Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Defendo és a Francia Box...

A Defendo és a Francia Box (amit Savate-nak hívnak) mennyire hatásos páros, ha úgy vesszük elsődlegesen önvédelemre, utcai harcra tanulnám másodlagosan pedig versenyzésre?

Figyelt kérdés

Valamint hogy az utcán melyik sportágnak vannak használhatóbb rúgó támadásai?


Muay Thai (Thaibox)

Savate


2015. júl. 16. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ahogy én észrevettem utcán 2 fajta rúgásnak van értelme.

az egyenes taposó vagy tolórúgásnak,vagy a bikából megküldött sípcsontba rúgásnak cipő éllel.

mind a kettőt gyakorolják defendón és a savate edzésen is zsákra rúgópajzsra,de savate edzésen küzdelem közben is ki van gyakorolva.

és nevezhető jó párosnak mert üti-rugiból a savate edzés az egyik legjobb.

önvédelmi rendszerből meg a defendo a leglogikusabb taktikailag.

2015. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez a kettő lesz, esetleg a későbbiekben a Hung Gar.
2015. júl. 16. 18:44
 3/12 aikiboxer ***** válasza:
Korbács: meg a rendesen megküldött combrúgásnak.
2015. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vagy a térdhajlatrúgásnak nem?

Bár még sose verekedtem, csak tippelgetek.


Egy meccsen láttam, hogy egy Muay Thai-os úgy térdhajlaton rúgott egy boxolót, hogy az 2-3 rúgás után feladta a meccset.



https://www.youtube.com/watch?v=vMVhNUe-9L4

2015. júl. 17. 08:37
 5/12 aikiboxer ***** válasza:
Persze a térdrúgás is jó, csak ha utána elkapnak és feljelentenek, akkor elég durva büntetési tételt + polgári kártérítési eljárást akasztanak a nyakadba. Míg a combossal nem teszed nyomorékká, csak ideiglenesen ártalmatlanná.
2015. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul írtam, de a videót biztos nem nézted meg, mert abba is benne volt amit említettem. :)


Úgy értettem a dolgot, hogy a láb hátsó részét, a térd mögött rúgod meg. Ott a hajlatot, tehát nem a térdet.

2015. júl. 17. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

azért hagytam ki a combost,mert az inkább csak kiegészítő utcán.

ez a kettő az elsődleges.

az egyik az egyensúly vesztési pozícióba hozás,amire egy csípőre,lábra oldalról,combra megküldött taposó teljesen alkalmas lehet,a másik pedig a maximális fájdalom okozás,akár ko értékűen.

de aki egyszer is ütötte már be a sípcsontját komolyabban vagy rúgott össze a partnerével sparring közben az sejti milyen bénító az.

de ha egyértelmű hogy álló kakaskodás lesz,akkor jó a combos is,lehet vele bontogatni,csak abból általában ki kell osztani legalább 3 fullosat,hogy lemenjen tőle valaki.

a másik,hogy toló rúgás közben ösztönösen hátra mozdul a rúgó felsőteste,ezért nem éri el a másik ütéssel a fejét.

a legtöbb ember meg nem igen hajol ki comb rúgás közben ütőtávból-a savate-sok amúgy igen-ezért gyakran látni,hogy oldal rúgás közben verik keresztbe az embert.

ha ehhez még párosul a rúgás közben lógó kettős fedezék már duplán veszélyes.

ezért egy kezdőnek biztonságosabb azt a 2t jól elsajátítani amit írtam.

2015. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Engem egyszer egy Muay Thai-os haverom "tanítgatott".

Amikor rúgni akartam, felemelte a térdét és belerúgtam a sípcsontommal a térdébe.


Mondom:

- Oké, állj, várj, ajj de fáj! XDD

2015. júl. 17. 18:34
 9/12 A kérdező kommentje:

"az egyik az egyensúly vesztési pozícióba hozás,amire egy csípőre,lábra oldalról,combra megküldött taposó teljesen alkalmas lehet,a másik pedig a maximális fájdalom okozás,akár ko értékűen."



Ilyen rúgások a Muay Thai-ban alapok.

Igazából mivel Korbács szakértőnek tűnik a témában így azt szeretném intézni hozzá, hogy melyik lehet jobb utcára. Savate vagy Muay Thai, persze utóbbihoz az Ökölvívás is betársul mivel egy helyen van a kettő. Azonban azt tudom, hogy a Savate-sok ide-oda pattognak, tehát villámgyorsak ami több támadó ellen is jól jöhet. De a Muay Thai az meg olyan topogós, majdnem egy helyben állós, kivárós.


A Defendo biztos már, arra mindenképpen járni fogok.

2015. júl. 17. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:

a cipőéllel való sípcsont rúgás,hogy lenne már alap tájboxban amikor mezítlábas az edzés?

lábra indított toló rúgást sem sokat látni benne.

a savate-ban az állandó oldalmozgásnak a védekezés a célja,mivel tilos benne levédeni a combost térddel ahogy írtad,meg logikus hogy egy mozgó célpontot nehezebb eltalálni mint egy állót.

a savateban többet boxolnak,jobb a védekezés,jobb a mozgáskultúra,cipőben van az edzés,elismert eredményes ex versenyzők az edzők ezért azt mondanám.

utcai bunyóhoz meg az ökölvívás elég,mivel utcai márászkodásnál főleg mentálisan kell erősnek lenni kitartónak,kezdeményezőnek,agresszívnak és kompromisszum mentesnek.

a technikai tudásbéli képességek sokszor másodlagosak mert az agresszió a kezdeményezés felülírja,meglepheti,megtörheti a másikat hiába képzettebb.

a mentális erőt ami ehhez kell az ökölvívó edzések sparringjai alatt ki tudod alakítani,fel tudod építeni magadban,hogy aztán magabiztosan és hezitálás nélkül alkalmazni tudd élesben is.

defendón pedig megtanulod hogy mikor is jön el ez a pillanat.

2015. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!