Ha a fekvenyomás 75%-ban karból megy, akkor mi értelme azt csinálni legfőbb mellizom gyakorlatként?
Erőemelés más mint a testépítés, sőt a célja mondhatni ellentétes, mint ahogy egy rövidtávú futó sem úgy készül mint egy Maratoni futó, pedig maga a tevékenység ugyanaz.
A testépítésnél a fő cél az izomméret növelése a leghatékonyabb módon, ezáltal az izmok egyenkénti túlterhelése, amit úgy érsz el(összetett gyakorlatokon kívül) ha egyszerre a lehető legkevesebb izom dolgozik, lehetőleg csak a célizom, míg az erőemelésnél a fő cél hogy még a füled nemlétező izmai is besegítsenek az emelésbe és az egész izomrendszer végezze a súlyemelést ezáltal sokkal nagyobb súlyt megmozgatva.
Nagyon sok múlik a kivitelezésen és az agy-izom kapcsolatokon, ha te úgy végzed hogy nem vonod be a mellizmodat akkor nem sokat fog fejlődni hiába tudsz 100 kilóval fekvenyomni, jobban koncentrálva lehet hogy 80 kilóval több eredményt érsz el.
Biztos láttál már olyat aki bicepszezésnél 20 kilós súlyzókat úgy dobálta hogy az egész teste végezte a gyakorlatot és a s3ggében is izomláza lett tőle, na ő ha kisebb súllyal de szabályosan végzi a gyakorlatot akkor sokkal hamarabb ér el fejlődést a bicepszében, ami az alapvető cél, nem az hogy hány kilóval tud rángatózni.
Most abba nem megyek bele, hogy az izomcsoportok százalékosan hogyan vesznek részt a nyomásban. De ha elfogadom hogy a tricepsz 75%, ez nem zárja ki azt, hogy a mell izomra az egyik legjobb gyakorlat legyen a fekvenyomás.
Egyébként ha a mellizom célzott terhelését nézzük, nem a rudas fekvenyomás a legeffektívebb gyakorlat. Nem egy profi testépítő van, aki a rudas fekvenyomást ha nem is mellőzte, de nem priorizálta az edzésterveiben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!