Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyar Honvéd vs Máday Norbert?

Magyar Honvéd vs Máday Norbert?

Figyelt kérdés

2016. dec. 25. 21:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
46%

"Csak mert mindkettőt tanultam..."


Jó, egy kicsit költői túlzás volt, bevallom. De ettől függetlenül is 8 éve foglalkozom a Wing stílusokkal, most nem rég volt alkalmam kipróbálni a LMK féle Wing Chunt is és eddig is tudtam, hogy nincs nagy különbség, de aztán most már tényleg tény. Tehát ennyi. De oké, még nem mondhatjuk ki, hogy csináltam, majd csak fogom! :D De azon az egy edzésen már láttam a dolgokat és nem teljesen vakon mentem oda, mint akinek ez totál új.

2016. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
66%

"Igaz, nem Tzun, de nem is Chun. Úgyhogy egyáltalán nem egy nulla ő, csak hát hála a tévhitnek és az irigykedésnek Leung Tingre, "


Hogyne.. Tzunt pedig én tanultam és egy fos, ugyanannyira mint a tsun. És tényleg ne kamuzz, hogy tanultál lo man kam-félét, mert kb semmit sem tudsz róla.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Ennél a kérdésnél Rozsdával ki is fejtettük a LMK wing chunt, te pedig kussoltál. Itt miért is nem említetted, hogy te "tanultál" ilyet? :DD

Lebuktál fiam.

Egyébként magához az LT wing tsunhoz is buta vagy. Ráadásul az LT wing tsun a legesleggagyibb wing rendszer, mert csak a láncütésre alapoz, holott az eredeti Yip Man féle wing chunban nem egy elsődleges fontosságú technika ez, csupán sokadlagos.

Na ezért szar a Tsun. Máday pedig az életben sem sparringolt soha sem. Sőt ha ismernéd az életrajzát, akkor tudhatnád, hogy magától a Leung Tingtől nem sokat tanult. Ő Szerbiában kezdet Chun-t tanulni, és a mai napig a kisebb mesterfokozatúak is leverik őt.

2016. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%

Jó volt elolvasni, hát nyilván a saját véleményed van benne, ami abból ered, mert neked szimpatikusabb a Box, Savate, Muay Thai. Az, hogy én 1 LMK edzésen voltam és ott kifaggattam a mestert és kértem, hogy mutassa meg, hogy hogy működik és, hogy hogy harcol a stílus, az tény és igaz, ezt nem nevezhetjük annak, hogy csináltam. Csak költői túlzás volt, emiatt bocsánat! De ez bőven elég volt, hogy lássam a stílust, hogy mit, hogy csinál.


Ha nem volt Tzunon sparring, akkor rossz helyen voltál. Erre ennyit tudok mondani, de erről nem a stílus tehet.


Azért kussoltam, mert el se olvastam, hogy mit írtál. Így már tudok rá reagálni.


Egy erőteljes egyenes ütést nagyon szépen el lehet tolni, csak nem olyan ló Pak-Sauval kell próbálkozni, amit mutatott nekem a WC mester és amit a WC videókban látni.


Amit a testharcról írtál, azt alá tudom támasztani, ugyanis fekete öves Judóssal verekedtem és sokszor kerültem szar helyzetbe, de, mint írtam, ha lefogott, ki tudtam szabadulni és pofán tudtam csapni úgy, hogy vége lett volna a dalnak, ha tényleg teljes erőből ütök, amikor földre kerültünk, akkor meg a srác egyszerűen nem bírt velem!! Hogy miért nem? A Wing Tsun szűk technikái a földön is nagyon jól használhatóak. Körülbelül 4-5 alkalommal kerültünk a földre, ebből 1x kellett lekopognom, de egyszer pofán rúgtam, egyszer meg a torkát tudtam volna letépni. A Wing Tsunnak minden technikája működik!! Még a Bong-sau is! Én abban kételkedtem, de sparring alatt elkezdtem használni és teljesen jó. A Pak és Fok-sau is. Minden. Borzalmas lábmunkám van, ezért 2x is előfordult, hogy Taekwondoos-Boxoló barátom, mikor megindult rám kézzel, csak 1 kezemet tudtam használni és még így is minden ütését tudtam védeni! Egyszerűen soha nem csalódtam egyetlen egy technikában sem! Most persze, Mike Tyson, Magyar Honvéd, vagy te, Sincere Fist, rendben van, hogy le tudnátok ütni, de az miért a stílust minősíti?!!? Másfél év Wing Tsun után, kezdőként elvárjátok tőlem, hogy verjelek össze titeket, vagy bárkit, aki 10 éve Boxol és nyilván nem megy, mert hogy menne, basszus, aztán "öjjj, mekkora fos a Wing Tsun, mert nem bír el egy (kezdő) (egy profi) Boxolóval!!". Tehát nem értem a logikát! Leung Ting nem csak Wing Tsun versenyeket nyert és nem azért lett híres, mert hulladék, amit elad. Azért lett híres, mert kihívásokat fogadott el, amikben bebizonyította, hogy jó az, amit tud.


Én nem fogok vitatkozni, mert totál felesleges! Neked egyszerűen nem jött be a Wing Tzun, inkább a Box és Savate fekszik neked. Ezzel semmi baj, azért van több stílus, mert mindenkinek más jön be. Nekem a Wing Tsun fekszik a legjobban és eddig tökéletesen működött mind baráti, mind komolyabb harcokban. Igen, vannak hibái és hiányosságai, ezért csatolok hozzá Choy Lay Fut, Hung-Gar, Taekwondoo és Muay Thai technikákat. De 90%-ban Wing Tsunnal küzdök és semmi baj nincs vele, garantálom! Az, hogy itt ki tapasztalt vele rosszat, az engem nem érdekel. Mégha igazad is lenne Leung Tinggel és Máday Norberttel kapcsolatban, akkor sem tudsz meggyőzni, hogy a Wing Tsun az abszolút mínusz 2, mert én meg megtapasztaltam, hogy jó! Nem tökéletes, de jó!


Az, hogy hiba lenne-e a láncütésre alapozni...lehet van benne valami, de ha nem rohanom le a támadóm aközben, miközben az támad, akkor utána újra és újra támadni fog, amire a Wing stílusok nincsenek kellőképpen felkészülve.


Én itt be is fejeztem. Lehet oltogatni, nem vitatkozom. Bárkinek lehet bármilyen véleménye, ameddig én megvédem magam utcán a kötekedős gengsztertől, addig számomra nem lesz rossz stílus a Wing Tsun.

2016. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
55%

"Ha nem volt Tzunon sparring, akkor rossz helyen voltál. Erre ennyit tudok mondani, de erről nem a stílus tehet."


Egy, maga Boztepe sem sparringoltat az általa megtartott edzésein, ezt tapasztaltuk a szemináriumán. Kettő, az a tag is csak azért tud bunyózni (ha ismernéd az önéletrajzát), mert taekwondo, boksz, török olajbirkózás, muay thai és eskrima képesítéssel is rendelkezik.



"Most persze, Mike Tyson, Magyar Honvéd, vagy te, Sincere Fist, rendben van, hogy le tudnátok ütni, de az miért a stílust minősíti?!!? Másfél év Wing Tsun után, kezdőként elvárjátok tőlem, hogy verjelek össze titeket, vagy bárkit, aki 10 éve Boxol és nyilván nem megy, mert hogy menne, basszus, aztán "öjjj, mekkora fos a Wing Tsun, mert nem bír el egy (kezdő) (egy profi) Boxolóval!!". Tehát nem értem a logikát!"


5 év amatőr ökölvívással KÖNNYEN el lehet verni egy olyat aki 20 éve wing tsunozik. Ez hazai viszonylatban és külföldön is be lett bizonyítva. Sőt volt egy dokumentumfilm, ami a Leung Ting iskolájáról szólt. Ott egy amcsi amatőr kickboxos gyerek kiállt a Leung Ting legjobb tanítványaival (akik minimum 10+ éve wing tsunoznak) és nagyon könnyen megverte őket. A wing tsun nem működik, ez ilyen egyszerű. Ezt anno Bruce Lee is felismerte, azért bokszolt ő is. Valamint A JKD alig-alig tartalmaz wing tsunt/chunt. Lo Man Kam is felismerte, azért van a wing chun-jába még 5-6 totál különböző stílusú küzdősport technikái belekeverve.


"Leung Ting nem csak Wing Tsun versenyeket nyert és nem azért lett híres, mert hulladék, amit elad. Azért lett híres, mert kihívásokat fogadott el, amikben bebizonyította, hogy jó az, amit tud."


Leung Ting csak a saját maga által rendezett wing tsun versenyeken "győzött". Más stílusok ellen soha sem küzdött.


Az hogy te néha-néha be tudsz pancsolni a mókusboxoddal a kezdő és béna veled egykorú taknyos muay thai-os vagy tkd-s haverodnak, az nem referencia, és még csak nem is tapasztalat. Valamint nem is tudsz te a stílusról semmit.

2016. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
80%
Én komolyan kiégek ezeken a kérdéseken, engem ebből a cicaharcból hagyjunk ki ha kérhetem, bárkivel szívesen bunyózom egy jót, aki elindul mma vagy jitsu c senior versenyeken. Mindentől függetlenül még Mádaynak is jár a tisztelet, hogy felépített egy iskolát, az, hogy minden küzdősportot agyatlan bunyónak tart, de egyetlen egy kihívást sem fogadott el küzdősportolóktól, emberileg minősíti. De méltatlannak érzem ezt az egész hasonlítást hozzá is és magamhoz is, szóval megkérdnék mindenkit, hogy ezt fejezze be, és inkább egyen meg még 2 töltött káposztát ;)
2016. dec. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
33%
Azért ez gáz amit honvéd írt, leszól a Máday mindent, aztán összefossa magát ha kihívják! :)
2016. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%

Ez az amiért kedvelem Magyar Honvédet, a hozzáállása, nem menőzik, nem törekszik a középpontban lenni, kimondja az igazságot , még akkor is ha az nem kedvező számára.

Ja meg az ilyen kérdések, hogy "kinek a kérdésére lehet adni", én azt mondom senkiére.Mi itt tapasztalatokat személyes véleményeket írunk le, NEM TÉNYeket, hanem csupán TANÁCSokat.

(MH kérte , hogy ne hasonlítgassuk, de szerintem ringben simán felülmúlja ellenfelét, Máday-t.

Tisztelet!


Egy kisbetűs magyar honvéd.

2016. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy összefossa magát a Máday! Hogyan álljon ki a Máday pl: egy országos thai box bajnokkal, mikor Szerbiában a 3-as és 4-es mesterfokozatú wing chun mesterek is elverik őt. :D Pedig a Máday ha jól emlékszem 9. mesterfokozatú wing tsunos.


Máday ellen odaküldenének egy 6-8 éve bokszedzésre járó embert, aki csak hobbysta, Máday akkor is veszítene, csúnyán le lenne iskolázva. :)

2016. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
71%
máday nyerne xd
2016. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
60%
Máday a döntőben ellenfele a Loú :D
2016. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!