Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Krav Maga, Systhema, Defendo,...

Krav Maga, Systhema, Defendo, CQC? Mi különbség ezek között?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és hatékonyabb önvédelmi rendszer utcára? Miben térnek el egymástól? Átlagban itthon, hogyan oktatják őket? Elszeretném kezdeni valamelyiket. Melyiket ajánljátok?

2014. febr. 16. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
a krav maga, defendo, cqc egy nagy sz@r csak pénzlehúzás szinten működnek túl sok mindenben nem is különböznek, a systhemával érdemes lehet viszont tenni egy próbát sajnos pont ez az amihez nem volt szerencsém de sok jót hallok róla.
2014. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Kendo és baranta. Ezek a leghatékonyabbak!
2014. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
barantaXD
2014. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Teutul ***** válasza:
0%
Krav maga. Egyértelműen krav maga. :)
2014. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Krav maga elég gyenge más harművészetek, küzdősportok képviselői ellen.

Csak azok ellen jó akiknek semmi tapasztalatuk sincs.

2014. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Teutul ***** válasza:
0%
Tiltakoznék. A Krav Maga nem harcművészet, senem küzdősport. A Krav Maga egy önvédelmi taktikai rendszer. Éppen ezért nem célszerű összehasonlítani küzdősportokkal vagy harcművészetekkel. Annyi a közös bennük, hogy van mindben verekedés. Ez olyan, mint ha a síelést hasonlítanád össze mondjuk a bobbal. Annyi közös van bennük, hogy mindkettő jelen van a téli olimpián, azon kívül semmi.
2014. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Teutul ***** válasza:
31%
Egyébként ha már lesz@rozol valamit, előtte talán ismerni is kellene azt, nem? Mennyi ideig Krav Magáztál?
2014. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
először is a harcművészetek(nem azok ahol ütögetnek levegőbe meg katákat nyomnak egész nap) az önvédelemről szólnak a krav maga és hasonlók ezeknek a technikáit válogatták ki és építették be egy rendszerbe csakhogy pont azt nem amitől használhatóak a technikák pl igazi küzdelmi rutint(amit nálad tapasztaltabbaktól szerzel nem 50 kilós nőktől akik eddig aerobicoztak) nem alakítanak ki (önmagában csak ettől már halott az egész rendszer) mivel az edzések nem úgy zajlanak mint azok ahonnan összelopkodták a technikákat nem fejlődnek ki megfelelő reflexek illetve olyan képességek amiktől sokkhelyzetben végre tudod hajtani a technikát(és itt most nem arról van szó h egy 40kilós emó gyerek belédköt a villamoson hanem egy 100 kilós kannibál cigány akar meggyilkolni) a legtöbb helyen nem tanulsz meg ütni-rúgni. Olyan technikákat tanítanak amik vagy teljesen életszerűtlenek vagy nem képes az ember végrehajtani őket mert nem rendelkezik a kellő képességekkel hozzá. mielőtt megkérdeznél jártam kravmagára és kipróbáltam magam több mindenben és hidd el amikor azt mondom, hogy még egy küzdősportal is jobban jár az ember akkor az nem azért van mert néztem 3 videót youtube-n és nem volt szimpatikus hanem azért mert lementem edzésre és én tapasztaltam, hogy ez egy értelmetlen pénzlehúzás ami biztos nagyon jól beválik annak aki soha életében nem járt hasonló edzésre vagy aki eddig fitness kickbox szintű dologra járt.
2014. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ambur T. Attila ***** válasza:

Nincs különbség. Mindegyiket azért fejlesztették, hogy katonákat gyorsan megtanítsák ölni. Aztán rá jöttek, hogy jó biznyisz, így egyre másra bukkannak fel ezek a no-name stílusok, ahol neked megtanítják a "civil" verziót, merthogy nem vagy katona és nem kiképzésre jársz, csak elhiheted, hogy egy katonák kiképzésére használt rendszert tanulsz... De nem...


Ezek mind ősi hatékony tradíciókkal rendelkező harcművészetekből összeszedett technkia gyűjtemények, melyekből kihagyták a filozófiát és az erkölcsöt. Ezt tanítják katonáknak, és a fő elv az össze állításuknál a minél gyorsabban megölni az ellenfelet volt.


Neked meg ezt akarják eladni, úgy, hogy ebből kivették a fő elvet ami az össze állításnál szempont volt, és a végén kapsz heti 2x1 óra tréninget havi 12-ért.

2014. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ambur T. Attila ***** válasza:
Talán a Systema kivétel lehet, azzal csak most kezdtem el ismerkedni, de első körben egyenlőre inkább izgalmasnak mondanám, mint hatékonynak. Legalábbis amit itt MO-n tanítanak nekünk civileknek.
2014. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!