Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Láncszerelés, hogyan?

Láncszerelés, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy láncszerszámom. A biciklimen megnyúlott a lánc és csere érett már de ezért nem szeretném szervízbe vinni.

A láncon nincsen patent szem. Ha a szerszámmal nekiállok egy a lánc közepén lévő kis pöttynek akkor az kijön?



2013. máj. 14. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Kijön, csak helyette egy patentszemet kell majd betenned, azt vegyél valahol. Vigyázz, van több méret is!
2013. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, most jöttem rá, hogy csereláncod az van, hirtelen azt hittem, csak egy-két szemet akarsz kivenni.

Egy tüskével simán kiütheted a régiből valamelyik csapot.

2013. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kössz!
2013. máj. 15. 18:56
 4/7 Főzős Laci ***** válasza:
93%

Én megkeresnék olyan idősebb bácsit,aki csinált már ilyet és nem több ezret kér el,csak egy méltányos összeget.

Én ismertem 2-őt is,de már nem élnek.

Viszont nem tudom melyik városbeli vagy? Mert,ha Kecskemét,akkor a Fazekas Mihály utcán ajánlom Körtvélyesi Sanyi bicikli szervízét,aki egy (furcsa ezt leírni) tisztességes,becsületes,szavatartó ember!

2013. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, simán menni fog. Persze könnyebb úgy, ha valaki megmutatja, de nem egy nagy wasistdas az egész.


A következőképp járj el. Először Szedd le a régi láncot. Úgy kell, ahogy írtad: szépen kisajtolod a lánccsapkinyomóddal az egyik pöcköt. Nyugodtan told ki teljesen, úgyse akarod azt a láncot visszatenni.


Most jön a második lépés: a régi láncon gyakorold a szétszedést és összerakást. Most már úgy szedd szét a láncot, hogy nem tolod ki teljesen a csapot, hanem csak addig toljad, hogy a csap külső lemezből kicsit több mint fél mm-t kilógjon befelé. Így már óvatosan hajlítgatva szét tudod pattintani a láncot ezen a ponton.


Összerakásnál ugyanez, csak visszafelé (persze a lánccsapkinyomóval húzni nem tudsz, abban fordítva rakd be a láncot). Arra figyelj, hogy a láncdarabok jól össze legyenek illesztve (ebben segít, hogy a szétszedésnél nem toltad ki egészen a csapot). Ha nincs jól összeillesztve, és elakad, te meg csak tekered a szerszámot, akkor megszakad a menet a szerszámon.


Végül szereld fel az új láncot. Ez már nehezebb lesz, mert nem a kényelmes asztalnál kell összerakni, hanem ott helyben. Figyelj a befűzésre, könnyű elszúrni. Ha van segítséged, úgy könnyebb (a hátsó váltót tolja előre, a hajtóművet állítsa meg, ne forogjon), ha nem, akkor ott van a lábad segítségnek.


Sok sikert!

2013. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. máj. 17. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Még valami: a mai láncokon a végén levő pöcök egy spéci darab. Amit én vettem a múltkor láncot, azon fekete festékkel meg is volt jelölve. Ha annál szeded szét és rakod össze, azt jobban bírja. A régi láncot bárhol szétszedheted, mert úgyse akarod többet használni, az újnál meg figyelj erre (de az se katasztrófa, ha elrontod). A jel gyorsan le fog kopni, ha meg tudod jelölni valami tartósabb dologgal, az hasznos, de nekem még nem sikerült.
2013. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!