Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » No, akkor miért is "nyomják"...

No, akkor miért is "nyomják" a bírók a Barcelonát?

Figyelt kérdés

A Barca ún. ellendrukkereitől (értsd: akiknek az irigysége a katalánok sikerei és világklasszisai iránt egy idő után már gyűlöletté fajult) lépten-nyomon azt hallom, hogy a Barcelonát támogatják a bírók.


Nos, én azt mondom, öntsünk tiszta vizet a pohárba! Várom az érveket, amelyek alátámasztják a fenti hipotézist - vagyis, hogy a Barcelona javára lényegesen többet tévednek/csalnak a játékvezetők, mint más futballcsapatok javára.


Ha valaki elő tud rukkolni valami olyannal, amire nem tudok érdemben reagálni, akkor komolyan mondom elhiszem, hogy az elmúlt három évben bezsebelt 13 trófea titka csakis a részrehajló bírókban keresendő.


2012. jan. 9. 19:57
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Amit a sors elvesz, azt előbb-utóbb visszaadja; Ma nekem, holnap neked; A szerencse forgandó - pár mondás, amiknek a jelentését gondolom nem kell magyarázni.

A 2006-os és a 2009-es BL-elődöntőkben a Barcelona volt a szerencsésebbik fél (bár előbbire már nem nagyon emlékszem) a 2008-asban és a 2010-esben nem. (2008-ban a MU ellen az OT-n az első percben Scholes a tizenhatos vonalán felrúgta Messit, mire büntető helyett csak szabadrúgást kapott a Barca.)

"Az Inter ellen ide-oda tévedett nagyjából ugyanannyit" - ezzel nem értek egyet, szvsz az egyetlen Intert sújtó bírói baki Motta kiállítása volt, ellenben az Internek az odavágón megadtak egy egyértelmű lesgólt, míg a Barcának nem adtak meg egy szabályosat a visszavágón (+ az Alves-Sneijder eset Milánóban). Az ilyenek mindemellett jóval fajsúlyosabb hibák, mint amikor egy játékost kiállítanak, mivel a futballt gólra játsszák, nem pedig arra, hogy a lefújás pillanatában melyik csapatból van több játékos a pályán.

A 2011-es Pepe-Alves incidensről meg leírtam ugye, hogy a bírónak mindig a szándékot kell büntetnie, függetlenül attól, hogy történik-e testi kontaktus. Azt én se állítottam, hogy Alves sportszerűen viselkedett, de a színészkedés egy másik kérdés, ne itt tárgyaljuk meg. Sajnos ez nem egy olyan jelenség, amit csak úgy ki lehetne irtani a futballpályákról (és a közhiedelemmel ellentétben a világon mindenhol színészkednek a focisták, nem csak Barcelonában).

2012. jan. 27. 18:41
 32/36 anonim ***** válasza:

Aki a szerdai meccsre, ill. bíróra hivatkozott, ajánlom figyelmébe a MARCA (köztudottan Real szimpatizáns lap, ne tévesszen meg senkit, hogy a cikk az eurobarcán van) írását.

Én egyetértek velük.

[link]

2012. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak: Egyáltalán nem Madrid szimpatizáns a Marca. Sőt! Néha már a ..... tele van vele. Kérdésre válaszolva:MIÉRT NEM FÚJTA LE DANI ALVES szabálytalanságit a bíró??? Ennek csak az egynegyedére is kiállította volna bármelyik Madrid játékost...

(és most próbálok nem belekötne a meg nem adott büntetőkbe, illetve Ramos kiállításába)

2012. jan. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
Tor Henning Övebro játékvezető nem hibázott,hanem mivel ennyiszer nem lehet véletlenül hibázni én szerintem.Nem mondom hogy pénzt kapott érte,de vagy gyűlöli a Chelsea klubbot,vagy nagyon szereti a Barca csapatát.Tudom,hogy ez egy indok,te meg listát szeretnél látni a csalásokról az utóbbi évekről,de ha csak ezt az egy meccset nézzük,ahol a Chelsea erőfölénnyel játszott,és nem éppen,hanem tönkre verte volna azon a napon a Barcát,akkor csak annyi történt volna,hogy a MU vagy a Chelsea nyerte volna meg a kupát,a Barcának meg eggyel kevesebb lenne.Általánosságban amúgy azt látom,hogy a Barca ellen akkor fújnak,mikor elég gyenge csapatot kap.Ha viszont kap egy Arsenalt,ahol melózniuk is kell a győzelemért,akkor egy sípszó után elrugásért megy a második sárga is.A második sárgát nem szokták ilyenért megadni normális esetben,akár mennyire is elfogult vagy.Az amúgy tény,hogy a Barcának ellen is fújnak,mikor kap egy viszonylag gyenge csapatot,és szánalomból a bíró segít nekik.Amúgy szerintem is a Barca a legjobb,de kár hogy a játékvezetők ezt még megturbózzák.Mivel ez valamennyire szerencsejáték is,hagyni kéne hogy amikor úgy alakul,akkor kapjon ki a Barca is.
2012. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Szépen Beszélek válasza:

Én azt pofán vágnám, de nagyon aki azt mondja hogy Xavi és Iniesta nélkül Messi egy senki, tényleg nem szokott egyedüli gólokat lőni ?

Nem bírom Ronaldót de elismerem hogy Messivel a világ legjobbja !

2015. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Szépen Beszélek válasza:
Elmondom hogy a Real Madridot is tolták és még tolják is úgy mint a Barcát,Chelseat,MU-t, a csalás mellé pedig játékban is ott kell lenni nem lehet csak csalással a döntőig eljutni a Chelsea ellen meccsen pl.: Iniesta szép gólt is lőtt a bírói segédlet mellett !
2015. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!