Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » No, akkor miért is "nyomják"...

No, akkor miért is "nyomják" a bírók a Barcelonát?

Figyelt kérdés

A Barca ún. ellendrukkereitől (értsd: akiknek az irigysége a katalánok sikerei és világklasszisai iránt egy idő után már gyűlöletté fajult) lépten-nyomon azt hallom, hogy a Barcelonát támogatják a bírók.


Nos, én azt mondom, öntsünk tiszta vizet a pohárba! Várom az érveket, amelyek alátámasztják a fenti hipotézist - vagyis, hogy a Barcelona javára lényegesen többet tévednek/csalnak a játékvezetők, mint más futballcsapatok javára.


Ha valaki elő tud rukkolni valami olyannal, amire nem tudok érdemben reagálni, akkor komolyan mondom elhiszem, hogy az elmúlt három évben bezsebelt 13 trófea titka csakis a részrehajló bírókban keresendő.


2012. jan. 9. 19:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=pWe_lwegpHk

Kell ennél több? Chelsea elleni meccs. a Világ legnagyobb bundája volt!!!!!

2012. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ó, igen, még mindig Övrebö a sláger. Abidal kiállításáról egyébként mi a véleményed?
2012. jan. 9. 20:12
 3/36 anonim ***** válasza:
64%
Most Abidal egy dolog. De 6 11-est nem adott meg a CHelseanek. És aki azt mondja,hogy ez nem kamu, akkor az egy vak . Ja és Real elleni színészkedések.Annyira szánalmas egy csapat az Uefalona. Remélem mostmar nem nyomja őket Platini.
2012. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Ronaldónál nagyobb színész a földön nincs... Messi harmadik aranylabdája is nyilván csalás eredménye :)
2012. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Messit hagyjuk már.. Xavi ,Iniesta. Őket elismerem. Idén Xavinak kellett volna nyernik az aranylabdát. Messi Vb-n mit csinált?:D:D: na jó inkább hagyjuk.Amíg Xavi,Iniesta nélkül egy !! gólt nem képes rúgni addig nehogymár legendának tekintsük!! .Platini még 2 évig lesz Uefa elnöke. Messi használd ki . Mert több elismerésed nem lesz.(Ja és nem Realos vagyok..)
2012. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Mielőtt félreértenéd, nem vagyok Real Madrid drukker, nem utálom a Barcelonát, sőt...régebben bár nem a kedvenc csapatom volt nagyon szerettem őket.

2009-ben kezdődött el az egész a Chelsea elleni meccsen. Ott egyértelműen a Barcának fújt a bíró oly annyira, hogy ez nélkül nem lett volna meg a továbbjutás, se a bl. győzelem. Ezt nagyon sokak nem tudják feldolgozni, mert azon a meccsen nem csak egy bírói tévedés volt, hanem egy nagyon látványos Barca döntőbe juttatás. A meccs hajrájában lévő kiállítás gyakorlatilag elenyésző volt a rengeteg meg nem adott 11-es mellett...

Tavaly az Arsenal ellen is egy olyan szituációt követően tudtak csak felülkerekedni ami megint bírói hiba volt a javukra, majd a Real elleni elődöntőn is nagyon vitatható bírói eset után fordult a mérleg az ő javukra.

A Porto elleni szuperkupa döntőn is volt egy Barcát segítő bíró hiba ( ha jól emlékszem, bár ebbe nem vagyok biztos, egy teljesen tiszta 11-est nem kapott meg a Porto ). Sőt, ha jól emlékszem volt egy másik eset is, de már nem tudom mi volt az...

Most így hirtelen nekem ezek az esetek jutottak eszembe amik nagyon komolyak voltak.

Ez ilyen szinten egy ilyen csapatnál akármit mondasz nagyon sok! Ha egyszer egy fontos Bl meccsen a bíró a Barca ellen fújna tévesen valamit ami a kiesésüket okozná, jóval visszacsökkennének ezek a hangok, csak ha bírói hiba van az szinte mindig a Barcelona javára van.

A bajnokságba is sokat hallani, hogy nyomják őket. Mivel a spanyol bajnokságot nem nézem rendszeresen ebbe nem tudok állást foglalni, de ha semmi valóságalapja nem lenne biztos nem mondanák ennyien.

Azt viszont tudom, hogy a mostani bajnoki meccsen bírói hiba(hibák?) miatt nem lett meg a győzelmük.

Utolsó: Messi 3. aranylabdája nem csalás, megérdemelte ezt a 3-at. A második volt amit nem szabadott volna neki adni mert legjobb esetbe is "csak" 3. de inkább 4. kellett volna legyen a szavazáson.

2012. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Na ácsi, álljunk meg egy pillanatra. Az ellendrukkerek általában csalásról beszélnek, ami ugyebár tudatos bírói támogatást feltételez. Abidalra azért kérdeztem rá, mert ha a bíró mindenképpen a Barcát akarta volna továbbjuttatni, akkor miért állította ki Abidalt egy olyan szabálytalanságért, amit el se követett?

A tizenegyesek közül szerintem csak a Piqué-féle kezezés volt egyértelmű büntető, a többi vitatható.


Meg ugye volt még egy odavágó is, amin volt egy elmaradt Chelsea-kiállítás (Ballack), meg egy tizigyanús eset is.


A két meccset együtt nézve: tényleg csaltak a Barca javára?

2012. jan. 9. 20:47
 8/36 A kérdező kommentje:

A tavalyi Arsenal elleni párharcról annyit, hogy az odavágón nem adtak meg egy szabályos Messi-gólt, a visszavágón pedig elmaradt egy tizenegyes Diaby belépőjénél (+ a megadott tizinél Koscielny-t is ki kellett volna szórni második sárgával).


Az elődöntőn Pepe kiállítása jogos volt, mert nagyon veszélyesen lépett oda, és bár nem találta el Alvest (szerencsére), ilyenkor a szándékot kell büntetni. Az más kérdés, hogy Alves valóban színészkedett, amiért járt volna a sárga.


Továbbra is csak annyi lenne a kérdésem, hogy a Barcát tényleg aránytalanul többet támogatják, mint ahányszor sújtják a bírók?

Eddig nem győztetek meg.

2012. jan. 9. 20:55
 9/36 anonim ***** válasza:
51%
Ha az nem győzött meg amiket leírtunk,akkor fölösleges volt feltenned a kérdést.Csak az a baj h az Uefalonásokon kívűl mindenki látja,hogy mi a pálya. De akkor mondjad nyugodtan,hogy a Barca a legjobb,legtisztességesebb csapat a világon és közbe legyél büszke magadra..
2012. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Jajj istenkém, hogy fogalmazzam meg úgy, hogy Te is megértsd... Figyelj, a Barca meccsein 2 fajta bírói tévedés van: 1. ami a Barcát sújtja 2. ami a Barcának kedvez

Én azt kérdezem, hogy tényleg aránytalanul több van a 2. csoportban? Ha azt mondod, igen, akkor kérlek hozz fel érveket ennek alátámasztására.

2012. jan. 9. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!