Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes állandóan javítgatni...

Érdemes állandóan javítgatni egy olcsóbb trekking biciklit, vagy vegyek újat?

Figyelt kérdés

A régebbi biciklim egy Kenzel Fresh trekking. 5 éve vettem kb. 60ért Szlovákiában.

Csak szomszéd városba szoktam átbiciklizni hetente párszor, ami 8 km-re van. Messzebbre a CTM-mel megyek.

Viszont a Kenzelnek kb. 2 havonta van vmi baja, a váltókkal és fékkel állandóan probléma van.


Ezért azon gondolkodom, hogy veszek egy strapabíróbb biciklit, csak nem vmi sok pénzem.



okt. 19. 09:16
1 2
 11/18 tothp ***** válasza:
61%
'92-es évjáratú alsókatgóriás SCOTT MTB-m van. Ma már nem hajtom, de mikor többnapos 5-600 km-es csomagos túrákat mentem vele, akkor sem kellett kéthavonta bütykölni. lefeljebb a kopó alkatrészeket cserélni. Az teljesen normális, hogy a fékbetét elkopik, a váltó finomhangolásába bele-bele kell nyúlni. Ezt nem mondanám elromlásnak. Ezeket célszerü megtanulni, aztán nem húznak le a szervízben.
okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Alex Fly ***** válasza:
75%
Mondjuk azt érdemes lenne tudni, hogy mik azok a problémák és hogy milyen fék-, váltó-, hajtásrendszer van azon a kerékpáron. Lehet, hogy az állandó szerelgetés helyett egyszer kellene kicserélni valamit egy minőségibb darabra és egy életre le van róla a gond...
okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

ilyen biciklim van: [link]


Amúgy 3 különböző szervizbe vittem, az egyiket nagyok szidják, így oda már nem, de legtovább fél évig bírták a fékek/váltók.

tegnapelőtt 11:05
 14/18 anonim ***** válasza:
Acél, 17 kg, Tourney váltó :(
tegnapelőtt 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14: Tehát xar a biciklim?:) Én is erre gyanakszom.
tegnapelőtt 18:03
 16/18 anonim ***** válasza:
Ettől még nem feltétlenül kéne folyton szétesnie, de volt egy hasonló adottságú trekkingem és nem szerettem. Pedig amíg nálam volt, nem voltak hibái, csak épp dög nehéz volt és ezért kevésbé is fürge, mint az öreg városim, lépcsőn cipelni meg rémálom volt. :(
tegnapelőtt 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alex Fly ***** válasza:
@15: nem xar, csak éppen az alsó polcról válogatott alkatrészeket szerelték rá -ezek ennyire képesek. Az esedékes cserekor érdemes lenne egy fokkal jobb minőségú cuccokal felszerelni...
tegnapelőtt 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ránézésre indokolatlan a 2 havonta szervízelés. Nem rossz az a Tourney váltó, nálam városi és néha szolid túra használatban is kibír 3 évet, mire érdemben lötyögni kezd. A kérdésben írt szimpla használatot egy ilyen alapgépnek is bírnia kellene gond nélkül. Kivéve, ha már minden tropára van hajtva és a szervíz is csak foltozza :)

És érdemes megfontolni a fentebbi ajánlást, szereld magadnak. a jutubon lévő szerelős videókból mindent meg lehet tanulni, egy ilyen gépnél a javítások tökre egyszerű fogásokból állnak.

tegnapelőtt 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!