Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyit bicklizel naponta?

Mennyit bicklizel naponta?

Figyelt kérdés

Naponta hány kilométert szoktatok átlagosan megtenni bringával, és milyen átlagsebességgel?


Függetlenül attól, hogy sportszerüen, bicikliztek, vagy munkába, bevásárláshoz használjátok ezt a fajta közlekedést.


2011. júl. 5. 21:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ha bringára pattanok, akkor a min. 20km, az átlagsebességem 22km/h
2011. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Naponta 25 kb, átlagsebesség 26. (Vidékről járok be, nem lassít a városi forgalom)
2011. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 WBTBWB ***** válasza:
Ha éppen "bringanap" van (heti 4x, emellett heti 3x futás, 1x úszás), akkor olyan 25-40km között szoktam tekerni, inkább terepen (25km/h átlag), sok emelkedővel, de az országutat (33-34km/h átlag) is szeretem. Egyébként MTB-vel tolom.
2011. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
utolso: milyen mtb-d van?
2011. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 WBTBWB ***** válasza:
Úgy igazán pár hónapja nyomom így keményebben, hosszútávú triatlonra (IronMan) a felkészülést, így eddig még nem ruháztam be komolyabb felszerelésbe. Na tehát egy Balance 2.1-es montim van, másfél éve vettem a Hervisben 60ezerért. Most tervezem felújítani, Rock Shox villát, Shimano Deore XT szettet vennék, illetve patentos pedált mtb cipővel. Remélem egy 100-asból megúszom a dolgot :) Egyébként hétköznapi használatra, kisebb edzésekre tökéletes a bringa, de én már versenyzésre használnám (aug.13. Underworld Kupa), így elérkezettnek látom az idejét egy alaposabb "tuningnak".
2011. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 WBTBWB ***** válasza:
Képet nem tudok linkelni róla, mert neten csak régebbi típusok vannak fent.
2011. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szorgalmi időszakban napi 2x10 km az alap, aztán néha több, ha olyan épületben van órám. Nyáron meg vizsgaidőszakban inkább csak a kerületen belül járok, az max. 6 km, és azt se minden nap. Úgyhogy ilyenkor napi 0, ha megyek valahova, akkor napi 3-6, viszont ha túra van, akkor az (szintén egy nap) 50-250 km szokott lenni. Ilyen hosszú napból is van 1, de inkább 2-3 minden nyári hónapban.


A sebesség attól függ, hogy hova megyek, mit akarok, sietek-e, és melyik bringámmal megyek. Így az átlag közlekedéskor 18 km/h és 30 km/h között mozog, túrázáskor meg mondjuk 22 km/h és 26 km/h között.

2011. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Napi 25-30 km, 20-40 km/h át szoktam menni a szomszéd városba, de néha csak a várost tekerem körül.
2011. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Napi átlagra lebontva csak napi néhány km-t. Ha abszolút értelemben kérdezed, akkor napi 20-25-öt, azokon a napokon, amikor biciklizek.

Az átlagsebesség kb 20km/h körül van. Ahol lehet megyek 30-40-el is, de a városban muszáj sok helyen megállni, ami lerontja az átlagsebességet. A város melletti földutakon sem célszerű száguldozni, mert nem szeretném, ha a nyereg szétrázná a hátsómat. Így ott tudok tartósan, folyamatosan menni, de max 20-25-tel inkább csak.

2011. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy ennyi választ fogok kapni (ennyien bicikliznek ilyen intenzíven).

Így már nem is tűnik olyan jó ötletnek feltenni a kérdést. :-)

Ugyanis én napi 10 Km-t tekerek, mivel biciklivel járok melóba, így heti 60 Km-re jön ki, mivel szombatonként is menni kell. Az átlagsebességem nekem is olyan 20 Km/h körül mozog, de én nem értelek benneteket, mert kb. fél útig egy emelkedőn kell feltekernem (kb 100 m szintkülönbség) és hát ez eléggé be tudja durrantani a combomat és a vádlimat is el sem tudom képzelni, hogy annyit tekerjek, mint amiket itt ti leírtatok.

Talán az lehet az oka, hogy nem egészen egy hónapja kezdtem el űzni ezt a "sportot" és amennyire tudom az sem mindegy, hogy a ***** gazdaságos fajta bringával nyomom egyelőre (Addig nem áll szándékomban beruházni, amíg nem gondolom úgy, hogy ez hosszútávon is megállja a helyét).


Mindenesetre mindenkinek köszönöm a választ és természetesen mindenki válaszát "hasznosnak" itéltem!

2011. júl. 6. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!