Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme a futásnak?

Mi értelme a futásnak?

Figyelt kérdés
Tönkreteszi a térdet, gebe leszel tőle.

2021. ápr. 7. 16:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Akkor ne csináld. Szép napot!
2021. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%

Meg a guggolás, lábhajlítás is tönkreteszi a térdet, a fekvenyomás/vállról nyomás a vállat, a felhúzás a gerincet, más egyéb meg a könyököt, a legjobb ha fekszik az ember egész nap, nehogy tönkre menjen minden izülete! Ja várj, nem.


Ez jutott róla eszembe:

[link]

2021. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Boldoggá tesz, mert endorfin termelődik tőle.
2021. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
41%

Akik futnak úgy néznek ki mint a beteg emberek.Sápadtak, összeesettek.Lásd maratoni futók.A futás csak sprinteléssel egészséges. nézzünk meg egy sprintert.Izmosak, formás fenék test. Az ősember sem futott soha, csak gyalogolt.

De akarja csinálja, én csak sprintelek, mellé súlyzós edzés.

31F

2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
Hasznos.
2021. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
4: en is ezt figyeltem meg. Meg a sima hobbi kocogosok, futosok is, mint akik egyaltalan nem edzenenek 😅 sprinteles nekem is tetszik, tobb ertelmet is latom igazabol.
2021. ápr. 7. 17:25
 7/35 anonim ***** válasza:
75%
Én sokat futok és nem nézek ki beteg embernek. A testépítők néznek ki úgy, mint akikben több gyógyszer járt, mint egy patikában, az erőemelők meg úgy néznek ki, mint a dagadékok. Ja várj, nem csak úgy néznek ki.
2021. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz kijelenteni, hogy az "ősember" mit csinált mit nem, de a futás biztos, hogy természetes mozgásforma. Viszont a futóedzés egyáltalán nem való mindenkinek. Én sem feltétlenül ajánlanám annak, akinek nem kifejezetten alacsony a BMI-je.


Amúgy nem mindenki azért edz, hogy szép legyen. Állóképességi edzés hatásai a teljesség igénye nélkül:

- pozitív metabolikus hatások, mitokondriumsűrűség növekedése, jobb zsíranyagcsere

- nagyobb vérplazmavolumen

- hatékonyabb keringés, nagyobb verőtérfogat (-> alacsonyabb nyugalmi pulzus)

- alacsonyabb vérnyomás

- nagyszerű hangulatjavító, emeli a szerotoninszintet

- ez nem közvetlen hatás, mert más tevékenységgel is orvosolható, de szerintem egy csomó embernek simán azért rossz minőségű az alvása mert keveset van kint és inaktív, ehhez lehet jó eszköz


Ízületi szempontból jobb ehhez valami low impact tevékenység, én főleg bringázni szoktam, de néha futok is. Valóban gyúrósként kardióhoz nem a futás a legelőnyösebb választás. Ettől függetlenül szerintem inkább a sprint az aminek tényleg semmi értelme nincs, ha nem vág a sportodba. Persze lehet csak úgy csinálni ha jó érzés fejlődni benne, de ennyi erővel ezt rá lehet húzni a hosszútávfutásra is.

2021. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
20%

7#

4es vagyok, ha gondolod küldök neked képet megnézheted hogy nézek ki a sok sprint edzésről, szerintem igencsak leesik az állás.:)

2021. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Edzéstől*
2021. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!