Miért jobb a ppl, mint az osztott?
PPLnél többféle alapgyakorlatot végezhetsz, míg a hagyományos osztottnál korlátozva vagy az izolációs gyakorlatokra, viszont ígyis-úgyis 3 edzésnap alatt leedzed a teljes tested, csak egy osztás, nem ezen fog elmenni a program.
Az, hogy heti 1szer vagy 2szer, már teljesen más kérdés, lehet a bro-splitet is 2szer edzeni, ahogy a pll-t is egyszer.
Azért ajánlják többen is a heti 2+ edzést, mert ha ténylegesen elég volument akarsz bevinni, ami átlagosan 10-20 minőségi széria/izom(csoport), heti 1szeri edzéssel nem nagyon kivitelezhető. Az 5-6. szériától kezdve, ha mind minőségi volt (magas RPE, 6+ ismétlés szériánként) az adott izomra, egyre jobban kifáradnak az izmok, és elkezd romlani a szériák minősége, így az adott izom csak kisebb izommunkára lesz képes (Ne keverjük persze össze az előfárasztással, ahol csak a gyakorlatokat sorát cserélik fel, a napi volumen nem változik. Btw, ez egy erősen enhanced technika, ami arra szolgál, hogy a szörnyen erős, de szárazabb testépítők a kúra alatt/verseny előtti időszakban ne sérüljenek le a túl nagy súlytól az összetettebb gyakorlatok során, naturál tagoknak ritkán éri meg.)
Btw. az a napi 8 gyakorlat mellre az szerintem brutál. Ha mindenből csinálsz mondjuk 2 "minőségi" munkasorozatot, az már 16 kemény széria.
Az, hogy mennyi gyakorlat végzel alapból másodrendű, persze haladóbb szinten érdemes lehet egy-egy izmot/izomcsoportot több szögből és módon megedzeni, az arányosabb fejlődés érdekében, viszont a volumen/szériák száma ennél sokkal fontosabb.
Úgy gondolod naturál hobbistaként, hogy mellre egy nap 8 gyakorlat kell aztán regenerász 7 napig? lol
2022 van
8 gyakorlat mellre egy nap??Bolond-e vagy?(költői kérdés mert egyértelműen az vagy)
Csak úgy mondom hogy kb a 3. gyakorlat után szrt sem érsz mert annyira el van fáradva az az egy izomcsoport hogy arányiban inkább izomlázat generálsz a több munkával,kevés extra stimulációval izomépízéshez.
4. válaszolónál a pont. A push pull leg is egy 3 napos osztott edzés, csak kapott egy jól hangzó, menő nevet. Ez ugyan olyan, mint a fegyencedzés. 100 meg 1000 éve is lehetett fekvőtámaszt meg guggolást csinálni, azt az edzést is fel lehet úgy osztani, hogy 1. nap: fekvőtámasz, húzódzkodás, 2. nap: guggolás, kézenállásból karhajlítás, stb... csak ha valaki ezt így nyersen leírná, a kutya nem olvasná el, ezért kellett mellé többszáz oldalnyi körítés és egy jól hangzó név, hogy "fegyencedzés".
PPL esetnén is ez van. Ha valakinek azt mondod, hogy, figyelj báttya, van egy tuti edzéstervem, mell-váll-tricepsz. Az jó eséllyel bután fog rád nézni, hogy mell után te vállazol, utána meg még tricepszezel. De ha kitalász hozzá egy jó kis marketingdumát, adsz neki egy menő nevet "push pull leg", sok ember be fog dőlni, és azt hiszi, most micsoda király, egyedi edzést csinál. Holott nem.😊
#9-nek van igaza. A ppl ugyanúgy osztott edzésterv, csak nem a szokásos bro split.
Mindegy melyikkel edzel, ha az izmoknak megvan a legoptimálisabb heti 2x terhelés. 8 gyakorlat mellre pedig teljesen felesleges, ha 3-4 gyakorlat után még van erőd normálisan csinálni akkor az a 3-4 szart sem ért, mert nem adtál bele mindent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!