Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyar Honvéd vs Máday Norbert?

Magyar Honvéd vs Máday Norbert?

Figyelt kérdés

2016. dec. 25. 21:30
1 2 3 4
 21/36 PirosKalapács válasza:
65%

Sincere Fist!


Ha problémád van a Wing Tsunnal akkor örülnék ha személyesen megmutatnád a gyengeségeit.

Kiváncsivá tettél.

Van egy barátom aki Wing Tsunozik 2 éve.

Sokat tanultam töle pedig én 9 éve foglalkozok muay thai-al.

Elég robosztus vagyok 195 cm 110 kg ebböl kifolyólag a finom mozgásom zéró volt.

Mióta vele gyakorlok sokat javult a mozgáskordinációm és gyorsabb lettem.

Csak hobbista vagyok nem profi de nekem sikerült egy kezdö Wing Tsunostól tanulnom.

Szóval kétlem, hogy olyan szar lenne ez a stílus.

2016. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Már bocsi piroskalapács, de ezt én valahogy nem hiszem el. De szerintem senki sem. Egy 8 éve thai boxoló tanul egy kezdő wing tsunostól? Életszagú... xd
2016. dec. 26. 22:26
 23/36 A kérdező kommentje:
* bocs, elírtam 9 éve thai boxolsz...
2016. dec. 26. 22:27
 24/36 PirosKalapács válasza:
67%

Sorolom mit tanultam:


-Súlypont levitelt a stabilabb állásért és gyorsabb lábmunkáért.

-Könyök ciklus amivel megtanultam, hogyan kell használni a könyököm...

-Gyors támadások elleni védekezés, kitörés

-Gyomorszájra mért hatékony ütes

-Combra mért rugások elleni gyors belépés

Stb....

2016. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
53%

"-Súlypont levitelt a stabilabb állásért és gyorsabb lábmunkáért.

-Könyök ciklus amivel megtanultam, hogyan kell használni a könyököm...

-Gyors támadások elleni védekezés, kitörés

-Gyomorszájra mért hatékony ütes

-Combra mért rugások elleni gyors belépés

Stb...."


Oké fiam, ez full kamu, egyrészt. De tudod én gyakoroltam wing tzunt 1,5 évig.


1. A wing tsunnak NINCS semmilyen lábmunkája! Totyog előre láncütésközben. Gondolkodj már ha leviszed a súlypontodat a stabilabb állásért, akkor pont azt éred el, hogy nem tudsz gyors és hirtelen lábmunkát produkálni.


2. Könyök ciklus, igen ilyen van. Mozgékonyabb lesz a karod. Ez jó, de az erő pedig elvész. Ezért nincs erő a mókusboxban.


3. Gyors támadások elleni védekezés. Igen ez igaz. EGYENES SZEMBŐL JÖVŐ támadások esetén. A wing tsunosokat pont az oldalról való támadással lehet a legdurvábban megszopatni. Mert elhajlásokat és hirtelen történő megfordulásokra nem képesek. Pont olyanok ők, mint amin gyakorolnak a fabábú. Törzsben merevek és görcsösek.


4. Gyomorszájra ütés? Ez most vicc? A wing tsun-nak a gyomor és környéke rohadtul nem elsődleges célpont (inkább a legutolsó), főleg kézzel. Rúgások terén már inkább. Viszont szarul rúgnak a wing tsunban.


5. Combra mért rúgások elleni belépés? Mivel zéró a lábmunkája ezért nem tud gyorsan belépni. Mivel soha sem gyakorolnak combra mért rúgást, náluk nincs low-kick, ezért fogalmuk sincs, hogy ez ellen hogyan védekezzenek és mozogjanak. Még lassú páros gyakorlatoknál sem gyakorolják be a combos ellen való védekezést, nemhogy sparringgon. Ja igen, soha nincsen sparringjuk. :D


PirosKalapács találj ki valami jobbat, mert nettó baromság amit írtál. :D Te szerintem nem is thai boxolsz. Kicsit gyanús is, hogy egy muay thai-os bevédi a mókusboxot. Szerintem Te Sűrítettlufi vagy csak újabb nick névvel.

2016. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 PirosKalapács válasza:
64%

Sincere!


Én nem vagyok Wing Tsunos.

Leirtam amit tapasztaltam.

Ha gondolod privátba megadom a kollega elérhetöségét aztán ha felénk jársz és unatkozol akkor megbeszélitek a Wing Tsun mélységeit mert én nem értek hozzá. :D

De azért nagyobb összeget tennék rá, hogy csúnyán meg lennél csapkodva nagyon rövid idö alatt.

2016. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
57%

Én lennék megcsapkodva?? XD

No comment. Valahogy nem félek a mókus ököltől. :)

2016. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
58%
Egy 9 éve thai boxoló ember egy 2 éve wing tsunnozótól tanulja meg a combrúgás elleni védekezést ? Ezt még 2016 poénjára nevezem gyorsan :D
2016. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
48%

Egy 2 éve wing tsunozó egy fél éve bokszoló embernek sem ellenfél. Nemhogy Sincere Fist-nek aki 1 évet bokszolt és 3 éve savatézik + nyomatja a catchbirkózást is. :D


Ha pedig Sincere másfél évet wing tzunozott is, akkor a két éve wing tsunozó haverod még csak meglepni sem tudja semmivel sem. Ugyanis a wing tsun tudásuk közel azonos.


Az meg tényleg a világ legnagyobb poénja, hogy a muay thaios tanul védekezni combos ellen a wing tsunostól! xD


Wing tsunban nincs is combra támadás tudomásom szerint semmilyen formában sem.

2016. dec. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Arkagyij válasza:
100%

Sziasztok!


1. A WT-ban van védekezés combrugás ellen, több is de általában belépéssel kombinált alsó bong vagy lábbal történö kifelé kanalazó mozdulat.

De WT olyan küzdötávot használ ahol nem lehet combost rugni ezért valóba nem használ comb rugást.

De a comb rugás elleni védekezést mindenhol tanitják.


2. Súlypont levitel.

Elemi fizika, ha leviszed a súlypontod stabilabb lesz az állásod.

Mivel a térd hajlítva van és összehúzva, elindulásnál nagyobb erö tud felszanadulni. Egyébként a WT lábmunkáját nem könnyü megtanulni, mert rengeteg lépés kombináció van benne ami csak helyesen kivitelezve ér valamit.


3. Gyomor ütés. A gyomorra mért ütést nagyon gyakran használják.

Alacsonyról csípö mellöl indul és az egész felsö testet beleforgatják csípöböl.


4. Elhajlás is van a WT ban, amit szinte mindig 45 fokos szözben való kifordulással kombinál.

2016. dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!