönöm a segítséget! :)


2019. márc. 17. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg így fogyni fogsz, de majd meglátod. Kis súlynak az számít, amivel meg bírsz csinálni 12 ismétlésnél többet egy sorozatban. Guggolásnál nem feltétlenül kell a fenekedben érezni, nem fontos, ahogy a fehérjeturmix sem.

Kardiót érdemes csinálni, kivéve ha nagyon megnöveli az étvágyadat. Izmosodni nagyon minimálisan fogsz, de a technikád sokat fejlődhet. Súlyt amikor tudod, emeld, de az első 2 hónapban érdemes 15-20 ism. Számnál maradni, hogy az ízületek megszokják a terhelést.

2019. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom milyen technikával guggolsz, de én tegnapelőtt csináltam 8*5-t és olyan izomláz van a seggemben is,hogy ülni is fáj most :D
2019. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


A leírásban számos olyan kérdés szerepel, ami teljesen független a címtől, de megpróbálok ezekre is válaszolni. Amúgy a kérdés egyáltalán nem bugyuta, sőt, több értelmes felvetést tartalmaz.


Igen, -600 kcal jelentős, hamar látható eredménye lesz.

Ha a guggolást nem érzed a fenekedben, de elég mélyre lemész, akkor nem elég függőleges (de közben homorú) a hátad a mozdulat közben. Ha így sem érzed a guggolást, nyugodtan helyettesítheted lábtolóval.

A mostanában divatos programok szerint edzésenként vagy hetente kellene növelned a súlyt, de én azt javaslom, hogy ezt csak kéthetenként tedd, ami egy sokkal fenntarthatóbb rámpára állít.

Este vagy fehérjeturmix van, vagy túró, nem lesz bajod, ha mindkettő, de felesleges.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: kis súly az, amivel 15-nél több ismétlést meg tudsz csinálni.

2019. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!