Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a Defendo-ról?

Mi a véleményetek a Defendo-ról?

Figyelt kérdés
Mennyire hatékony önvédelmi rendszer ez? Birkózás mellé mennyire passzolna?

2015. jan. 23. 10:36
 1/5 tkodit ***** válasza:
80%

Ha jól van oktatva, akkor egy elég kompakt rendszer. Sokan szokták fikázni, de mivel alapjaiban birkózás+boksz+thaiboksz jellegű elemeket tartalmaz, ezért ha képzett oktató tartja, akkor nagy bajod nem lehet. Igaz ugyan, hogy ezen alaptechnikákat nyilván jobban el tudnád sajátítani az eredeti stílusnál, de szerintem logikusan össze vannak szerkesztve az elemek. Kevés benne a varázslás, és a dzsimidzsumi, az biztos.

Amiben a defendo többet tud, mint ezen rendszerek, hogy rengeteg explicit szabály van az alapvető utcai verekedési stratégiához. Pl: Soha nem tudod milyen fegyver van az ellenfelednél. Soha nem tudod hogy valóban egyedül van-e a támadód. Amikor csak teheted, fuss el! Amint kikerültél a közvetlen szituációból, fuss el! Ne kerülj a földre, ha mégis, akkor minél hamarabb állj fel!


Nem leszel tőle legyőzhetetlen sárkányharcos, de megtanulsz védekezni alapvető ütés-rúgás technikák ellen, megtanulsz leb...zni egy erős egyenes ütést, megtanulsz pár jó rúgást, és talán nem esel annyira pánikba az utcán, mint alapvetően tennéd. A defendo legalább nem is állít többet magáról ennél.


A fegyver elleni védekezései nekem nem tetszenek, de az is egyértelmű, hogy egy átlagembernek kés ellen sok esélye nincs.

2015. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóhoz csatlakozva; egy olyan realisztikus és kompakt rendszerről van szó, amely képes megadni az alapokat az utcai önvédelemhez.


Másrészt; kés ellen mindenkinek nagyon nehéz. A késdrillek minden rendszerben nagyon keményen néznek ki és hiperszuper késmájernek érzed magad tőlük amikor gyakorlod, de a valóság az, hogy csak azt tedd a kés útjába, aminek az elvesztését még túléled. Az utcán hiába reklamál az ember a "szabálytalan szúrásról", hogy nem ér átteni a kést jobb kézből balba, vagy pl. arról, hogy nem ér döfő mozgásból áthúzni vágásra... a Defendo legalább korrekt. Nem akar 40 kilós kislányokat 110 kilós késes trolloknak ugratni és ez becsülendő.

2015. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

"Nem leszel tőle legyőzhetetlen sárkányharcos, de megtanulsz védekezni alapvető ütés-rúgás technikák ellen, megtanulsz leb...zni egy erős egyenes ütést, megtanulsz pár jó rúgást, és talán nem esel annyira pánikba az utcán, mint alapvetően tennéd. A defendo legalább nem is állít többet magáról ennél."


Ez bizony így is van! Én tanultam krav magát 2-2,5 évig, most pedig defendózok.

Sokkal jobb a defendo a karv magánál! A krav magában ju-jutsuból és aikidóból összelopkodott haladószintű technikák vannak, alapszintű technikák nélkül. A krav maga nem tanít meg bunyózni, ott inkább csak azt tanítják meg, hogy bizonyos szituációkban, hogyan kell cselekedni. Ez így szép és jó, csak mondjuk ha olyan szituba keveredsz, ahol a megoldás az lesz, hogy pl: ütnöd kell, akkor nem fogsz tudni ütni. Miért? Mert Km edzésen nem tanítottak meg ütni (sem rúgni, esni, dobni...stb). Hiába mondják, hogy a " Krav maga .. this is Israel and USA military combat real self-defense systhem...stb kecskef***a. Semmit sem ér igazából önmagában. Krav magázzon az aki mellette mondjuk már thai boxol 3-4 éve, úgy ér is valamit.


A defendo pedig lényegében boksz+ju-jutsu. Itt nem csak azt tanítják meg neked, hogy egyes szitukban hogyan kell viselkedni. Hanem meg is tanítanak verekedni, és ez nagyon nem mindegy! Lehet nem fogsz olyan jól ütni, mint egy ökölvívó, de azért nem kell szégyenkezned az ütéseiddel.

Defendo edzéseken vannak normális sparringok (míg krav magán csak inkább ilyen nagyon dinamikus páros-gyakorlatok).


Az ún. "Modern Defendo"-t viszont messziről kerüld, mert az ilyen krav maga koppintás. A sima, úgymond tradicionális - ha lehet így fogalmazni - defendo a jó!

2015. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves 3.válaszoló!


Sima "tradicionális" defendot hol oktatnak?

2015. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
#4 és #3 ez engem is érdekelne.
2016. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!