Mennyi kaloriat egetek?
Napi 2 ora mtb kb 35km (tudom lassu, de vastag kereku mtb, tehat megerolteto) aszfalton.
Naponta folyamatosan ez mennyi kaloriaegetes lenne? Megallas nelkul.
Hogy te mit fogsz érezni, azt mi nem tudhatjuk. Én 1 mm-rel alacsonyabb nyerget, 0.1 barral alacsonyabb nyomást is megérzek.
A 2.1 -> 1.75-ös gumi között nincs olyan nagy különbség. Inkább terepen lesz hátrány. A gumi súlya (ok, tömege) és a mintázta sokkal fontosabb aszfalton.
Ha felteszel egy slick külsőt, akkor érezehtően könnyebben fog gurulni a bringa. DE! Minél gyorsabban mész, annál inkább a légellenállás ellen fogsz dolgozni. Tehát csodát nem várhatsz semmitől sem.
Kalória:
Pulzusmérő nélkül csak nagyon pontatlanul lehet saccolni.
Nálam
tingli-tangli: 500 kcal/óra
haladós: 700 kcal/óra
verseny: 1000 kcal/óra
Koszi szepen a valaszt, most mar erthetobb.
A kaloria miatt pulzusmeeo kell, es a bicot igy hagyom, a jovoben valamikor tervezem versenybicikli vasarlasat, es akkor lenne mindketto.
Azon a 35 kilométeren milyen szintemelkedést érsz el (mennyi emelkedő van benne)? Nagyon más 800 méter szintet tekerni 35 kilométeren 17-es átlaggal, mint teljesen síkon.:D Erre az infóra azért lenne szükség, mert nagyjából meg lehetne becsülni, hogy mekkora teljesítményt adsz le ebben a két órában, amiből ki lehetne számolni az elégetett kalóriákat is. Az utolsó téved abban, hogy pulzusalapon lehetne kiszámítani az elégetett kalóriákat.
A képlet a következő: Felhasznált energia (kcal) = leadott átlag teljesítmény * idő (óra)
Ha azt veszem alapul, hogy nagyjából síkon tekersz kis emelkedővel egy 26-os montival 18-as átlaggal, akkor a leadott teljesítményt kb. 100 wattra tippelném, de semmiképpen sem fölé. Így kb. 700 kalóriát égetsz el. Wattmérő nélkül (drága beruházás, 160 ezernél kezdődik a legolcsóbb) csak ilyen durva becsléseket tudunk tenni, azt feltételezve, hogy a képlet is helyes.
A legolcsóbb dolog, amit tehetsz, hogy kicsit túlfújod a montid kerekeit, kényelmetlenebb lesz, de gyorsabb. Hidd el, nem a bicikli miatt nem vagy elég gyors, montival is simán lehet műúton 25-ös átlag felett tekerni egy jól edzett embernek. :D
Ja bocsi a képletből kimaradt egy konstans.
Felhasznált energia (kcal) = leadott átlag teljesítmény * idő (óra) * 3.6
Ja es vannak kisebb emelkedok, de nem hegyes a videk. Altalaban 35 km van meg 2 ora alatt, most fuj a szel is, az igen kicsinal. Neha megyek 2 es fel orat is, de akkor tobb mint 35km. Ezt most minden nap csinalom. A bicom 26 os es 2.1es a gumi (megneztem mert nem ertettem hozza:)
Pulzusmerom stb nincs, mert nem fogyas celjabol csinalom, imadok biciklizni. Csak kivancsi lennek mennyi energiamba kerulhet.
#13!
"Az utolsó téved abban, hogy pulzusalapon lehetne kiszámítani az elégetett kalóriákat."
Rosszul értelmezted. Pulzus alapon is becslésről beszélünk, de nagyon-nagyon pontosról. Ahogy a wattmérős kalkuláció sem teljesen pontos, hiszen amikor gurulsz, akkor is életben vagy, fogyasztasz energiát. Sőt, terepen a koncentráció, a fékezések is energiát igényelnek. Futók is pulzus alapon számolják és a wattmérők előtt a profi outis csapatok is csak pulzus alapon kalkuláltak.
Pulzus alapon nagyon pontosan lehet számolni (becsülni) a kalóriákat. Wattmérővel is csak egy hasonló becslést tudsz csinálni. De mindkettő nagyon pontos.
Sokan úgy gondolják, hogy a wattmérő mindenre megoldás és el lehet felejteni a pulzusmérést. Ez tévedés. Mást mér, más hibákkal, más előnyökkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!