Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik a hátrányai az országúti...

Mik a hátrányai az országúti kerékpározásnak mint hobbinak?

Figyelt kérdés
Mik azok a dolgok amik nem jók benne?
aug. 29. 19:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Először is nem vagyok outis, más drága outdoor hobbit űzök, de ha több időm, pénzem lenne, nem vetném meg az outizást sem. Így kívülről nézve szvsz ezek a hátrányai:

- Drága. Nagyon drága.

- Kellenek hozzá a jó utak, es lehetőleg nem brutálisan nagy forgalom. Ez sok helyen nem teljesül, keresni kell a jó útvonalat.

- Erősen időjárás függő, ha magashegyi hágókat akarsz megtekerni.

- Talán csak személyes, de nekem lenne hiányérzetem amiatt, hogy az aszfaltozott utakra vagyok korlátozva. Habár az is megoldható, hogy a hágóig országúti bringa, onnan hegymászás, de olyan osztrákot is láttam Facebook csoportban, aki sítúrával kombinálta tavasszal, bringaval vitte a lécet.

-Veszélyes. Súlyos balesetet lehet szenvedni, ha nem figyelsz elégge (az én hobbim nem kevésbé az).

aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd a csudába a kerékpározást! Helyette inkább krokettez!

[link]

aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

1. Drága

2. Drága

3. Minél többet csinálod, annál drágább lesz (kopó alkatrészek, egyre jobb biciklit szeretnél, stb.)


Számomra más hátránya nincs. Ma már vannak olyan biciklik, amikkel a magyar utakon is lehet menni rendesen, sőt jobb foldutakra is le lehet merészkedni. Ha van radarod, tükröd, fel tudsz készülni a hülyékre.

aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
90%
Igen, valóban eszméletlenül drága, és időjáráshoz van kötve, nem beszélve a magyar utak minőségéről, és személy szerint nálunk még a forgalom sem egy életbiztosítás.
aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Túl drága hobbi, ha minőségit szeretnél...

ráadásul magyar kerékpárutak nagyon szarok....

aug. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

#5!


Ki akar kerékpárúton outizni?

aug. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

5: országútizni nem lehet kerékpárúton, néhány ritka kivételtől eltekintve. Eleve nálunk sok a gyalog- és kerékpárút, ahol a biciklis max 20-szal mehet, miközben a kezdő outis sebessége is inkább 30, mint 20. Szerencsére gyalog- és kerékpárutat nem kötelező használni (bár sok autós ezt nem tudja, mert jó hülyén eldugva van megfogalmazva a kreszben).


A forgalomban én azt tapasztalom, hogy az utóbbi 1-2 évben jelentősen javult a hozzáállás a biciklisekhez, legalábbis itt a nyugati országrészben. 1-2 hülye mindig van, de ritka aki nem tart oldaltávot. Sokat segít ha nappal is erős villogó lámpákkal közlekedik az ember, mert ha észrevesz az autós 2 km-ről, akkor nem kezdi nyomkodni a telefont, hanem felkészül az előzésedre. Inkább abból van gond, hogy nem számítanak gyors biciklisre, főleg lakott területen. Látja, hogy jön egy bicikli, de azt nem méri fel, hogy nem 15-tel jön, mint Mariska néni, hanem 40-nel és simán kikanyarodik elé.


4: ha van okosgörgőd, akkor annyira nem vagy időjáráshoz kötve, mert benn is tekerhetsz a lakásban. De nyilván még drágább lesz így (görgő 250k, zwift előfizetés 6k/hó)

aug. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

7:

Nem ritka kivétel nyugaton hogy lehet. Ausztriában simán mehetsz a főutakkal párhuzamos kerékpárosoknak és mezőgazdaságnak fenntartott tükörsima utakon, nyilván a fent a hegyekben a hágókon ott országút ott is.


A gyalog és kerékpárút nagyvárosokban nem hogy outizásra, de normális tempójú munkába tekerésre is borzalmas.

aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%
És szerencsére a városi bringautak tele vannak e-rolleresekkel is, akiknek kb. fogalmuk sincs, hogy hová keveredtek. Kedvencem, amikor egy hídra felfelé elkezd megelőzni és nem fogja fel, hogy mielőtt elkezdhetne bejönni elém, már én vagyok a gyorsabb, mert már alig emelkedik...
aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Drága, és kevés igazán jó út van hozzá, azok ugye S nyilván a városon kívül, tehát rá kell szánni az időt. Ezt leszámítva nagyon jó hobbi/sport, én imádom. :)
aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!