Ahhoz, hogy 4-5 kilót sikerüljön ledobnom, mennyit kellene naponta bicikliznem? (szobabiciklivel)
Inkább az számít, hogy csinálod, mint az időtartam.
http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__15..
Ez a válaszom pont megfelelő szerintem számodra is.
Langsam,langsam!
Javasolnám a szabadtérit,20 km.
Sok felülés,lábemelés,hogy a hasizom erős legyen.
Hamarabb jelzi ,hogy jóllaktál,mert nem tud tágulni,mint a háj.
Étkezés átállítása:minden ami zöld,meg kevés kalória.
Szobai bringán nem fog menni, ezt bátran mondom neked. Hamarabb megúnod, mint az használna bármennyit is.
"Javasolnám a szabadtérit,20 km"-el kezdeni.
Lassan jön a jó idő. Kezdd el annyival és olyan tempóban ami megy neked könnyedén. Az sem baj ha csak egyszerüen felsétálsz valami hegyre a bringát tolva, meg-megállva közben és élvezni próbálod a szabad levegőt, a laza és nem fárasztó mozgást. Ha közben elfáradsz, akkor meg kell állni és jól kifújod magad, akár 5 méterenként ha neked az esik jól. Nem kell rohanni az elején. A lényeg hogy közben jólérezd magad, különben hamar elveszítenéd a kedved. Amikor így tolva meg-megállva feljutottál valami emelkedőre utána legurulni már nagy élmény lesz.
Amitől nem szabad meghátrálni, hogy első néhány alkalommal nagyon el fogsz fáradni. Ahhoz legalább 10 alkalom kell, hogy valamennyire érezd, hogy könnyen megy a tekerés és nem fárasztó, éppen azért eleinte csak nagyon lazán, élvezve a gurulást, meg-megállva nézelődve érdemes kiránduló bringázni a közvetlen környékeden.
Pl. kitűzöl egy célt mint a Margitsziget vagy hasonlót. Amikor emelkedő jön akkor nem szégyen leszállni és tolni.
Később már le sem tudod tenni a bringát ha majd érzed, hogy könnyen megy már emelkedőn felfelé is. Ez nem az első tíz alkalomban lesz benne.
Közvetlen a kérdésedre is tudok válaszolni.
Edzetten letekertem Bp-Balaton távot oda-vissza ami kb 300 km volt. (csak nagyon edzetten és kitartóan szabad ilyenbe belevágni). Akkor legalább 4 kilót fogytam ami csak néhány nap alatt jött vissza.
Tartósan is lehet fogyni sportolással.
Ahhoz viszont rendszeresen kell menni eleinte minimum 10-20 km-t. Később, jóval később lehet növeni 50-60 km-re amiben van olyan mint valamelyik hegy teteje.
Van néhány nagyon fontos dolog amit már edzetteb bringásként is érdemes betartani.
- legalább egy-két-három napot de akár egy hetet is érdemes pihenni egy fárasztóbb hosszabb tekerés után.
- Két hétnél többet viszont semmiképp nem szabad kihagyni, hogy az erőnléted megmaradjon.
A bringázástól megnő az étvágyad, de ha rendszeresen tekersz akkor beáll az egyensúly és a test tömeged arányosan karcsúbb lesz. Fehérjedús ételeket érdemes utána enni (vagy előtte minimum egy órával) mint hús, sajt, halételek. Az az izmot építi. Zsíros kajákat minimumra kell csökkenteni. A mozgás csodákat művel.
Folyadékot lehetőleg vizet vigyél magaddal. Legjobban az oltja a szomjat a cukros italokkal szemben.
Valami kis szendvics, műzliszelet egy kis gyümölcs vagy bármi harapnivaló legyen mindíg nálad mert meg lehet éhezni közben.
Először hozzá kell szokni a mozgáshoz, csak azután okoz hatalmas élményt azzal, hogy felszabadítja az ember belső endorfinjait és mindennél jobban kikapcsol és természetesen mint minden mozgás, fogyaszt is ha rendszeresen csinálod.
Napersze, lehet, csak az első öt perc végén nem kell azt mondani, hogy ebből ennyi elég volt!
Már próbáltam szobabringán tekerni télen, hogy ne jöjjek ki a gyakorlatból amikor a szabadban jeges fagyos az idő, de az lett a vége, hogy pár perc alatt jól leizzadtam mert sem menetszél sem friss levegő és a környezet is hamar unalmassá válik.
Aztán bekapcsoltam egy hatalmas talpas ventillátort ami először jólesett de egy idő után sok volt és nem úgy hűtött mint a szabad levegőn a menetszél szokott. Egyik oldalam áthűlt a másiknak melege volt. Szóval kész nátha.
Azért nagy ventivel meg lehet csinálni szemből, hogy ne izzadjon meg az ember, de ez olyan mint tv-n nézni a szexet, zokniban lábat mosni, stb...
Végülis lehet.
Szerintem fals megközelítés, hogy azért nem jó a szobabicikli, mert hamarabb megunja az ember, minthogy használna. Ha valaki komolyan gondolja az edzést, akkor ilyen faktor eleve nem játszik szerepet. Aki öt perc után megunja végezni az edzéstervét, az jobb, ha elfogadja a külsejét, amíg kifejleszti az akaraterejét, mert addig formálódni nem fog, az biztos.
A szobabicikli használata nem írja elő a ventilátor használatát is.
Az edzésterv, amit ajánlottam, természetesen szabadtéri kerékpározáshoz is megfelelő, csak a Kérdező kifejezetten szobabicikliről érdeklődött, és a kérdésére igyekeztem válaszolni.
Igen persze, elviekben, sőt a gyakorlatban is, szerintem is jó amit írtál csak a saját tapasztalatom próbáltam még megosztani.
Lehet, hogy mivel hozzászoktam a szabadban tekeréshez, csak ahhoz képest nem tudom elképzelni szobában ugyanezt.
A másik a ventillátor.
Azt nem írják elő, nem is arról van szó.
Ez inkább a saját komfort érzetünket adja vissza valamennyire. Nélküle nagyon izzadt lesz a tekerés.
Amikor rólam már szakadt a víz, akkor megálltam hogy menetszél nékül ezt nem lehet csinálni mert most kapok hőgutát! :)
Persze az is lehet, hogy más tempóban nyomtam mint azt általában szokták mert szabadtérhez hegymenethez vagyok szokva, igaz ott nyáron a nagy melegben is meg lehet szenvedni amikor nem elég a hűtés és nyomni kell a meredeken felfelé.
A zsírégetés nem csak edzés alatti, hanem lényegében állandó folyamat. Az intervallumos kardió legnagyobb extrája, hogy megnöveli az alapanyagcserét, és eleve több kalóriát éget az ember a nap folyamán.
Nem ilyen fekete-fehér az edzéselmélet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!