Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítéssel, fitnesszel...

A testépítéssel, fitnesszel foglalkozó emberének, mi bajuk van a kenyérrel?

Figyelt kérdés

Tele van rosttal, vitaminnal, ásványi anyaggal a rizzsel, pufi rizzsel szemben, amit bezzeg orrba-szájba zabálnak. Jönnek itt a gi értékkel is, miközben a rizs gi indexe sokkal rosszabb. Mondjak még azt is, hogy "méreg", mert tele van mindenféle anyaggal. Mert az ágyon ízesített, színezett tápkiegekben kevesebb a *mérgező" anyag? 😅

Sosem értettem ezt, és ehhez hasonló értelmetlen hozzáállásokat a gyúrás világában, bár mostanában egyre több ember kezd el gondolkodni is.


2021. máj. 17. 14:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%

A testépítés és a fittnesz két különböző műfaj.

Pontosan milyen kenyérre gondolsz?

A gyurma gyurkák jellemzően nem extrudált vackokon élnek

2021. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%

Hát, az oly általánossá vált kovásznélküli fehérkenyér az mondjuk pont egy pékipari hulladék.

Egy normál minőségű kenyérrel valóban nincs probléma.


Modnjuk hobbiszinten amúgy is olyan mindegy, a fehérkenyérnél rosszabb dolgok is beleférnek mértékkel.

2021. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Mitől ipari hulladék? Magyarázd el kérlek.
2021. máj. 17. 14:50
 4/44 A kérdező kommentje:

Kenyér


[link]


Rizs


[link]


Aztán ha a "káros" anyagokkal jönnél, nézd meg egy fehérés dobozon az összetevőket.

2021. máj. 17. 14:52
 5/44 A kérdező kommentje:
Érted, benyomnak mondjuk napi 1 liter Light kólát, pörgető, fehérje por, és egyébb a szervezet számára nem éppen egészséges dolgot, aztán, ha 200 gramm kenyérben lévő káros anyagról van szó, vérszemet kapnak. :D
2021. máj. 17. 14:58
 6/44 anonim ***** válasza:
38%
Az h szemet. Nagyon magas glikemias index, gyorsan megemeli a vercukrot. Ami dietaba nem a legjobb. Tomegelesnel mehet szemet is persze, foleg ha nehezen hizo valaki. De tomegelni is ertelmesebb aranylag tiszta kajaval h ne kelljen utanna annyit pucolni.
2021. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Vannak bajok. Na, nézzük. Először is, a rizsnek még magasabb a glikemias idexe, és erdekes módona rizs esetében, ez nem baj. Másodszor, nem magaban fogod enni a kenyeret, ahogy a rizst sem magában szoktad enni, így jóval alanyonyabb lesz a gi érték, ha eszel mellé pl húst, vagy tojast. Harmadszorra, nem a kaja "minőséget" fogja meghatározni, hogy mennyire zsirosodsz be, hanem a KALORIA.

Nincs azzal baj, ha bura vagy valamihez, de legalább legyél nyitott arra, hogy tanulj.

2021. máj. 17. 15:10
 8/44 A kérdező kommentje:
*buta
2021. máj. 17. 15:10
 9/44 A kérdező kommentje:
Ahogy a fogyást is a kaloria fogja meghatarozni, es az ilyen elmeletekben, hogy megemeled a vercukorszinted, ezért nem fogysz, hülyeségek. 😅😅Gondolkozz mar, napi 10 darab kockacukorral megemeled 10 szer a vercukorszinted mondjuk 100 kilodan, akkor nem fogsz fogyni 10 darab kockaculor mellett? Hogyne fogynal mar, ha ezzel kalória deficitben vagy.
2021. máj. 17. 15:12
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Húha, hosszú leszek, bocsi előre is.


A nagyüzemi (neadjisten tartós) fehér kenyerekkel van a nagyobb probléma. Alapvetően az összetevők milyensége, illetve a gyártási folyamat ami ezeket "elrontja".


Egy klasszik fehér kenyér egyszerű: víz, liszt, só, kovász


Egy modern, de jó minőségű fehér kenyér ezzel szemben: víz, liszt (BL-80), só, élesztő.


Itt alapvetően még mindig egy egész jó minőségű élelmiszerről beszélünk, az egyetlen különbség az, hogy egy kovászos kelesztés során a liszt szerkezete megváltozik, elkezdődik a keményítők, és a fehérjék bontása, gyakorlatilag egy előemésztett élelmiszer jön létre, amit viszonylag könnyen bont le a szervezet.

Az élesztős kelesztés ezzel szemben gyakorlatilag egy erjesztés. Az egyetlen cél, hogy felszabaduljon némi CO2, és levegősebbé tegye a kenyeret. Ezáltal némileg nehezebben emészthető a végtermék.


A nagyobb probléma, hogy a kovász élesztőre cserélése mellett a nagyipari (és tartós) kenyerek alapanyagai között rosszabb minőségű lisztek (BL-55, ipari liszt, rosszabb esetben takarmányliszt...), illetve egyéb szükségtelen összetevők, mint pl. szója, térfogatnövelők, amik maga a tészta, vagy a késztermék állagát segítik (főként a rosszminőségű lisztek sikértartalmát ellensúlyozva), illetve enzimek, tartósítószerek, amik az elállóságát segítik, de mindezek rontják az emészthetőséget.


Arra külön nem térek ki, hogy a glutén mennyivel nehezebben emészthető kovászolás nélkül, hogy mennyivel kevésbé van hozzászokva a szervezetünk a modern nemesített búzák fehérjeszerkezetéhez, vagy, hogy a rovarvédőszerek mennyivel módosítják a búzák emészthetőségét, mert ez nem csak a nagyüzemi kenyerek minőségét rontja.


Összességében egy pékségben kapható, normál minőségű élesztős fehér kenyérrel nincs különösebb probléma, egy kovászos fehér kenyér pedig minőségben jobb, mint a fehér rizs. (pláne az oly népszerű, 100-as GI feletti jázmin rizs...)

Az előrecsomagolt, nagyipari tartós fehér kenyerek amiket jobb elkerülni, de hobbi szinten mértékkel ezek is beleférnek.

2021. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!