Pár éves kerékpárnál (200.000 Ft kategória) a 3000 km összes futás teljesítmény sok vagy kevés?
@10
Dehogynem, tapasztalatból írtam. Egy normális félfémes betét simán kibír 3000 km-t relatíve kevés kopás mellett, különösen az itt feltételezhető használat mellett. Lehet, hogy egy normális felnifék is elmegy annyit ilyen használat mellett, de arra nem vennék mérget, felnifék fékpofa élettartamot még sosem kísértem végig, különösen nem többféle típusban és árfekvésben.
#12!
Nekem csak kb. 19-20 éve van tárcsafékem, szinte tapasztalatlan vagyok.
Előtte versenyeztem még V-fékkel, van összehasonlítási alapom.
:)
A legtöbb bringát műgyantás (resin, organic) betétekkel szállítják. A félfémes nem is jó mindegyik féktárcsához. Ezek pedig minden híresztelés ellenére kb. annyi idő alatt kopnak el, mint a felnifékes fékpofák. Cserébe a tárcsa alig kopik, sokkal tovább tart, mint egy felnifékes rendszerben a felni.
Amikor 2000 környékén a Shimano elkezdett tárcsaféket gyártani, akkor mindenki azt hitte, hogy sokkal tovább fog tartani a betét. De hamar rájöttünk, hogy ez nem igaz.
@13
Ha jól látom, nem azt írtam, te tapasztalatlan vagy (nyilván, mivel azt sem tudom, ki vagy), hanem hogy én tapasztalatból írtam. Egyébként szándékosan nem szoktam azzal dobálózni - és most sem fogok -, hogy én mennyire vagyok tapasztalt a témában. Ez viszont leginkább ízlés kérdése, nem biztos, hogy jó "taktika".
Nagyon sok mindentől függ, hogy egy fékbetét mennyire kopik. Többféle bringám van többféle felszereltséggel.
De valóban, van példám arra, hogy kevesebb mint 2000 km alatt acélig kopik a betét. Viszont van példám arra is, hogy 3400 km alatt szemmel alig láthatóan kopott el a betét.
A kérdező feltételezett használati módjából és a bicikli feltételezett fajtájából gondoltam, hogy rá inkább utóbbi vonatkozhat. Ha egyáltalán tárcsafékes a biciklije.
#14!
Rosszul látod. Kihangsúlyztad, hogy te tapasztapatból írtál, ezzel azt sugallva, hogy én csak a levegőbe beszélek. Teljesen egyértelmű a szövegkörnyezetből. Konkrét szavakkal nem, de valójában pontosan azt írtad, amit tagadni próbálsz. És a végén persze eljutsz egy ki személyeskedésig. Ez is ízlés kérdése, nem bizos, hogy jó taktika.
Gondolom neked is feltűnt, hogy én is csak reakcióként írtam, hogy mennyi tapasztalatom van a témábam, nem csak úgy belépőként bedobtam.
"Nagyon sok mindentől függ, hogy egy fékbetét mennyire kopik."
Igen, ezért nem szélsőségekről beszélünk. Láncot ki lehet kukázni 100 km után, ha éppen egy saras maratonra tettük fel. A fékpofa meg kibír 10.000 km-t is ha az Alföldön országútizol. De jellemzően ezek az alkatrészek 3000 km után már közelebb vannak a leselejteéshez, mint az újszerű állapothoz.
@14
Igen, utólag eszembe jutott, hogy a "tapasztalatból írtam" lehetett offenzív jellegű. Viszont a "19-20 éve versenyzel..."-t pedig kötekedésnek is fel lehet fogni, ami után a kommentem nyelvtanán való lovaglás szokott következni. :D
Tény, nem tudhatod, minek szólt a "tapasztalatból írtam" szövegem. Igazából csak annak, hogy a komment írása közben is itt van mellettem a gravel bike, aminek a kb. 3400 km-es fékbetétjei nincsenek elkopva. :) Nem fellengzősködés akart lenni. Országúton és könnyű terepen szoktam vele menni, november óta jobbára síkon, mert a hegyen télen nincs valami kellemes idő, de egyébként elég sokat mászok vele hegyet (300-400m-es szintkülönbségek).
Akkor örülök, hogy megbeszéltük. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!