Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme a futásnak?

Mi értelme a futásnak?

Figyelt kérdés
Tönkreteszi a térdet, gebe leszel tőle.

2021. ápr. 7. 16:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
93%
Pl. arra jó, hogy legyen egy alap erőnléted, és ne egs lufi legyél, aki képtelen tartós erőkifejtésre, mert nem bírja a szíve és az érrendszere.
2021. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%
Hozzáteszem még, hogy még a sprinterek is csinálnak alapozó, erőnléti edzéseket, a sprint jó dolog, de a csak sprint már nem igazán.
2021. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%

"Az ősember sem futott soha, csak gyalogolt."


Ah igen, a milliónyi dokumentum ami kétség kívül alátámasztja, hogy többtízezer éve mit csinált pontosan az ember. Nyilván sose futott az ősember aki vadászatból élt, meg menekült a vadállatok elől, esetleg az ellenséges törzsektől. Ránézett az agresszív vaddisznóra/medvére/akármire és azt mondta neki, hogy te figyu a futás nem jó a térdemnek, hagyjuk ezt most légyszi. Persze szórakozásból nyilván nem futott, ha éppen egy fél mókus volt az egész napi kajája...


Egyébként meg hagyjuk már ezeket, hogy az ősember mit csinált, meg mit evett, kit érdekel? Az ősemberek átlagéletkora fele annyi se volt, mint a mostani átlag, mi a francért hasonlítjuk ahhoz magunkat.

2021. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
13%
Sok futót röhögöm mikor futnak büdös betondzsungelbe a belvárosba ez aztán nagyon egészséges gratula.
2021. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
95%
Szóval az ironman is gebe
2021. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

Én se szeretem de hasznos és jó dolog. Nagyon jó állóképességet, kondit ad, lehet vele zsírt leadni és az immunrendszernek-szervezetnek is jót tesz.

Én egy ideig csak a súlyzózással törődtem, 1 év alatt feljött rám vagy 14 kg, persze nem csak izomban. Erősödtem igaz, de egyszer amikor futni kellet a buszhoz akkor vettem észre hogy rövid távon hogy elfáradtam közepes tempón. Rájöttem hogy a súlyzózás nem elég, kell azért a saját testsúlyos és állóképességi edzés is hogy legyen kondim meg elbírjam a testsúlyom. Amióta bevettem a súlyzózás mellé jobban érzem magam, rugalmasabbnak, robbanékonyabbnak, illetve a formám is egyre szálkásabb úgy hogy egy kilót se fogytam. Amúgy meg egy katonai kiképzést például hamarabb végig csinálni az a "beteg futó" mint te aki nem nagyon tudná ott a súlyzózgatást kihasználni.

2021. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%
Fogyás,állóképességnövelés vagy csak szimplán a futás szeretete.Ha a futás tönkreteszi a térded akkor az összes kondis legalább hadirokkant lenne 8 év után de valahogy nem így van a tapasztalat szerint
2021. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
14%
Én inkább bringázok, futás az egy baromság. betonon aztán a marha egészséges tud lenni.
2021. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
96%

Fantasztikus ellenérveket lehet itt hallani a futás ellen. Segítek megoldást találni ezekre a hihetetlenül bonyolult problémákra:


"Gebe leszel": egyél többet.


"A maraton futó is hogy néz már ki": átlag futó nem úgy néz ki, ha eleget eszel és edzed mellette az izmokat, akkor soha nem fogsz úgy kinézni.


"Tönkreteszi a térdet": jó futócipő, izületvédő, megfelelő talaj stb.


"Betonon nem egészséges": fuss máshol, ne betonon, egyébként meg az előző sor.


"Büdös betondzsungel" (gondolom a szmog miatt): szintén, fuss máshol...

2021. ápr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A Cenz Ura ***** válasza:
32%

hasznos!


ha kergetnek...

2021. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!