Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Canne de Combat (francia...

A Canne de Combat (francia botvívás) mennyire jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=IFqh4IKSA64


Mondjuk több támadóval szemben?

Vagy a Kendo jobb lenne?


Mindig lenne nálam egy taktikai esernyő, ami nem törik el és elég nagyot üt. Azt hiszem.


2015. dec. 20. 12:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=JgF-WDkhkOk


puszta kézzel is lehet betont törni. És sokkal kisebb az esély arra, hogy letépik a kezed, és agyonvernek vele.

2015. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Persze, csak mire így kikeményíted a kezed az több év, de lehet, hogy tíz.
2015. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 nyilasyp válasza:

Helló! Én vagyok az első komment videójában a cilinderes fickó. Ezt sokszor kérdezik tőlünk, akiket érdekel a canne edzés. Azt szoktam válaszolni, hogy valamennyire működhet mint önvédelem, de nem ez az elsődleges cél, ha elsősorban önvédelmi rendszert keresel, akkor mást javaslok.

Ennek két egyszerű oka van.

Az első, hogy kicsi rá az esély, hogy ha megtámadnak épp van nálad egy bot. Nem tűnik túl reálisnak, hogy mindenhova bottal járjál. Én sem szoktam.

A második, hogy a canne edzésen azt tanuljuk évekig, hogy hogyan kell canne szabályok szerint küzdeni úgy, hogy mindkét félnél van bot. Annak pedig végképp roppant kicsi az esélye, hogy bottal támadnak meg (és nálad is épp van egy bot). Egy fegyvertelen emberrel szemben a bot elég hatékony (ld. rendőri gumibot), de ezt nem kell évekig tanulni, gyakorolni. Lényegében néhány alkalom alatt meg lehet tanulni az alap taktikát (tartsd magad távol, ne hagyd hogy elvegyék a botod és üss nagy lendülettel).

Ha az önvédelem-küzdősport-harcművészet háromszögben kéne elhelyeznem a canne-t (legalábbis ahogy mi csináljuk), akkor egyértelműen a küzdősport, harcművészet irányhoz áll közelebb. Küzdősport, mert vannak világos versenyszabályok, lehet pontozásos küzdelmeket vívni és harcművészet, mert számít benne a szépség, a harmónia, és mert a fő cél önmagad meghaladása, nem a másik legyőzése.

2023. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!