Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Irányítónak milyen edzés...

Irányítónak milyen edzés ajánlott?

Figyelt kérdés
Kosárlabdában az irányítóknak milyen erőnléti és milyen labdás edzés ajánlott? Labdavezetésre,gyorsaságra,crossoverekre,dobásra,betörésekre,fizikumra tudnátok edzéseket mondani? Köszönöm szépen :)

2013. febr. 3. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

labdavezetésre a bólyák körüli rohangálás segít. Vagy: ha egyedül vagy, állíts fel 2-3 széket a pályára és próbálj meg úgy betörni köztük mintha védekező emberek lennének. Meg az is jó, ha felraksz sok széket vagy ilyesmit egymásra, hogy kb 2-2.5 m legyen. Beállítod a gyűrűhöz nagyon közel, és megpróbálsz sokféleképp ziccert dobni róla(nekem sok gondom volt azzal, hogy remekül törtem be, de a végén nem tudtam felrakni a védő mellett a ziccert).

A másik, amit élesben el lehet rontani, az egy egész pályás lerohanás. Próbálj meg teljes sebességgel végigsprintelni (ha ez már megy, kombinálhatod az előző akadályos gyakorlatokkal) és úgy ziccert dobni, mintha állna ott egy védő és ki akarnád kerülni.

Sokan csinálnak olyat, hogy két labdát vezetve gyakorolnak, ez elég nehéz, kell hozzá valamennyi ügyesség hogy elkezd, de utána tényleg javít.

Crossovernél a legfontosabb, hogy gyakorold be nagyon a mozdulatokat. Én pár hétig minden nap csináltam védő nélkül (úgy képzeld el, hogy eleinte nagyon lassan elindulok balra, aztán robbanásszerűen jobbra, úgy, hogy közben előre is haladj.-erről youtubeon sok videót találhatsz) gyakoroltam. Ezt egyre többször és gyorsabban csináltam, amíg már 5-6 irányváltást meg tudok csinálni magabiztosan egy futás alatt. Ezután ha van valakid, gyakorold vele is, hogy be tudod-e csapni. Fontos hogy merre nézel, hova tartod a fejed, az egyensúlyod.

stb

2013. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. febr. 3. 13:51
 3/4 BIGWIZ válasza:
Egy irányítónak gyorsnak, atletikusnak kell lennie, úgyhogy csinálj guggolásokat kisebb súlyokkal de figyelj oda az ugyn. plyometrics-re is tehát ugrálj is súlyok nélkül vgay lépcsőzz. A sebességed javításához meg sprintelj rövidebb szakaszokat vagy csinálhatsz ingafutást is.
2013. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 11. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!