Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kapok állandóan defektet?

Miért kapok állandóan defektet?

Figyelt kérdés

Van egy outim és egy mtb-m, mind2-vel folyamatosan defektet kapok, egyszer még zselés kerékkel is megesett.

Pedig próbálok nagyon óvatos lenni, sima utakat használok, rosszabb szakaszokon lelassítok és kerülgetem a kátyúkat, outival pedig minden kis járdaszegélynél nagyon lelassítok. Nem vagyok nehéz sem, keréknyomást is figyelni szoktam fújtatáskor. Haverom pedig rendesen öli szerencsétlen bringáját, szarik az úthibákba annak ellenére hogy a bicója sem egy komoly gép, és soha nem kap defektet.


Szeretnék valami választ kapni végre :”(


2021. ápr. 16. 16:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Paranoiás vagy.

Vigyázz tényleg, ne akarj triálozni az országútiddal, de nehogy már a

kátyúktól féltsd...

2021. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A defekt jellege és pozciója elárulja a problémát. Erről eddig egy szót sem írtál.
2021. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Végig szoktad tapogatni a külsőnek a belső részét javításkor, lehet benne marad a tüske vagy ami kiszúrta
2021. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Vegyél defektvédett gumit rá, Continental Gatorskin nekem nagyon bevált. Ha meg sokat mész rossz úton, akkor valami túragumit, Schwalbe Marathon Greenguard pl.
2021. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

jó kérdés :D

Kaposváron laktam és a montimba egy defektet kaptam a belvásorban - egy gipszkatron-csavart. Ezt a DD-s Schwalbe Smart Sam sem bírta ki :D

3 év alatt ez volt az egyetlen defekt.

Elkölzötem 200 km-re és tavaly 12 defektem volt... pici apró lyukakat kaptam... Sem a felni, sem a külső nem volt hibás... 100x átnéztem mindent.

Idén nem volt még defektem - igaz nem is mentem még 1 métert sem azzal a biciklimmel :D

szóval a kérdésre a válasz: f..sztuggya! :DDDDD

2021. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#13-nál a pont.


Ha pl. - akár tudtodon kívül - királydinnyével fertőzött környéken szoktál tekerni, és defektjavításnál nem kurkászod át a külsőt, hogy nem maradt-e benne néhány tüske ami már bedolgozta magát a belső oldalra, akkor makacsul visszatérő defektekkel találkozhatsz.

2021. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Amikor szétszeded akkor jegyezd meg, vagy jelöld meg, hogy hogyan volt a belső és a külső fent a felnin A szelep helye sokat segít!

A belsőn lévő lyukat pedig egyeztesd a külsővel, ott kell lennie annak ami kibökte.

2021. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az outi-val mostanában 2 defektem volt, mind két esetben oldalról kapott valami. (90 fokra volt a futófelülethez képest a lyuk.)

Az egyik esetben pedig 2 kisebb lyuk volt egymás mellett, viszont nagyon gyorsan eresztett.

A montinál jellemzően a futófelület környékén kap lyukat.

Külsőt át szoktam nézni, de soha nem találok benne tüskét.

2021. ápr. 18. 22:58
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként aszfalton tekerek, nem nagyon megyek földutakra meg ilyesmi
2021. ápr. 18. 22:59
 20/21 anonim ***** válasza:

"2 kisebb lyuk volt egymás mellett"

Azt okozhatta a felni is. nem ütötted oda annyira, hogy a felni kicsípje a belsőt?

Ezt hívják kígyóharapás defektnek.

2021. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!