Hogyan tudtátok legyőzni a félelmeteket a városban való biciklizéstől?
Akinek evidens, hogy csak megy és teker az kérem ne válaszoljon. Nekem azok tanácsára van szükségem akikben volt félelem.
Én egy kis faluból származom. Ott szerettem biciklizni, de a legtöbbször járdán mentem és ha útra kellett lemenjek akkor sem kifejezetten volt forgalom.
Mikor felköltöztem Pestre, tudtam hogy soha nem kerül elő a bicikli, mert bár vannak bringasávok, én nem vagyok egy gyorsan hajtó típus és félnék attól, hogy beszólnak a csiga-tempómra.
Úton meg nincs az az isten, hogy valaha merjek fővárosi forgalomba bringázni.
Viszont most el fogok költözni. Egy kisebb városkába fogok menni, ahol tudtommal nincs biciklis sáv. A járdán menni illetlenség? Zavarja a járókelőket? Úton hogy lehet megszokni, hogy esetleg forgalom mellett megyünk?
Tele vagyok félelemmel, de mivel kisváros ezért a tömegközlekedés nem a legjobb, muszáj lenne biciklizni. És valamilyen szinten hiányzik is.
Ti hogy győztétek le a félelmetek?
Hasonló helyzetben voltam Budapesten, annyi különbséggel, hogy én közlekedésre nem nagyon használtam, inkább sportcélokra.
Idővel felfedeztem, hogy lehet a vonaton is bringát szállítani, ezért elutazgattam más helyekre, úgyis a Keleti Pályaudvar mellett laktam. De nem a kirándulás kedvéért mentem, hanem mert vidéken biztonságosabb bringázni, már az is nagy segítség volt, ha elutazom a Pest utáni második kisvárosba.
Aztán rájöttem, nem pálya, hogy minden egyes bringázás előtt minimum 20 percet, de inkább több időt utazással töltök, az anyagi oldalról nem is beszélve.
Véletlenül belefutottam olyan kerékpárosok véleményébe a témában, akik igen öntudatosak, tisztában voltak vele, hogy pontosan ugyanannyi (sőt) keresnivalójuk van az úton, mint az autósoknak. Láttam is olyanokat, akik a főváros legforgalmasabb pontjain haladtak.
Felbátorodtam, aztán nekiindultam. Eleinte furcsa és félelmetes volt, aztán szépen lassan ez vált általánossá. Ma már bármiféle szégyen-, vagy félelemérzet nélkül kerékpározok nem csak városban, de a legdurvább főútvonalakon is, ideértve azokat is, amiken tilos biciklizni.
Igen, járdán tilos...
Megszokod, az a lényeg:
-saját tempódba menj
-füled, szemed nyitva legyen
-idejében indekszelj
-nagy kereket messziről kerüld
-csináld le mit mond/gondol más...
És nem csak hogy tilos a járdázás, de a közhiedelemmel -es a hamis biztonságérzettel- ellentétben jóval veszélyesebb, mint az úttest...
A legyeg, hogy minden fejben dől el: ha úgy állsz hozzá, hogy életveszély, akkor ez nem is változik. Inkább keress egy kisforgalmú, ismert utat és kezdd el ott. Aztán ha megjön a bátorság, lehet továbblépni...
Szokás kérdése minden,
Egy a lényeg, nem szabad lekacsázni neki az útpadkának, vagy lemenni az útrol a kavicsos útszélre ha jön mögötted valami, ugyanis ezek hatására lehet frankón kiesni elé…
Jobbra tartva de az út szélétől egy kényelmes 30-40cmre , annál jobban ne húzódj le…
Ha megnyugtat ha tudod mi van mögötted, vegyél visszapillantó tükröt, de olyan bringás szemüveg is létezik, amiben van beépített visszapillantó tükör.
Ha pedig lomhának érzed magad, javaslom a pedelec-eket, azzal simán lehet tartani egy 25km/h tempót.
+ én fényvisszaverő matricával még a bukóm hátulsó részét is kitapétáztam, biztos ami biztos…
De ha beszerzel egy rendes sportos láthatósági mellényt, amit nem ciki felvenni, azzal is növeled az esélyét, hogy semmi bajod ne essen.
Hűha, nagyon szépen köszönöm ezeket a hasznos tanácsokat!
Őszintén nem gondoltam volna, hogy támadás nélkül megúszom ezt a kérdést, főleg mert a sport kategóriába tettem miközben gyök kettővel akarok biciklizni :D
Tényleg, hálás vagyok a segítőkész válaszokért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!