Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szükség van évente szervízbe...

Szükség van évente szervízbe vinni a biciklit?

Figyelt kérdés

Most kellett elvinnem a biciklimet. A fékkel vontak gondjaim, viszont mikor elvittem szervízbe, mondta a bácsi, hogy amúgy is évente vinni kellene, meg a hátsó keresem tönkre is fog menni, ha nem csinálják meg néhány héten belül. Ma fogok érte menni, de azt mondta, hogy minimum 22k-ra számítsak. Egyáltalán nem értek a biciklikhez és azon gondolkozom, hogy ez mennyire számít lehúzásnak. Tényleg kell évente szervíz? És tényleg ennyire drága?

Hozzáteszem 1 éve ugyanúgy voltam náuk szintén fékhiba miatt és akkor is leadtam ilyen nagyobb szervízbe. Most viszont erősen gondolkozom egy szervíz váltáson.

Ha van bármi tanácsotok ezekkel kapcsolatban, légyszi mondjátok!


2023. nov. 3. 05:47
1 2 3
 1/23 Lazy Lover ***** válasza:
61%
Igen hiszen vannak kopó alkatrészek amit cserélni kell
2023. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 grafno ***** válasza:
43%
Évente szerintem kicsit túlzás. Egy autót is magyarban 2 évente szoktak ellenőrzésre vinni vagy amikor elromlik. Én még sosem voltam szervizben, ha volt valami akkor én megcsinaltam. Az utso az egy KTM bicaj volt és 4 év után olyan volt mintha azon a héten jött ki az üzletből.
2023. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Ha nagyon sokat használod a biciklit, még az évi egy is kevés, akkor inkább kétszer ajánlott vinni. Ahogy az első mondja, vannak kopó alkatrészek, amiket rendszeresen cserélni kell, emellett a fékeket és a váltót is rendszeresen be kell állítani. A 22000 nekem egy teljesen reális árnak tűnik, ha nincsenek nagy gondok a biciklivel. Nem két perc teljesen átnézni egy biciklit, és mint mondtuk, valami apróbb kopó alkatrész csere mindig van.
2023. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

“Én még sosem voltam szervizben, ha volt valami akkor én megcsinaltam”


Ha értesz hozzá, az más kérdés, én azt sem tudnám, hogy kezdjek bele. Főleg fékek/váltók kérdésében.

2023. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
4: ha akarod, meg tudod tanulni. Váltót, féket beállítani pl youtube videókból percek alatt el lehet sajátítani. Hátsó agy és kozepcsapagy szereléssel is inkább az a baj, hogy spéci szerszám kell hozzá, de maga a szerelés nem atomfizika.
2023. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ, mennyit használod. Nekem 10-12000 km-t megy egy évben, tehát hetente lánctisztítás, kenés, fél évente lánccsere, váltóállítás, évente csapágyak karbantartása, cseréje. Féket szerencsére nem kell bántani, mert az hidraulikus.
2023. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
0%
22k? Az gyanús, én most vittem 1 hete fék gonddal,4k megcsinálta.
2023. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem drága ha átnézte és cserélt alkatrészt is vagy generálozott . A kerék állapota fontos , tengely ferdül a golyók kopnak , gépzsír beszárad , a kerékagyat kijárja a por félbe törik a golyó ha nincs félevente átnezve kenve és kiszakad az agy . Keres rá milyen műhelyárak vannak 3 éve . YT videokon alapokat megmutatjak, lehet venni spéci szerszamot láncbontót racsni hajtokar monoblokk leszedőket . Érdemes mert a defekt sem olcsó es egyszerűbb időtakarekos megtanulni otthon javitani . Én 10 év alatt a hegesztés és kerék centrirozás fűzés kivétellel magam javitok .
2023. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

Az a gond, hogy a sok hülye azt hiszi hogy miután kitolta a kerékpárt a bolt ajtaján, onnantól kezdve semmit nem kell vele csinálni. Aztán amikor elhanyagolt állapotban szervizbe viszi akkor jön a meglepi a számlán. Persze ilyenkor a szerviz a hibás, nem a hülye kerékpáros. Megszoktuk.

8-10k az rezsióradíja egy szerviznek. Az alkatrészek pedig nagyon nem lettek olcsók az emúlt 1-2 évben.

Jó lenne tudni hogy ebben a 22k-ban milyen szervizelés van pontosan? Ugyanis a kérdésedből nem derül ki pontosan hogy csak a mostani szervizért fizetsz majd ennyit, vagy a hátsókerék javítása lesz ennyi?

2023. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Végül ~26k lett a vége, amiben benne van a fék javítása, a hátsó csapággyal volt elvileg gond, a sárvédőkre raktak még valami pluszt, ami stabilan fogja tartani őket, meg gondolom a nagyobb szervíz került ennyibe. Ha jól rémlik 18k-t mondtak csak erre az éves szervízre, és a maradék jött rá.

De lehet én is elkezdek YT videókat nézni és legalább alap dolgokat megtanulni.

2023. nov. 3. 13:09
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!