Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szükség van évente szervízbe...

Szükség van évente szervízbe vinni a biciklit?

Figyelt kérdés

Most kellett elvinnem a biciklimet. A fékkel vontak gondjaim, viszont mikor elvittem szervízbe, mondta a bácsi, hogy amúgy is évente vinni kellene, meg a hátsó keresem tönkre is fog menni, ha nem csinálják meg néhány héten belül. Ma fogok érte menni, de azt mondta, hogy minimum 22k-ra számítsak. Egyáltalán nem értek a biciklikhez és azon gondolkozom, hogy ez mennyire számít lehúzásnak. Tényleg kell évente szervíz? És tényleg ennyire drága?

Hozzáteszem 1 éve ugyanúgy voltam náuk szintén fékhiba miatt és akkor is leadtam ilyen nagyobb szervízbe. Most viszont erősen gondolkozom egy szervíz váltáson.

Ha van bármi tanácsotok ezekkel kapcsolatban, légyszi mondjátok!


2023. nov. 3. 05:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Használat függő.

Ha hétvégén turázol a vele dunaparti kocsmaba a heverokkal akkor elég az évi átnézés.

Ha munkaba jársz vele és heti 50-100km-et bele versz akkor inkább 2 szervíz évente.

Ha versenyzel akkor igazából havonta kell.

2023. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
74%
#20 Nem ezt akarom sugallani, csak számítson rá, hogy lesznek bökkenők házi szerelésnél, amik többe kerülhetnek, mint a 20 ezres szervíz. Mérlegelni kell. Olyat is elég gyakran szoktam látni a szerelőmnél, hogy beviszik hozzá a 30 éves bringát, mert a gyerek eddig karbantartotta, csak most valami nagyobb dolgot kéne cserélni rajta... Ja, aztán közben az egész bringát újra kéne építeni, mert a házi szakértelem annyira nem volt elég, hogy észrevegye minden szét van esve rajta.
2023. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, csomóan sokat segítettetek!

Csak hogy kicsit tisztázzam a dolgokat: azzal járok dolgozni és egyetemre is, szóval amikor nem itthon vagyok, akkor napi rendszerességgel van használva.

Én is próbálok mérlegelni, hogy kifizetem-e a szerviz díját és akkor szakszerűen mindent meg megcsinálnak vagy próbáljak-e én nekifutni otthon. Mivel most 12 órás műszakokban vagyok, a maradék napokban pedig vagy suli vagy hazaugrom, ezért most inkább adom oda a pénzt. Viszont nyáron nekiülök és legalább 1-2 alap dolgot próbálok majd megtanulni a biciklivel meg a szerelésével kapcsolatban is.

2023. nov. 6. 13:40
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!