Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kapok állandóan defektet?

Miért kapok állandóan defektet?

Figyelt kérdés

Van egy outim és egy mtb-m, mind2-vel folyamatosan defektet kapok, egyszer még zselés kerékkel is megesett.

Pedig próbálok nagyon óvatos lenni, sima utakat használok, rosszabb szakaszokon lelassítok és kerülgetem a kátyúkat, outival pedig minden kis járdaszegélynél nagyon lelassítok. Nem vagyok nehéz sem, keréknyomást is figyelni szoktam fújtatáskor. Haverom pedig rendesen öli szerencsétlen bringáját, szarik az úthibákba annak ellenére hogy a bicója sem egy komoly gép, és soha nem kap defektet.


Szeretnék valami választ kapni végre :”(


2021. ápr. 16. 16:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Milyen defektet kapsz?
2021. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Elsőnek elemezni kell a lyukat és a lyuk elhelyezkedését. Pl: felni hiba, külső csípi oda, kidörzsölődés stb.
2021. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A Cenz Ura ***** válasza:
31%
átok oldás kéne a 06 90 87423492 számon 5000 Ft/perc :D
2021. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én az outimmal az elmúlt 10 000 km-ben nem kaptam defektet, én is szerencsés vagyok.

A gumidat nem igazán a kátyúk lyukasztják ki, hanem leginkább a kül. szúró, vágó dolgok. Azzal, hogy nem mész rendesen a kátyús úton, leginkább csak lelassítod magad.

Én pl. az elmúlt években megszámlálhatatlanul sokszor tettem meg az

Isaszeg-Dány utat, ami konkrétan Mo. egyik, ha nem a legrosszabb útja, ott sosem kaptam defektet, a jobb minőségű utak full törmelékes szélén igen. Ugye az igazán szar utakon nem tudsz a törmelékes útszélen menni, úgy felgyűrték a teherautók az aszfaltot:D

2021. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon balszerencsés vagy, vagy nagyon gagyi a külső gumid. Próbálj ki valami defektvédelemmel rendelkező márkásabb külsőt mondjuk a continental-tól vagy a schwalbe-tól. Ezektől is a magasabb szintű defektvédelemmel rendelkező gumik a megbízhatóbbak, persze még így is lehet defekted, de ez már jelentősen csökkenteni fogja a defekt esélyét.
2021. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem csak a defekt miatt lassítok a rossz utakonl, hanem mert nem akarod nyolcast a felnibe, meg némelyik combosabb kátyúnál felmenne az ülés a seggembe :D
2021. ápr. 16. 21:30
 7/21 A kérdező kommentje:
Küllőt nem tartom valószínűnek, mert szalag védi a belsőt illetve nem régiben lett vásárolva a bicó
2021. ápr. 16. 21:31
 8/21 anonim ***** válasza:

Nyolcast a rossz utaktól?:DD

Hát ha ettől félsz, akkor nagyon gagyi kereked lehet...

2021. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Felni hiba,kis sorja is kitudja súrcizni, sőt előző defekt helytelen javításának maradványa is ki tudja súrolni.
2021. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kellys arc 10-em van, nem tudom mennyire szívós de mondogatják nekem hogy vigyázzak nagyon a vékony kerekekre.

A mali montimon felszedtem már szép nyolcasokat, bár voltak kemény eséseim 50-el hegyről lefelé. (Persze földutakon)

2021. ápr. 16. 22:03
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!