Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárral mekkora...

Országúti kerékpárral mekkora maximális sebességet lehet elérni (ha a KRESZt nem vesszük figyelembe)?

Figyelt kérdés

Ezen kívül van még két kérdésem:

Mennyivel szoktak menni átlagosan országúti kerékpárral településen kívül?

Szintén országúti kerékpárral mekkora távolságot lehet megtenni egy nap alatt?

Tudom, erre a két kérdésre az a válasz, hogy attól függ, de mindig mikor látok egy kerékpárost, olyan gyorsan szinte végigsuhannak a városon, és érdekel, hogy mennyivel mennek és hány km-t képesek megtenni.


2010. máj. 8. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalos adattal nem tudok szolgálni, de egy ismerősömnek valami profi versenybiciklije van és azt mondta, hogy sík úton ment már vele 80-nal. Egyébként szerintem ma már mindenféle robbanó- vagy elektromos motoros segítség nélkül nagyobb sebességet is el lehet érni ha olyan a bicikli. Én igazából utálom amikor egy főúton - ahonnan egyébként is ki vannak tiltva - kerülgetni kell a bicikliseket. Bicikliúton pedig be kell tartani a 40-et.
2010. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sík úton nem hinném, hogy ment 80-al az ismerősöd. Ilyen sebességet lejtőn lehet elérni (azt is inkább egy hegyről lefelé), az országúti kerékpárosok ott akár 90-el is mennek, vagy többel.


Régen a Tour de France-on voltak olyan napi szakaszok mikor 4-500km-et kellett tekerniük, azokon akár 16 órát is tekertek, sőt volt, hogy valaki nem tudta teljesíteni egy napon. (2 naponta voltak a szakaszok)

Azóta azért fejlődött a sport, ma már biztosan többet tudnának tekerni a profik ha beosztják az erejüket és nem versenyen mennek. Persze a tereptől is függ minden.

2010. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, a sprinterek elérhetnek sík szakaszon is akár 80km-es sebességet, de ezek a profik és eléggé rövidnek kell lennie a sprint távnak és hosszú felvezetésnek. Sík terepen a befutók előtt hatalmas verseny szokott lenni.
2010. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Lehet specc bringkat építeni mint egy pálybrings barátom edzője ő maga építette cuccal megy szélárnyékban 150+!
2010. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki hajtja... valaki montival megy egy órán keresztül 35-38-cal, valakinek meg országútival sok már a 30-as átlag egy órára. A kérdések meg úgy hülyeségek ahogy vannak... mi az, hogy "településen kívül" ? Meg Mi az, hogy mekkora távolságot egy nap alatt??? Van aki 100 km-t, van aki 500-at (pl. Flúgos Futam... 24 óra alatt 500 km).
2010. máj. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!