Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyar Honvéd vs Máday Norbert?

Magyar Honvéd vs Máday Norbert?

Figyelt kérdés

2016. dec. 25. 21:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%

A wing tsunosok pont hogy nem tudnak védekezni és ellépni a combrúgások ellen. Tízből tizenkétszer eltalálják őket. A wing tsun ütőtávja messze rövidebb, mint egy muay thaios rúgótávja. A boksznak már van hosszú ütőtávja. De ott ugye más is az ütés mechanizmusa + ott van VALÓDI lábmunka.



A wing tsun lépéskombinációi igen-igen messze van az ökölvívásban használt lábmunkától. A wing tsunos sétál, lépked és totyog. Nincs benne ritmusérzék és tempóérzék sem.


A stabil mély állástól rendbe van, hogy a térd be van hajlítva. Igen az elindulásnál több erő van benne. Egyenes előre mozgáshoz. De oldalra is tudni kell gyorsan és hirtelen odébb szökkenni és hátra sasszézni is kellene tudni. Na itt kezdődik az igazi lábmunka, a wing tsun erre képtelen.

Az én Tai Chi mesterem wing chun oktató is egyben. Azért képbe vagyok vele, láttam már mozogni wing chunost, sőt sparringoltam is ellenük. Ráadásul mivel én taekwondós is vagyok, megerősítem azt, hogy egy wing tsunost úgy rúg combon az ember ahogyan csak akar. Nagyon kényelmesen lehet rúgni a wt távjában.


Én sparringoltam már leung tin wing tsunossal is, aki instruktori szinten volt, és haladó LMK wing chunosokkal is. Az LMK wing chunosoknak KICSIVEL (de csak épphogy!) jobb a lábmunkájuk. Ők ugye magasra is rúgnak már és van náluk testharc, lábfelszedés is, így ők valamivel jobban be tudnak ugrani, vagy el tudnak lépni ha muszáj. Az LT WT-sek ugye a kezükkel harcolnak főként, és mindegyikük olyan mint akik karót nyeltek, merev és egyenes háttal vannak, kihúzzák magukat, mint akik vigyázz állásban vannak. Hát ilyen testtartásban nem lehet gyors elhajlásokat és testcsavarásokat csinálni.

Mindegyik wing irányzat egyenes vonalú támadást használ. Az az irányelve a wing tsunnak, hogy két pont távolsága között a legrövidebb út az egyenes.

Sincere jól írja, oldal támadásokkal csúnyán keresztbe lehet verni őket. Ezt tapasztaltam én is. Ugyan is a gyakori láncütés gyakorlásának és használatának van egy hátránya, a csőlátás.

Ezt főleg a haladó szintűeknél lehet tapasztalni. Mennek előre bikából, villámgyors a kezük, pontos is meg minden, de mint a kos, egyenesen előre. Én konkrétan kalapácsütést adtam az egyiknek fejtetőre, majd egy combost. Alul, felül, és oldalt is védtelenek. Oké aláírom, szemből ilyenkor nem lehet támadni őket ha beindulnak. Ha beindul a nagy tempóban a láncütés és az ütőtávjában vagy, akkor bizony kontrázni nem igazán lehet. (Vagy is lehet, testharc és birkózás. Viszont ilyenkor 2-3 pofont bekapsz te is)

Mert olyan mint ha cséphadaróba akarnál belenyúlni.


Van előnye a wing tsun/chun/tzun-nak is. Jól fejleszti a kézkoordinációt, valamint ez az egyetlen harcművészet amit tényleg meg lehet tanulni akár vakon is. Ütések irányának a variálását is jól fejleszti, irányváltásokat és különböző szögeket pontosabban lehet kivitelezni. Az ütés sebességet is jól lehet növelni vele.


Például a leggyorsabb és egyben legfolyamatosabb egyszerre két kezes és e közben külön-külön kézzel külön-külön irányváltásos de mindezeket egy időben történő ütésekre egyedül a wing tsunosok képesek.

A probléma vele, hogy a folyamatos ütéssorozás közben az erő csökken.


Az LT wing tsunban hazánkban nincsen sparring így ez éles bunyóban kivitelezhetetlen. Ezzel még nem is lenne amúgy gond, HA a wing tsunosok nagy többsége (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) félre tenné az egóját, nem hinne a Máday-s marketingnek hogy a WT önmagában tökéletes, felsőbbrendű és legyőzhetetlen (mert ott ugye megy ez az agymosás szépen), hanem a wt mellett eljárnának más edzésekre is, ahol van sparring. Keresztbe edzenének.


Viszont a probléma itt meg ugye az, hogy a wing tsun mozgás rendszere (a nulla csípőhasználat végett) nagyon-nagyon nehezen kombinálható más küzdő stílusokkal.


Megmondom őszintén, én szeretem a kínai harcművészeteket alapjáraton, de Wing tsun-t (vagy chun-t vagy tzun-t) nem tanulnék semmiképpen sem. Gondoltam már régebben arra, hogy a Tai Chi mellé beteszem a wing chunt hiszen a mesterem mindkettőt oktatja. Plusz arra is gondoltam, régebben hogy a taekwondot kiegészítem ütéscentrikus küzdőirányzattal. De a TKD mellé a boksz tökéletesen passzol. A TKD-t egyszerűen nem lehet kombinálni a wing ágazatokkal (vagy max qrva nehezen), annyira más a két stílus mozgásrendszere és alaptaktikája is.

2016. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Arkagyij válasza:
58%

Sok igazság van abban amit leírtál R.S.

A tiéd már egy értelmes vélemény aminek van alapja és nem ostoba vagdalkózás.

Tényleg nem hibátlan stílus.

És kombinálni sem nagyon lehet más stílusokkal a sajátságos alapelvek miatt.

Meg vannak a gyengéi, nehézségei a stílusnak ezeket ismerni kell. Tudni kell használni ismerni kell a korlátokat. Tudni kell mire jó.

Ez a stílus a gyors lerohanásos támadással képes gyözni.

Nem a több perces küzdelnekre van kitalálva hanem meglepetés szerü agresszív gyors támadásra belharcban.


Ami a combrúgást illeti nekem az a tapasztalatom, hogy jól rúgó ellenfél max.1-2 combost tud bevinni, mert utána már olyan közel kerülök az ellenfélhez, hogy a térdét tudja használni csak. Ha végig tapadsz az ellenfélre és nyomulsz elöre, akkor nem tud combost rugni.

Tehát a kritikus szakasz a küzdelem elsö másodpercei amikor be lehet kapni combrúgást.

2016. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
55%

"Ami a combrúgást illeti nekem az a tapasztalatom, hogy jól rúgó ellenfél max.1-2 combost tud bevinni"


Aha, egy muay thaios majdhogynem először combost tanul meg rúgni, MINDEN thai box edzésen, MINDEN alkalommal gyakorolják ezt, ez a legfőbb alaptechnikájuk. Ezerszer begyakorolják, villámgyorsan és rohadt erősen tudják ezt rúgni. Valamint fel van keményítve a sípcsontjuk.


A mókusboxoló kapna egy combost és még a medencecsontja is törne. Wing tsunosoknak nincs feledzve a combjuk a lowkick-ek ellen. Az az 1-2 találat bőven elég lenne.

Kanalazó mozgással levéded és alsó bong-gal? Ott törne el a kezed vagy lábad. Egy teljes csípővel beleadott lowkicket gondolod olyan egyszerű blokkolni, pláne úgy hogy vállból dolgozik a wing tsun? Hülyeségeket ne írjunk!

2016. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
57%
Így van, bizony... ahogy Sincere írja.
2016. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
71%
Mondd kedves kérdező, ennyire élvezed hogy random embereket felb*szhatsz?
2017. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Honvéd nyerne, nem kérdés. :)
2020. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!