Egy 4 kg-s kettlebellel naponta mennyit és hogyan kellene edzenem tricepszre és bicepszre, ha nyár elejére (mondjuk június) láthatóan nagyobb karokat szeretnék?
4 kilós kettlebell helyett kézisúlyzót kellett volna venni szerelhetö tárcsákkal. Minden gyakorlathoz más súly kell, egyféle terheléssel nem fogsz fejlödni, legfeljebb az elsö két hétben, aztán annyi. Lesznek olyan gyakorlatok, amihez a 4 kiló nehéz lesz, és olyanok is, amit meg se érzel ennyivel. Amint megszokod a súlyt, megáll a fejlödés is, mitöl is erösödne tovább az izom? A 4 kiló meg kb. semmire se elég, izmot növelni azzal, ha negyven kiló felett vagy, biztos nem fogsz. Én kezdöként, 55 kilós nöként annak idején 12 kilóval melegítettem be crossfit edzésen.
Egyébként meg kizárólag egy testrészre edzeni semmi értelme nincsen, minden izmot fejleszteni kell, különben akár még le is sérülhesz, ha egy másik izom nincs felkészülve akkora terhelésre, amit az egyikkel már képes vagy megcsinálni. Hiába emel a karod nagyobb súlyt, ha mondjuk a gerinced nem bírja el.
A test nem csak has, láb és kar. Kb. a legfontosabb a gerinc és a core izmok erősítése, mert az tartja az egész testedet. Ha az nincs megerősítve, akkor a többit se fogod tudni normálisan fejleszteni, mert az a rész szinte minden izommunkába bekapcsolódik.
Szerintem szánj rá egy órát meg némi pénzt egy személyi edzőre, aki elmagyarázza az alapokat, meg ír neked egy edzéstervet, mielőtt szétcseszed a tested.
Már előttem elmondták a lényeget.
1. 4 kg kettlebell kb semmire se jó. Nagy átlag ban lányok kezdő súlya 12 kg fiuk 16 kg.
2. A kettlebell ill helyesebben a mögötte álló edzés rendszer(ek) (jelenleg pl strongfirst) ezáltal a gyakorlatok az egész test egyidejű komplex terheléséről szólnak nincsen a repertoárban csak bicepsz/tricepsz gyakorlat, persze lehet rá csinálni de arra alkalmasabb egy klasszikus kézi (barbell/olimpiai rúd) súlyzó.
3. külön izmokra való edzés értelmetlen, sajnos a test kultusz/testépítő edzés és a mögötte álló hatalmas üzlet már annyire beivódott a mindennapokba hogy egy teljesen torz kép kerül a gyanútlan kezdő előterébe. Csak kimondottan egy izomcsoportra való edzésnek kb a profi valóban versenyre készülő versenyzőknél van egyedül jelentősége értelme.
Mivel a legtöbben a minimális ismeretek nélkül vágnak bele az edzés világába, azt gondolják hogy a szeparált gyakorlatok által nő az adott izom(csoport) holott ez nincs így sőt ...
Tehát felejts ed ezt bicepre/tricepre gyúrok dolgot. (Bár semmit nem tudunk rólad (fiu/lány cm/kg), de 4 kg az semmire nem jó.
Ha nincs rá mód kezdj el szabályos fekvőtámaszokat csinálni,
https://www.youtube.com/watch?v=IODxDxX7oi4&t=31s
a kar pozíciójának változtatásával/a dőlés szög változtatásával (talp a széken stb) sorozatok/ismétlések változtatásával sokáig tudsz változatos terhelést adni
+ szerezz be a ajtóra akasztható húzódzkodót és kezdj el húzódzkodni (alsó/felső fogással)
ezzel sokkal többet érsz el mert majdnem az egész felső test az összes izom stimulálva lesz.
Sem a sima szabalyos fekvőtámasz, pláne a húzódzkodas nem kezdő gyakorlat.
A 4 kg-nál magasabb súlynak addig amíg nem tudja szabályosan elvégezni a gyakorlatokat nem csak, hogy értelme nincs, de még sérülés eszélyes is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!