Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetséges, hogy valaki...

Hogy lehetséges, hogy valaki nem is edz, de mégis 120-130 kilót kinyom fekve?

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 00:06
1 2
 1/11 $$$$$ ***** válasza:
100%
Hat azert én erre kivancsi lennék. Nem lattam meg ilyen embert. Marmint aki sose edzett és kinyom 130 at. Nyaron meloztam egy helyen ott volt fekpad. Eshat eleg sok ember megfordult ott. A melosok is. Meg meg rengeteg külsős ember is. Es a 100 kg se ment senkinek se. Meg meg a 80 is csak nagyon keves embernek. Én nyomom a 130 at. Nem olyan veszelyes súly. De en edzek is. Olyan embert még nem lattam aki eleteben nem edzett es kinyomta fekve a 130-at. Raadasul a fekvenyomas nem is szokott menni olyan embereknek akik sose edzettek. Mert nem olyan könnyü az. Nagyon sokat kinlodtam mire haveromeknak is megtanitottam szabalyosan a szabad súllyos rudas fekvenyomast(mert gondolom nem keretrol beszlesz). Mindi előre hatra meg minden fele mozgott a kezuk. És én is igy kezdtem anno. Meg mindenki. Eleinte eleg a rudat egyenesen tartani egy minimalis súllyal. Éppen ezert nem hiszem hogy van olyan aki eleteben nem edzett,nem nyomott fekve es kinyomja fekve a 130 at... Olyan ember van aki nagyon nagy sullyokat tud megemelni ugy hogy sose edzett. Mert az más. De egy fekvenyomas nem megy neki. Nagyapam pl.fiatal koraban 2 db 100 kg-s gazpalackot siman vitt egyedul eleg hosszu tavon. Sőt meg 40-50 evesen is(fater meselte). De meg 60 eves koraban is lazan megemelt 150 kg-t (erre mar en is emlekszek). De fekve sose nyomta ki 100 at se. Mert faterek is edzettek es megprobalta neha. Tehat en ezt nem hiszem. Bár lehet előfordul nagyon kirívó esrtekben. De sokan hazudnak arrol hogy edzenek e. Hidd el... Nekem kozepsuliban volt egy évfolyam tarsam aki a 100 ba 3 at nyomott. Es azt mondta sose nyomott meg elotte fekve. Masnap meg egy kolis szobatarsa mondta hogy 3 eve edzenek egyutt....
2020. szept. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy soha nem edzett. De nem edz rendszeresen, néhanapján bejön edzeni fél év kihagyás után és kinyomja a 130-at. Edz pár hétig aztán abbahagyja.
2020. szept. 22. 02:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsonek igaza van.Lehet,hogy egy csodabogár az ismerősöd.

Letezhet,de ez ritka.

A helyzet az,hogy a mellizmok maguktól nem szoktak megerősődni.Csak Tricepszből meg annyit nem lehet kinyomni,hacsak nincs a fazonnak törzsvastagságú karja.De meg akkor sem.


Minden mas,váll,karok,lab,hat valamilyen szinten megerösödhet,hisz hasznalatban vannak,pld fizikai munkanal akar.Ettől jóval kevesebb terhelest kap a mellizom.Ha belegondolsz a napi aktivitasaid soran mikor van olyan helyzetben a karod,hogy a melleket dolgoztassa?Ritkan,es az is csak másodlagos terhelés,ami nudli.

2020. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Érdekes.

De én azt látom, hogy az emberek nagy része jó fekvenyomásban, de a guggolás meg felhúzás nem megy nekik.

Kinyom 140-et, de szabályosan 100 kilóval ha le tud guggolni

2020. szept. 22. 08:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az azert van,mert lábat edzeni nem egy sétagalopp.Fekvenyomni?Pff.Lefekszel nyomd.Ugy faradsz ki,hogy nem tudod kinyomni.

Ha guggolsz,akkor viszont kiköpöd a tüdődet.És hat ez nem egy kellemes erzes.Ezert a labakat legtöbben aluledzik a mellhez kepest.Így meg nem is fejlődik ez a nagy izomcsoport.

Meretet tekintva a mell sehol nincs,es megis több sorozattal,keményebben edzik.

2020. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

"De nem edz rendszeresen, néhanapján bejön edzeni fél év kihagyás után és kinyomja a 130-at. Edz pár hétig aztán abbahagyja."


1. variáció: Kokszol a srác. Én, ha ennyit kihagyok, akkor is tudnék 90-be nyomni natural. Kokszolva szerintem menne a 130 is.


2. variáció: erős fizikai munkát végez. Anno elkezdtem több éves kihagyás után, pár edzés után a 80-nal is küzdöttem, majd végigmelóztam egy hétvégét havernál (garázsépítés, beleértve a gerendák, béléstestek behordását is). Rápihentem két napot, majd kinyomtam a 120-at kétszer a piramis végén. az volt a harmadik edzésem. De akkor is volt mögöttem több és sportmúlt.


3. verzió: otthon vagy máshol is edz, csak néha tér be hozzátok, pukkasztani titeket:)


Én inkább úgy gondolom, h a 2. verziós lesz a srác.

2020. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Pedig nem fizikai munkás. Irodában dolgozik vasúton, közlekedésmérnök

2020. szept. 22. 11:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ezen kár agyalni.Egy valamit biztosra vehetsz.Az emberi szervezet mindenkinél egyformán működik ilyen téren.Amire nincs szükség,lebontja.Az izmok bontása azért fontos,mert roppant energiaigényes feladat fenntartani.És ha nincs inger,nincs kényszerítés,az izom feleslegessé válik,akkor szépen felzabálod az izmaidat.Aki nem használja,nem edz,az izmot veszt.Ha pedig izmot veszt,akkor gyengül is.


Ez az izom vesztés változó,de 4-5 héttől mindenféleképp bekövetkezik.Ha nincs méretcsökkenés,nem kell vigadni,mert akkor zsirosodás van.De izom akkor is menni fog,még ha nem is látod úgy.a mérlegen pldául.


Az újjáépítés viszont rövidebb,mint normál építés esetén.

De ez sem úgy gyors,hogy holnap leugrok mellezni egyet 120 al,aztán a jövőhéten már megint 160 nál vagyok!


Az előző válaszoló felsorolta az opciókat.Kox,máshol edz,csak te nem tudod.


Persze jól hangzik,hogy ő egy csodagyerek,különb,mint a többi 95%,viszont a legtöbb esetben ez nem igaz.

2020. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tavasszal volt hogy bezárt a terem, kihagytam kb 5-6 hetet és érezhetően gyengültem..Nehezen hiszem el, hogy így fenn tudja tartani ezt. Nekem évekbe tellett, mire elértem ezt.


Az biztos, hogy nem koxol, mivel nem is veszi komolyan az edzést, csak nyomkod néha fekve, mást nem is csinál


40 feletti, túlsúlyos ember kb 110 kiló 175 cm mellé

2020. szept. 22. 12:28
 10/11 anonim válasza:
100%
Annyira nem lehetséges, hogy edzés nélkül mégis kinyomjon 120-130 kilót fekve...
2020. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!